Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mart '17

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
51
 

Dünyada siyaset ve siyasetçiler çağı sona ermelidir

Dünyada siyaset ve siyasetçiler çağı sona ermelidir
 

Gerçek ki siyaset dünyaya, insanlığa, insanlara, halklara, toplumlara, milletlere hem barbarlık, ilkellik, vahşilik, düşmanlık, savaş aşılar, getirir.
 
Yani her savaşın arkasında gerçekte siyaset vardır. Yani her savaş genelde siyaset için, siyasetçiler için yapılır.
 
Artık buna son verilmelidir; artık insanlık bunca bilimsel, teknolojik, hayat koşulu ilerlemesine uygun düşünmek ve karar vermek, seçmek zorundadır.
 
Siyaset Din hadisileri'nde yani dinde de kötülenmiştir ve hadis 'Sultanlarla(Hükümdarlarla) düşüp kalkan alimler hırsızdır' demiştir ve 'Kim insanların kalbini kazanmak için güzel konuşmayı öğrenirse Allah kıyamette onun hiçbirşeyini kabul etmez' demiştir ki onların günümüzdeki en tehlikelileri, doğru değil güzel konuşup insanların oylarını almaya çalışan siyasetçilerdir.
 
Ve bilim din hadisileri'nde yani dinde de övülmüştür öyle ki bu hadisler 'Din bilimdir/ilimdir, bilim yoksa din de olmaz', 'Bilim Çin'de olsa gidip öğrenin', 'Alimin uykusu bile cahilin ibadetinden hayırlıdır', 'Dinsiz de olsalar alimlerin yeri cennettir' demiştir.
 
Siyasetçi hükümdarların varisleridir; alimler ise peygamberlerin varisleridir; bu yüzden Din hadisileri yani din 'Alimler peygamberlerin varisleridir' demiştir.
 
Atatürk de 'Hayatta en doğru yol gösterici bilimdir/ilimdir; eğer benim sözlerim bile bilimle çelişirse beni değil bilimi dinleyin' demiştir.
 
Böyleyken; siyaset bilim yuvası, siyasetçiler de alim değilken neden hala üstelik de bunca bilimsel, teknolojik, yaşam olanağını medeniyetinin olduğu bir çağda ülkeler, dünyayı, insanlığı bilimin, alimlerin değil de siyasetin, siyasetçilerin yönetmesine izin verilmekte ve demokrasi denilmektedir?
 
Ey insanlar, ey insanlık, ey dünya artık dünyada siyaset ve siyasetçiler çağı bitmeli ve felsefe, bilim, düşünürler, alimler, bilgeler çağı başlamalıdır yoksa asla çözüm ve insanca bir dünya beklemeyin; dün oklarla, mızraklarla, kılıçlarla savaşırken yarın son teknolojili silahlarla savaşmaktan başka birşey yapmayacaksınız.
 
Siyaset ve siyasetçiler dünyayı zehir, zindan etmektedirler. Dünyada siyaset ve siyasetçiler çağı artık sona ermelidir; dünya, insanlık karanlıktan aydınlığa, barbarlıktan insanlığa, düşmanlıktan dostluğa kurtulmalıdır.
 
Siyasete son, yaşasın bilim! Hükümdarlıklara son, yaşasın insanlık!
 
 
Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 20.3.17/09.14
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 9111
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 236
Kayıt tarihi
: 02.03.12
 
 

'Uysal vatandaş değilim ben/ Ruhunuza ağır, kaba taş gelirim ben/ Bir yağdan aldım, bir baldan/ Y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster