Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mart '10

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
328
 

Dünya savaşı başlıyor... Ama kanserle

Dünya savaşı başlıyor... Ama kanserle
 

Uluslararası Kanser Araştırma Merkezi, 20 Ülkeden uzmanlarla 5 yıl sürecek 50 kanser türüne karşı günümüze kadar eldeki verileri değerlendirerek sonuç almaya çalışacağı bir projeyi hayata geçirdi.

Her yüz binlerce insanın ölümüne neden olan KANSERE karşı birçok bilimsel akademik çalışma yapılsa da birçok kanser türünde kesin sonuç sağlayacak tedavi geliştirilemedi.

ABD merkezli Uluslararası Kanser Araştırma Merkezi ICGC şimdiye kadar uygulamnayan oldukça etkili bir SAVAŞ başlattı.

İnğiltere, Almanya, Hindistan, Kanada, Fransa, Çin, Japonya gibi 20 ülkeden oluşan en üst düzey uzmanların katıldığı projeyle bu güne kadar tesbit edilmiş 50 kadar kanser türüne ait tüm eldeki verilerle çalışmalar yapacaklar.

Bü dev proje elbette büyük bütçeli bir proje olacak şu an için proje bütçesi açıllanmamış. Ancak basit bir örnek sadece Almanya 5 yıl için 15 Milyon dolar aktaracakmış.

Projenin ilginç olan bir yanı da ülkelerin farklı kanser türleri hakkında çalışmalar yapacak olmaları; Örneğin, İngiltere ve Fransa Meme kanseri, Kanada Pankreans kanseri, Çinliler Mide Kanseri, Hintliler Ağız Kanseri Japonlar Karaciğer Kanseriş konusuna yoğunlaşacaklar.

Umutluyum, ülkelerin aralarındaki gerçek ölümcül savaşları bir kenara bırakıp İNSANLIK İÇİN BİR NEDENLE BİRLEŞEREK KANSER GİBİ BİR CANAVARLA SAVAŞMAYA karar vermiş olmaları bile umutlandırıryor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 651
Kayıt tarihi
: 30.11.09
 
 

1950 doğumlu. 4 yıl Kimya Mühendisliği eğitimi almış, 1969’dan beri İstanbul'da yaşayan, çağdaş kasa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster