Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '14

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
564
 

Dünya bizi niye dinlemiyor acep?

Dünya bizi niye dinlemiyor acep?
 

hurriyet.com.tr'den...


Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan, “IŞİD konusunda uluslararası toplumu defalarca uyarmamıza rağmen ağır davranıldı. IŞİD’in ne olduğunu anladıklarında iş işten geçmişti” diyerek, vaktiyle kimsenin bizi dinlemediğinden yakınmış.

Vaktiyle dinlemeyenler(!) yine dinlemediler… Erdoğan BM’de konuşma yaparken “uluslararası toplum”un temsilcileri salondan ayrılmışlar…

Bizi niye dinlemiyorlar acep?

Aynı gün üç görüş daha ortaya atıldı:

ABD Dışişleri Bakanı Kerry dedi ki; Vaktiyle Esad’ı devirmek uğruna IŞİD ve benzeri örgütlere destek olanlar şimdiki krize sebep oldu.”

İkinci görüş Obama’dan… Başkan BM’deki konuşmasında; “Liderlerden hesap sorulabilen bir yönetim, özgür basın ve bağımsız yargı” vurgusu yaptı… Erdoğan’ın da dinlediği bu konuşma, Türkiye açısından çok “manidar” bulundu!

Üçüncü görüş, AKP yanlısı Yenişafak gazetesi köşe yazarı Ali Bayramoğlu’ndan… Dünkü (25/9 )yazısında; “Türkiye, Esad rejimine karşı mücadele eden muhaliflere, örneğin El Nusra ve IŞİD gibi örgütlere karşı tolerans gösterdi. Esad rejimi dirençli çıktıkça bu örgütlerle kurulan sorunlu ve yanlış ilişki daha sorunlu ve yanlış hale geliyordu.”

Uluslararası toplumun Türkiye’yi dinlememesinin sebebi şu üç görüşe hak vermelerinden dolayı olabilir mi?

x   x   x

RESMÎ GÖRÜŞLERİMİZ DİNLENMİYOR AMA

Mikrofonlar açıkken, açık açık konuştuklarımız, söylediklerimiz hemen hiç kaale alınmıyor… Fakat özel görüşmelerimizi, Amerika’dan Almanya’ya kadar dinlemeyen kalmamış… Demek ki dünya, özel görüşmelerimizi resmî beyanlarımızdan daha ciddi buluyor!

Eh, bu da bir değerdir!

Dinlemeye değer buluyorlar ki dinliyorlar!

x   x   x

KILIÇDAROĞLU’NUN RUH HALİNİ ANLADI MI ACABA?

Türkiye’deki TOBB, Ziraat Odaları gibi kurumlar toplantılarına hem iktidar hem de muhalefet liderlerini davet ediyor, birer konuşma yapmalarını da talep ediyorlar.

Bu toplantılarda daima erken gelen muhalefet liderleri olurken, konuşmaları da daima önce iktidar partisi liderleri yapıyor.

Dolayısıyla muhalefet partisi lideri, AKP liderini daima dinliyor, sıra CHP liderine gelince, AKP genel başkanı salondan ayrılmış oluyordu.

Yıllar boyunca Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın hep dinlemek zorunda kaldı, Erdoğan konuşmasını bitirince salonlardan ayrıldı. Kılıçdaroğlu Erdoğan’a hiç “doğrudan” hitap edemedi…

Şimdi, benzer şey BM genel kurulunda Erdoğan’ın başına geldi. O, başta Obama olmak üzere pek çok lideri dinlediği halde, sıra kendi konuşmasına geldiğinde salon boşaldı.

Ne hissetti acaba?

Kılıçdaroğlu’nun hislerini anlayabilmiş midir dersiniz?

Rıfat SOYDAN, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Obama ve Kerry'nin dedikleri anlaşılabilir ve tutarlı kabul edilecek şeyler de Sayın Cengiz, Ali Bayramoğlu yandaş medyada bu yazıyı nasıl paylaşabildi şaştım doğrusu! Artık, taş bile dile geldiyse CB ve BB nin susup, oturması gerek... Saygılarımla.

Rıfat SOYDAN 
 26.09.2014 19:52
 

"GÜLME KOMŞUNA GELİR BAŞINA", "EDEN BULUR İNLEYEN ÖLÜR" MİSALİ.TEŞEKKÜRLER, SELAM VE SEVGİLER.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 26.09.2014 18:28
 

Sanmam :) selamlarımla.

Tülay EKER 
 26.09.2014 17:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1418
Toplam yorum
: 4811
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1165
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster