Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
621
 

Dünya da saldırı altında bulunan 4’ üncü ülkeyiz.

Dünya da saldırı altında bulunan 4’ üncü ülkeyiz.
 

milliyet.com tr den alınıp düzenlenmiştir.


Haberlerde; ”14 Aralık 2015 Pazartesinden bu güne kadar Türkiye'nin saldırıların hedefi konumuna geldiğini ve uluslararası literatüre geçebilecek bir saldırı olarak kayıtlara geçtiğini” belirtiyor.

Hafta boyunca devam eden ve yurt dışı kaynaklı olduğu belirtilen saldırılar, farklı kamu ve özel kamu kurum/kuruluşlarının İnternet servislerinde kesintiler yarattığını.

Dağıtık Servis Kesintisi Saldırısı(DDoS) halen devam ettiğini.

Dünya da siber saldırı altında bulunan 4’ üncü ülke konumuna geldiğini vurguluyor.

Saldırılar için hali hazırda politik gerilimin tırmanmaya devam ettiği Rusya'nın olağan bir şüpheli olarak görüldüğünü.

Yetenekli hacker’leriyle ünlü Rusya'nın Türkiye’ye uyguladığı farklı yaptırımların ardından bu tip bir cezalandırma yöntemine başvuruyor olma olasılığı güçlü bir ihtimal dahilinde olduğunun altı çiziliyor.

Ancak saldırıları Anonymous’ın üstlendiğini, sorumlunun hacktivist grup olduğunun tam olarak doğrulamadığını da vurguluyor.

Ulaştırma Havacılık ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım da 24 Aralık’ta yaptığı açıklamada“ Yaşananları menşeyi bilinmeyen bir saldırı olarak” belirtiyor. 

Bakanın saldırılarla ilgili ” ODTÜ’deki sunucuları daha önce BTK bünyesine almak istediklerini ancak ODTÜ’nün buna karşı çıktığını ve ODTÜ’nün yaşanan bu son krizi yeterince iyi yönetemediğini iddia” etmesi akıllarda sorular uyanmasına sebep veriyor.

ODTÜ ise ” Tüm kurum ve kuruluşlarla koordinasyon içinde çalıştığını ve gerekli önlemlerin alındığını” açıklamasını duyuruyor.

Netice;

Dört bir koldan saldırıyorlar.

Saldırı altındayız.

Ve bizde hala ayrılıklar yaşanıyor.

Abbas Oğuz, Gecenin hüznü bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yeni bir savaş çeşidi... Teknolojik savaş... Bu savaş işin ehline bırakılmalı... ODTÜ bence ehildir. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 05.01.2016 17:19
Cevap :
Saldırılara maruz kalmak iyidir. Kendimizi hazırlamamızı eksikliklerimizi görmemizi sağlar. ODTÜ daha da gelişmeli (mümkünse BİR numara olmalı)düşüncesindeyim.Saygı ve muhabbetlerimle.  06.01.2016 7:49
 

Başına ne çok ağrılar geçirdiler ülkemizin.Bunu yapanlar,yaptıranlar ve yapılmasına neden olan tümüyle akıl süzgecinden geçirilip sorgulanmalı.En çok da bu belaları başımıza saranlar sorgulanıp cezalandırılmalıdır.Ülkemizi en büyük ekonomik kayıplara uğratanlar da...Bilgilendirdiğiniz için sağolun Sayın Yalçın.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 01.01.2016 21:55
Cevap :
Gönülden Merhaba hocam. Aslında yok hükmü verilmiş bu dünya, "GÜL" ün kokusuna, rengine ve zarafetine gönül penceresi gözüyle bakmayanlarca yönetiliyor.Kayalaşmış gözlerden, gönüllerden ve düşüncelerden uzaklaştığımız zaman huzura yolculuk başlayacak. Saygı ve muhabbetlerimle.  03.01.2016 15:47
 

Ruhi Bey, son bloguma yazdığınız yorumu cevap butonuna basayım derken sil butonuna basarak yanlışlıkla silmiş oldum...Bunun için özür dilerim...Mutlu ve huzurlu yıllar dilerim...Selamlarımla

ali açıköz 
 31.12.2015 15:05
Cevap :
Size de sağlık mutluluk başarılar dilerim. Saygılarımla.  01.01.2016 20:07
 

Kıymetli yazarımız Sayın,E Ruhi YALÇIN, Can güvenliği, sağlığı, huzuru pamuk ipliğin bağlı olanın haberleşmesi dört kıldan saldırıya uğraması normaldir.Saldıranlar saldırsın bizde birimiz dağa, birimiz bağa, birimiz sağa, birimiz sola bakarız.Nerede bizim hackerlerimiz.ODTÜ oldu bizim kurtarıcımız.Hani haberleşmede çok övünüyorduk,hani çağ atladık diyorduk.Meğer yağlanıyorduk.Saldırı hendek kazanların saldırısı olmasın mı?.Dikkatli avlanan avcı ne hakim görür ne savcı.Saygılar sunuyorum.Sağlığınızı ve mutluluğunuzu diliiyorum

Mehmet Burakgazi 
 27.12.2015 8:02
Cevap :
Üstadım hendek kazanlar yada kazdıranlar birileri saldırıyor. Her yerde saldırıyorlar.ODTÜ şu sıralar hedef tahtasında.Saygı ve muhabbetlerimle.  27.12.2015 21:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 503
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 814
Kayıt tarihi
: 14.02.09
 
 

Adalet önce kendimizde başlamalı ve haksızlıklar sorgulanmalı  ve hataların, afetlere dönüşmeden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster