Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Aralık '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2165
 

Dünya'da "Türk" yoktur diyen siyasetçi...

Dünya'da "Türk" yoktur diyen siyasetçi...
 

Soru :

"Sosyal devlet olmak için çoğunluğu oluşturan bir milletin milliyetçiliğinin ayaklar altına alınması sizce doğru mudur?' 

Cevap :

"Bu ülkede sadece Türkler üzerinden giderseniz bunun masrafı ve maliyeti çok fazladır. Türkiye'yi bölünmenin eşiğine getirirsin. Türkiye'de yaşayan diğer insanları bu şekilde memnun edemezsiniz. Diğer insanları kendine karşı kışkırtmış olursun. Onun için vatandaşlık bağına dayalı yeni bir millet tanımı yapmak çok önemli. Millet mi diyorsun? Al sana millet! Sonuçta milletin ne olduğu, siyasilerin kararı ile içeriği doldurulan bir şeydir. Milletin içeriği, muhtevası, tanımı o siyasiler tarafından yapılmış sonuçta. Sana demişler ki, ‘Sen Türksün’. Ne demek Türklük? İşte Orta Asya'dan gelmişsin. Bir bakıyorsun, kaçımızın dedesi Orta Asya'dan gelmiş? Bir sor bakayım gerçekten. Var mı böyle bir şey? O milletin yavaş yavaş zaten etnografyası da işlenmeye başlanıyor. Gerçekten de böyle bir şey. Türk nedir mesela? İsmet Özel'in çok ilginç, çok güzel tahlilleri vardır. Türk dediğin bir sentezdir zaten. Türk diye bir ırk yok."

Soruyu soran: Bir öğrenci…

Cevap veren:  AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Prof.Dr.Yasin AKTAY

Sorunun sorulduğu mekân:

Bayburt Üniversitesi Düşünce Akademisi Kulübü tarafından Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonu!

Neymiş?

Türk diye bir ırk yokmuş!

AKP’lilerin niçin Türk demedikleri şimdi anlaşıldı.

Adamlar haklı!

Olmayan bir şeyi niye var diye söylesinler değil mi?

Kendilerini Türk Milliyetçisi olarak tanıtan eski ülkücülerin AKP’ye nasıl uyuştuklarını anlamak pek mümkün değil!

AKP’liler demek ki,  Atatürk’ün “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözüne bunun için gıcık olup, o tabelaları indirtiyorlar! Dağlarda kireçli taşlarla yazılanları bu nedenle kaldırıyorlar.

İşte bu yüzden “Türk” yok, Türkiyeli var diyorlar!

Ha bu arada tarih sahnesinde olmayan “Kürdistan” ve Kürt var!

Söylenecek fazla söz var mı?

Büyüklerimiz ne söylerse güzel söyler değil mi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Son trend Türklüğe ve Atatürk'e çatmak, elinden gelse ortadan kaldırmak. Bir şahsın Türk yoktur demekle yok olmayız. Kürt yoktur demekle de Kürt yok olmaz. Bunları profesör kadrosunu işgal ettiği için bilimsel bir yanı varmış gibi konuşmak bu ülkede nice insanların bu kadrolara ne şekilde geldiklerinin kanıtıdır. Bu konuda bu kadar konuşmak yeter. Asıl mesele Atatürk'e düşmanlık. Sanki Atatürk çok iyi durumda olan Osmanlıyı sırf kendi emelleri için yıkmış da bizim günümüz Atatürk düşmanları haklı düşmanlık yapıyorlarmış. Madem öyle 1920'lerde neden 10 erkekten 1'i, 1000 kadından sadece 4'ü okuma yazma biliyordu? Kişi başı milli gelir niye 67$'dı? Anadolu'nun yarısı niye işgal altındaydı? Osmanlının borçları ödensin diye İstanbul'da bulunan Duyun-u Umumiye'nin başında niye yabancılar vardı? Osmanlının son dönemdeki çöküşünü araştırmak isteyen o kadar çok rezaletle karşılaşır ki, saymaya gerek yok. Atatürk şu anda Allah'ın huzurunda, düşmanlığı olan kendi derdine yansın. Saygılar.

nazmi acar 
 07.12.2013 23:04
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  09.12.2013 16:39
 

Merhaba...19.yüzyılda E.B.Tylor(İngiltere) ve Lewis H.Morgan(ABD) adlı antropologlar, kültür basamakları ya da kültürel aşamalar görüşünün birleştirici yanına değinmişlerdir. Bu antropologlar, tek tek kültürleri ele almak yerine, genel anlamda kültür olgusunu incelemişler ve insanların aynı kökenden geldiği görüşüne dayanan ve kabul edilen bir kuram oluşturmuşlardır. Bu dinsel bir görüşe dayanmayıp tamamen antropolojik araştırmaların ortay çıkardığı bir gerçektir. Dünya'da ilk insanların(en erken 50 milyon yıl) meydana gelişinde ve insan ilişkilerindeki çeşitlilik dikkate alınınca "ırk" kavramının nasıl meydana çıktığı kolaylıkla anlaşılır...Biraz antropoloji bilimine ve biraz da bu bilim dalı ile ilgili,"evrim" ve "yayılma" kuramları biraz karıştırılırsa bu konuda sağlıklı düşüncelere ulaşılabilir...Biraz katkı olsun istedim...Selamlar.

cdenizkent 
 02.12.2013 16:40
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. O zaman İngiliz, Japon ve Kürt de yok demektir. Selamlar, saygılar...  03.12.2013 14:10
 

Üstadım Merhaba! Habere Twitteer de cevap vermiştim. Yorum yerine onu sizinle paylaştım. Yorum olarak kabul edin lütfen. AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Prof.Dr. Yasin Aktay’ın Bayburt’ta katıldığı panelde “Türk dediğin bir sentezdir . Türk diye bir ırk yok Demiş! Sormak istiyorum Aktay Rum 'mu- Ermeni mi? Ben Orta Asya'dan Anadolu'ya göç eden, Sarı keçili aşiretinden öz be Öz Türk'üm. Türk diye bir ırk yok diyen kendini nasıl tanımlıyorsa öyle tanımlasın. Türk yok diye Soysuzluk etmesin! O sahibine yalakalık etmek için M.Ö imparatorluk kurmuş Sancağında gökteki yıldız kadar yıldız taşıyan asil Türk o yok derse yok mu olacak Antalya Yörük ve Türkmenlerini araştırsın. Yörük Ali'nin torunları yeni bir tarih yazarız diyor... Çinliler Çin seddini niye yapmış? Prof. bozuntusu biliyor mu ki?

Necati Kavlak 
 02.12.2013 13:25
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  05.12.2013 9:07
 

Bir politikacının boğazı kırk düğüm olmalı, hele böyle önemli konularda konuşurken kırk kere düşünüp öyle konuşmalıdır.Irkçılığı benimseyen olmadığına göre herhalde "Türk yoktur" demeye getiriyor.Bu beyanat en azından bu ülkede ve yurt dışında yaşayan 120 milyon Türk'ün içini acıtmıştır. Başbakan daha geçenlerde Orhun anıtları için yapılanlardan bahsederken bu sayın vekil bindiği dalları kesmiyor mu? Saygılar...

mustafa semih arıcı 
 02.12.2013 9:37
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  05.12.2013 9:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3039
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster