Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1269
 

Dünyadan vahşet,ülkemden yağcılık ve gösterişli haberler

Dünyadan vahşet,ülkemden yağcılık ve gösterişli haberler
 

Görsel alıntı


Vietnam’da Avustralya’dan ithal edilen büyükbaş hayvanların kafalarına balyozla vurularak öldürülmesi vahşet olarak nitelendirildi.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yayınlanan videoda bir inek kafasına peş peşe aldığı balyoz darbeleriyle yere yığılıyor ve ölüyor.

Videonun ilerleyen bölümlerinde benzer şekilde bir boğa öldürülüyor.

Görüntülerin ortaya çıkması üzerine Vietnam'lı üç mezbahanın ihracat izni askıya alınmış.

Avustralya Tarım Bakanı ise görüntülerin “ rahatsız edici ve iğrenç olarak nitelendirmiş”

Bolu Milli Eğitim Müdürü  okul müdürleri toplantısında okullarda 100'üncü Yıl Marşın çalınmaması talimatını verdiğini açıkladıktan sonra “ 10’uncu Yıl Marşı mı kaldı? 2023’de 100’üncü yıl marşını yazacağız demiş. 

Bir yöneticinin daha üst mevki ve makamlara gelmek için yağdanlık taşıması ve siyasetçilerin gözüne girmek için kul, köle olmanın belirtileridir.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesi ışıklar Mahallesinde yaşayan “ Hamo Ağa” lakaplı ve 5 eşinden 56 çocuk, 200 toruh sahibi olan 67 yaşındaki Mehmet Arslan bu gün karne alan 60 torununun mutluluğunu paylaşmış.

Okul bahçesinde  torunlarının karne sevincini paylaşan Hamo Ağa elini öpen torunlarını çikalota ve çeşitli hediyelerle ödüllendirmiş.

2001 yılında dönemin Diyarbakır Sağlık Müdürü tarafından aile planlaması konusunda özel olarak bilgilendirildiğinin sorulması üzerine. Sağlık ekipleri köye geldi bize o lastikten verdiler ve nasıl kullanılacağını anlattılar.

O zaman bir daha çocuk sahibi olmayacağıma dair söz verdim. Sözümü tutamadım, Ancak eşlerim kabul etmiyor. Ne kadar olursa olsun biz razıyız diyorlar. Ben ne yapayım. demiş. Haber Milliyet.Com tr.

Daha ne yapacaksın "Hamo Ağa " beklentilerin üstünde başarı göstermişsin. Ülkemizin yoksul nüfusunu artırmışsın.  

Görüldüğü üzere dünyada vahşet, ülkemde yağlı yöneticiler ve gösterişli " Hamo Ağalar" var. Bunlar İlimden, bilimden, sevgiden, sevinçten uzak olsada düşündürücü gelişmelerdir.

 

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Son derece düşündürücü.......Bazen kalıyorum böyle ama beni anladığınızı sanıyorum.SEVGİLER.

Şennur Köseli 
 24.06.2016 22:09
Cevap :
Kıymetli Şennur: Dünyada balyozla ineği öldürmek, ülkemizde 10. yıl Marşı üzerinden yağcılık yapıp yaranmak isteyen, Milli EAğitim Müdürü, 56 çocuk, 200 torun ve 6 kadın sahibi Hamo Ağa'nın gösteriş haberleri dalga, dalga geçiyor.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   24.06.2016 23:06
 

Hamo Ağa'nın çocukları kendinden daha insaflıymış;)) Hamo Ağa karı başına ortalama 11 / 12 çocuk doğurttururken, çocukları karılara biraz daha insaflı davranmış;)) değişim ve gelişim yine de yok değil yani, umutsuz olmayalım;))

Selda Çakmak 
 20.06.2016 17:11
Cevap :
Kıymetli Selda Çakmak: Evet, siz Hamo Ağa'nın istatistik bilgilerini de hesapladınız. Gerçekten çocukları kendisinden daha akıllı davranmış.Bunlar ülkemin gelişmesi, ilerlemesi için doğru ve güzel şeyler değil. Acaba Hamo Ağa tüm torunların isimlerini biliyor mu? Torun hiç demeyecek mi dedem benim hiç adımı vermedi.Sevgi, ilgi gerçek olmalı,gösteriş için yapılan sevgi sevgi değildir.Öte yandan Milli Eğitim Müdürünün yağdanlık taşıması ve bir yerlere yama olma isteği ve bu gün soruşturmaya tabi tutulması.Hayvanı balyozla öldürmek bunlar akıl dışı gelişmelerdir.Ayırdığınız zaman, gördüğünüz zahmet ve değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum.Saygılar sunuyorum.Hep sağlıkla, daima mutlulukla yaşamanızı diliyorum.   22.06.2016 0:13
 

Hamo ağanın Osmanlı padişahlarından farkı yokmuş Sayın Burakgazi. Diyarbakır'da yaşadığına göre kendisi Kürt kökenlidir. İşte doğudaki bu nüfus artışı, batıya göre çok daha fazla olduğundan, geleceğimizin siyasi yapısını tahmin etmek de zor değildir. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 20.06.2016 12:13
Cevap :
Kıymetli Erol Özışık: Evet, Osmanlı Padişahların da Hamo Ağa gibi beş on eşleri olurmuş. 200 torun, 56 çocuk, 5 kadın oy verse Hamo Ağa muhtar olur.Muhtardan sonra gittikçe ilerler. Acaba torunların isimlerini biliyor mu, 56 çocuğunun kaç doğumlu olduğunu biliyor mu? Bu sevgi değil bu cehalettir.Benim ülkemde gösteriş paha biçilmez olmuş.Allah akıl ve fikir versin. Vietnam da ki vahşet bir başka konu. Milli Eğitim Müdürünün sözleri ise bir yerlere yama olma gayreti.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.   20.06.2016 14:53
 

Ağalığı kendinden menkul Hamo gibilere (çok özür dileyerek) döl israfı deniyor. Bunun insanlıkla, babalıkla ilgisi olamaz, insan 60 tane torununu tanıyamaz, sevemez. Bu sığırların yaptığı gibi bir üremedir, insanı bir tarafı yoktur. Bana sorarsanız yasalara aykırıdır ve cezai işlem yapılması gerekir, böylece insanlara örnek olur. Milli Eğitim müdürünün eğitimle, millilikle ilgisi olmadığı kesin. Hakkında dediğinize katılıyorum. Bana göre bu bir vatan hainliğidir. Yakın geçmişini, milletini, miliyetçiliği inkar etmek, insana kulluğu seçmektir. Akıllara zarar şeyler oluyor ülkemizde, Allah aklımızı korusun. Selamlar, saygılar.

Güz Özlemi 
 19.06.2016 22:53
Cevap :
Kıymetli Güz Özlemi; Hamo Ağa diye tanıtılan Mehmet Arslan'ın "döl israfı, sığırların yaptığı gibi" sözlerinize katılıyorum. Gerçekten bu kişi ömrünü bu işlerle geçireceğine insanlık için daha yararlı ve faydalı şeyler için geçirseydi.Zaten ülkemizde genelde insanlar hep kendinden söz ettirmeyi severler.Hamo Ağa'da 60 toruna gösterilecek sevgi bulunur mu?İsmini bilmediğin toruna nasıl sevgi gösterirsin, evlat sevgisi, torun sevgisi bu değildir.Milli Eğitim müdürü kirli istek ve arzuları için, kula kul olmayı ve bir yerlere yama olmayı istiyor. Onun için Geçmişi ve milliyetçiliği kullanıyor.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk dileklerimi sunuyorum.   20.06.2016 4:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 609
Toplam yorum
: 7068
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1987
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster