Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
130
 

Dünya Vahşetlerden Şu Şekilde Kurtulacak

Dünya Vahşetlerden Şu Şekilde Kurtulacak
 

Trump ile Putin arasında Kimyasal silah saldırısı konusunda güya gergin saatler yaşanıyor izlenimi verilmeye çalışılıyor dünya kamuoyuna.

Bu arada dikkatinizi çekmek isterim, ABD doları sadece ülkemizde değil diğer bazı ülkelerde de gözle görülür kur yükselişi yaşanmaya devam ettiği görülüyor özellikle Suriye'de yaşanmış olan son olaydan sonra.

Amaç uluslararası dolar tuccarlarını daha çok zengin etmekse her türlü oyunu oynamayı mubah sayan bir güç var küresel sermayeyi yönetenler arasında tıpkı silah tuccarlarının içinde barındırılmakta olduğu üstü örtülü derin güçler misali.

Zaman zaman her iki güç ortak hareket ile güç birliği yaparak algı oluşturmaya çalışırlar Kimyasal silah saldırısında olduğu gibi.

Büyük ihtimal silah tuccarları tarafından gerçekleştirildiğini düşündüğüm Duma'daki saldırı sonrasında bazı dünya ülkelerinde görülmüş olan dolar kurundaki artışın dolar ve silah tuccarlarının ortak hareket etmiş olduklarının göstergesidir diye düşünüyorum.

Kapitalizm'in her gün yüzlerce insan öldürdüğü vahşi yönü ile dünyada daha fazla yol alamayacağını düşünüyorum.

Kapitalizm sisteminin vahşi yönü mutlaka ve mutlaka törpülenmeli ve öyle devam etmelidir yoluna.

Hiç bir güç tarafından önü alınamayan Kaptalizm sisteminin vahşi yönünü ancak Sosyalizm ilkelerinin insan odaklı bölümlerinin Kapitalizm sisteminin içinde yer almasıyla mümkün olabileceğini düşünüyorum.

İnsan odalı dediğim şey şu; Bireylerin haklarını gerçekten koruyan denetleyen ve haklarının olması gereken düzeyde tutulması için her türlü yaptırımları yapabilme gücüne sahip olmak.

Bu güç ancak ve ancak Sosyalizm sistemindeki o bahsetmiş olduğum bazı ilkelerinde mevcuttur.

Küresel sermaye gücüne ve Kapitalizm sistemine taban tabana zıt durum söz konusu olsa da gün gelecek Kapitalizm sistemi Sosyalizm sistemindeki insan odaklı ilkelerini içinde barındıracaktır. Bu durum dünya tuccarları tarafından da desteklenmek zorunda kalınacaktır diye düşünüyorum çünkü dünya bu kadar zülümleri bu kadar vahşetleri taşıyamayacaktır!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2108
Toplam yorum
: 1096
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 463
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster