Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '19

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
89
 

Dünyadaki Sömürü Düzeni

Dünyadaki devlet sınırlarını bir kenara bırakın. Artık devletler üstü güçler devletlerin sınırlarını aşarak milletleri etkiliyor. Hayır mı? Elindeki telefon evindeki televizyon önündeki bilgisayar hep başka yerden gelmiyor mu? Senin kullandıkları hep onları güçlendiriyor. Sen sadece tüketen bir toplum olursan sonunu düşün! Onlar üretiyor, sen tüketiyorsun. Sonunda paran kalmazsa ya. Ya paran kalsa bile bir şey üretmezsen. Senin kıymetin sadece müşteri olmaktan geliyor. Tacir müşteriyi yoksa neden sevsin?

Ey global dünyanın sömürü üreticilerin tatlı müşterisi, sen ne zaman dünyadaki üreticiler arasında yer alacaksın? Sana diğer milletler ikinci sınıf insan olarak neden bakıyor?

Üret, yenilikler bul, sen keşfet. İngilizler, Fransızlar, Amerikanlar sömürüyor sen güçlü ol ama sen sömürme. Güç nerede? Üretimde, parada. Güç kimdeyse para kimdeyse düdüğü öten de o bu dünyada. Dizilerle, oyun oynaşla, bu millete güzel gelecek bırakamayız, durmadan çalışmalıyız üretmeliyiz yeni şeyler bulmalıyız.

Evladına güzel gelecek bırakmak istersen önce bir yerlerden çalışmaya başla. Miras ile kimse felah bulmaz, çalış ki evladın da senden çalışmayı öğrensin diye diyoruz. Yoksa hep onların düzenine göre yaşamak, harcamak zorundayız. Onlar gibi giyindikçe mutlu oluyoruz medeni oluyoruz, onlar gibi göründükçe.

Neredeyiz biz, kimiz? Kendimizi beğenmiyoruz geçmişimize hor bakıyoruz. Halbuki Mimar Sinan, İbni Sinalar bizden çıkmadı mı? Daha da çıkmaz mı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 214
Kayıt tarihi
: 08.04.13
 
 

Anadolu kültüründeniz efendim! Merhametli ama kötülüğe karşı keskin kılıncız. İnsanı nedir insan ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster