Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Eylül '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
119
 

Dünya Gezegeni Sonsuzdur

Güneş de batar, ancak

Batmaz aslında..

Algılarımız çoğu zaman bizi yanıltırlar. Güneş, ne doğar ne de batar. Ne yapar peki? Kendi yörüngesinde akıp gider.

Var olan yok olmaz. Ne olur? Dönüşür. Katı Sıvı Gaz _ Hava Su Toprak ve Sürekli Tekrar...

Elementlerden oluşan bedenimiz de keza öyledir. Sürekli Bedene olur, olmaktadır. Eski kıyafetlerimiz, heykelimiz, vücudumuz yıpranır. Yeni yaşam ile doğmakta olduğumuz yeni Dünya hayatımıza yepyeni, gıcır gıcır bir vücutla merhaba deriz, demekteyiz.

Enerji, ruh, ışık, can yahut ölmezlik yetisi olan ŞEY, yeni bedenimizde bizimle varlığına süreklilik katmaktadır. Soyut IŞIK, Somut BEDEN. Her ikisi de Yeni Yaşamlar ile birlikte SÜREKLİ kendilerini Yenileyerek Sonsuza ilerlerler, Evrilirler.

Her ölüm, yeni bir doğumdur.

Tıpkı, gece gündüz döngüsü gb.

Dolayısıyla, Cennet de Cehennem de yine Dünya Gezegenimizde, Evrenimizde yaşamakta olduğumuz, Mutlu ve Mutsuz Yaşantılarımızdır.

Her Yeni Doğumumuzda, hafızamız sıfırlanır. Bir önceki yaşantımızı anımsamayız. Zannederiz ki, ilk defa Dünya Gezegenine geliyoruz.

Sürekli, Sonsuza dek Tekraren Yeniden Doğuşlar, Evrimin_Evrimleşmenin kaçınılmaz gerekleridir.

Mevcut yaşantımızda, ruh ve bilinç YETİLERİMİZİ geliştirebildiğimiz oranda, Donanımlarımıza ilişkin Birikimlerimiz değerinde karşılık gelen Yeni Yaşantımıza Doğarız, Doğmaktayız.

Kendi yaşam koşullarımızı biz belirliyoruz. 

Mutlu (cennet) bir yaşam, Mutsuz ve bol Sıkıntılı (cehennem) bir hayat. Kendimiz tercih ediyoruz ve donanıyoruz.

Özkelâm; Yaşamakta olduğumuz EVRENİMİZ, Son durağımızdır. Burada batıp, burada doğuyoruz. Ve de Sonsuza dek Sürekli, Yeniden..

Unutmadan, her yeni doğum farklı Zaman ve Mekânlarda olabilmektedir. Yâni, yeni doğumumuz Geçmişte olabilmektedir. Bu konuyu daha sonra anlatayım.

Mutlu ve şen kalın.

jale kasap bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

imanın şartlarından biri ahiret gününe inanmaktır..islam dini ve reenkarnasyon inancının birbiriyle ilgisi yok farkında mısınız..

savas barka 
 10.09.2019 17:16
Cevap :
Peşin hükümlü olmayın. Kimsenin de imânını sorgulamayın . İyice araştırın.. doğrusunu siz yazın, ben okuyayım..  10.09.2019 21:25
 

Aslında ölüm yoktur her ölüm başka bir diğer canlının ölümüne hizmet eder ,güneş bir ülkede batarken diğerinde doğar gibi....Kevser hanım geçenlerde şunu yazmıştı”bunca düzensizlik bunca olumsuzluk olan gezegenimiz , kimbilir belkide bir başka gezegende yaşamın oluşumu içindir ve kimbilir belki onlar biziz “ kesinlikle herşey mümkün...Nerde hangi zamanda yaşarsak yaşayalım tek inancım insanlıktan yani sevgiden vazgeçmemek

jale kasap 
 10.09.2019 14:47
Cevap :
Kesinlikle Jale Hanım. Selâm ve Sevgilerimle..  10.09.2019 16:40
 

(Yorum:2) Kemal Bey, merhaba. Yazdıklarınıza bir delil göstermeniz gerekir. Ben mesela İnternet'te bir araştırma yaptım ve şu anda dünyanın 4,54 milyar yaşında olduğunu ve geriye 2 milyar yıl ömrü kaldığını öğrendim. Siz de bakabilirsiniz. İnternet'te var. Yani iddialarınızı bir yere dayandırmanız gerekir. Selamlarımla.

Dr Atanur Yıldız 
 10.09.2019 13:52
Cevap :
NASA bu gerçeği bildiriyor. Kurân âyetleri tamamı ile Yeniden Doğuşları anlatıyor. Mevlânâ, Yunus Emre, Hünkâr Hacı Bektâş ve tüm tasavvuf büyükleri ısrarla anlatmışlar. Evrim de bu zaten. Kâf Suresi oldukça açık bir şekilde anlatıyor. Selâm ve saygılarımla.  10.09.2019 16:49
 

Kemal Bey, katılmasam da fikrinize saygı duyuyorum; şöyle ki en azından düşüncenizi sergileyebilme cesaretiniz var. Yalnız farkında mısınız ahireti, oradaki cennet ve cehennemi inkar ediyorsunuz! Dediğim gibi siz böyle düşünebilirsiniz ama ben sizden farklı düşünüyorum. Öldükten sonra dirilmeye, hesaba çekilmeye, ahirete, cennet ve cehenneme inanıyorum, iman ediyorum. Siz de benim fikrime saygı duyuyorsanız yorumumu yayınlarsınız. Selamlar.

Dr Atanur Yıldız 
 10.09.2019 13:21
Cevap :
Sn. Doktorum, ben Cennete Cehenneme inanıyorum. Yeniden dirilişten daha öte, Sonsuza dek Sürekli Dirilişlere inanıyorum. Ve şunu vurguluyorum; Dünya, Evrenimiz son duraktır, Cennet de Cehennem de bu Gezegende bu Evrende yaşanılan İyi ve Kötü Hayatlarımızdır.. Selâm ve Sevgilerimle..  10.09.2019 16:55
 
 
Toplam blog
: 570
Toplam yorum
: 141
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 496
Kayıt tarihi
: 07.09.13
 
 

Şiiri, yazmayı seviyorum..hepsi bu kadar.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster