Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ocak '20

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
31
 

Dünya Sarılma Günü

Dünya Sarılma Günü. Bu gün Dünya sarılma günü diyorlar. Dün farklı bir yazı yazmaya karar vermiştim ama deprem gündemi değiştirdi. Salladı silkeledi ve beni farklı düşüncelere yöneltti. Özellikle elimin kırılması ve sevdiklerimi akrabalarımı yanımda görme isteği beklentisi benim kırılmama yol açtı.

 

Geçenlerde Ülke TV ’de Saliha Erdim aranızda ne geçerse geçsin akrabanızla bağınızı kesmeyin akrabalarla bir arada olmak size iyi gelecek demişti. Bende akşam Amcamın sesini duyunca Saliha Erdim aklıma geldi. İlişkileri tamir etmek ve ne olursa olsun yeniden başlama fikri gelişti. Bazen sarsıntılar insanı silkeler ve kendine getirir.

 

 Yakın zamanda düğünlerimiz olacak bende o zaman Akhisar’a doğru yol alacağım inşallah bu sarsıntılar biri birimize daha çok sarıldığımız asla ayrılmadığımız bir başlangıç olur evet deprem oldu ama bu tarz olayların insanı doğal akıştan çıkarıp nereden nereye gittiğimizi ve kişisel gelişimcilere inat aczi yetimizi fark ettirip Rabbim dedirttiği bir dönem evet gerekli önlemler alınmalı orada bir sıkıntı yok ama yaşadıklarımızdan öğrendiğimiz bir şey var dediği gibi Şairin yeniden ayağa kalkarak küçük kırgınlıklarımızı bir kenara atarak sarılmak gerçekten iyi gelecek.

 

Rabbim kör düğüm olmuş sevgiler ve sevdalara düşürsün dünyanın fitne depremlerinden gerçek sarsıntılarından uzak eylesin silkelendikçe birbirine kör düğüm olan sevgiler  Sevgileri çoğaltsın maddi olan değilde manevi sevgileri arttırsın her hâlükârda bana hatalarımı gösteren düşündüren sorgulatan Rabbime Şükürler olsun depremsiz afetsiz kavgasız gürültüsüz sevdiklerinize sımsıkı sarıldığınız günler dilerim.
Salih Arıkan, Tel: 0506 514 96 93

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 1156
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 62
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Karaba..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster