Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Haziran '08

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1586
 

Dünyada ençok taraftarı olan, Türk Millî Takımı...

Dünyada ençok taraftarı olan, Türk Millî Takımı...
 

Dün gece, Türkiye-Hırvatistan maçından evvel, Almanya'da Felsefe ve Türkoloji okuyan kızımla görüştük...

O, derslerinin yoğunluğundan, hiç izleyememiş maçları... Arkadaşı Fatma; "Şeyma(TIP'ta okuyan dğer arkadaşı) ile gelin, birlikte izleyelim Türkiye-Hırvatistan maçını..." demiş.

Telefonda biraz maç konuştuk kızımla...

"Eğer Hırvatistan'ı yenip, Yarı Final'e çıkarsak, Almanya ile karşılaşacakmışız... Bence, Almanya'yı yenersek daha iyi olacak baba! Çünkü, burda Türklere çok aşağılayıcı bakıyorlar hep. Acâip bir gurur var adamlarda. Hep kendilerini en üst tabaka kabul ediyorlar. 'Her şey'i onlar bilir!..Her şey'in en iyisine onlar lâyıklar!.. Her şey'in en iyisini onlar yaparlar!.. falan'. Öyle olmayanları da var elbet... Fakat onlar azınlıkta... Onun için Almanya'yı da yenip FİNAL'e çıkmaya çok ihtiyacımız var baba!..." dedi kızım.

Ardından ilâve etti;

"İlk def'a maç izleyeceğim. İnşaAllah ben izliyorum diye bir de yenilmezler!.. Yoksa çok üzülürüm" dedi.

"Yok kızım, merak etme sen. Alalh'ın izni ile Hırvatları yener, Yarı Final'e çıkarız biz. Ora'da da Almanya'yı yenip Final oynar, Kupa'yı da alırız İnşaAllah!.." dedim.

Almanya maçı, oradaki vatandaşlarımız açısından daha ehemmiyetli demek ki?!

Maç bitiminde, kızımın, Arap 3 tâne ev arkadaşı telefonla aramışlar. Telefonu açar açmaz; "Türkiye!..Türkiye!..Türkiye!.." diye tepinip, bağırıyorlar. Düşünebiliyor musunuz, dünyânın her tarafındaki müslümanlar, kendi takımları gibi Türkiye'yi destekliyorlar. Başarısı için dua ediyorlar. Bu, küçümsenecek bir şey değil.

Bu kadar taraftarı olan, dünyada belki de başka bir takım daha yok!..

Onun için,

Bu çocuklar, bu maçı da alıp; final'e çıkma güzelliğinin yanında, yurtdışındaki vatandaşlarımızla birlikte, bütüün İslâm Dünyâsı'na ayrı bir gurur kaynağı olacaklardır İnşaAllah... Buna gönülden inanıyorum.

Tamam!.. Almanya güçlü bir takım, fakat bizim gücümüz de ortada. Artık bunu kimse inkâr edemiyor.

Bizim onlardan farklı olarak, bu çocukların gayretlerinin dışında, îman gücümüz de var...

Üstelik, bütün İslâm Dünyası'nın duaları da bizimle...

Yâni kazanmak için, çok mecbûriyyetimiz ve sebebimiz var.

Bu çocuklar da bunu bilincinde zâten...

Hepsini alınlarından öpüyoruz.

Sağlık ve Muhabbetle...

Bektaş Azizoğlu
21.06.2008, cumartesi
Üsküdar-İSTANBUL

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben finalde Rusya'yla oynayalım diyorum, onları gözüme kestirdim... Bu maçta dünyanın her tarafından bizi destekleyenlerin sayısı daha da fazla olur. Böylece daha çok kişiyi sevindiren bir zafer kazanmış oluruz inşallah.. Bu arada üniversitede okuyan kızınız, bir espri herhalde... Resminize bakınca çok genç görünüyorsunuz da.... Selam ve sevgilerimle...

Ahmet YILMAZ 
 22.06.2008 2:09
Cevap :
Ahmet Bey, Yazdıklarımın hepsi doğru, espri değil. Hemen îzah edeyim: Sayfam'daki fotoğraf; 1999 Marmara Depreminde, 16 yaşında iken kayb'ettiğimiz, küçücük yaşlarında müthiş bir futbol sevdâlısı ve kaabiliyyeti olan, vefâtından evvel de Boluspor'un A Genç takımında oynayan Biricik Mehmet Fatih'im(iz)'dir. Fotoğrafın altındaki; ''Sen, Hep Bizimlesin Canım...'' yazısı küçük olduğu için, siz tahmin edemediniz, fotoğrafın bana âit olmadığını. Kusura bakmayınız; hiç unutamadığımız ve Âhiret'te güzel yerlerde kavuşmayı arzu ettiğimiz, biricik evlâdımızı, sayfamı her açtığımda karşımda göreyim diye koydum fotoğrafını...Fotoğraf altındaki yazı'yı biraz daha kalınlaştırdım. Tahminim bundan sonra, fotoğrafın bana âit olmadığı anlaşılır.....Evet, dediğinize de katılıyorum. Bu maksatla, Final'de Rusya ile rakip olmayı ben de çok isterim...Yorumunuza teşekkürler...Sağlık ve Muhabbetle...B.A.  22.06.2008 17:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 345
Toplam yorum
: 234
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 579
Kayıt tarihi
: 24.11.07
 
 

İlkokul'u Düzce'nin Gölyaka İlçesi, Açmaköy'ünde bitirdikten sonra, Ortaokul'u Gölyaka'da okuyup,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster