Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Eylül '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
427
 

Dünyanın en şanslı, en rahat, en çok kazanan insanları

Dünyanın her neresinde ve ne iş yaparsanız yapın sorumluluklarınız vardır.Üstelik tam bir sorumluluk hani öyle kaçılacak yer bulamazsınız. Kazandığınız para arttıkça da denetim daha sıklaşır üzerinize gelenler daha çoğalır . Baskıyı her şekilde hissedirsiniz. Para kazanmak ve iş yapmanın vazgeçilmez şartları bunlardır.

Teknik Direktör olup da belirli kademeleri geçtiniz mi? Bütün bunlardan muaf olursunuz. Sizi eleştirenlere tepeden bakar, hatta onlara insanlıkdışı davranabilirsiniz. Sir unvanlı Alex Ferguson gibi ya da dünya bir numarası Jose Maurinho gibi ben belki küçük dağları da yaratabilirim dersiniz.

Eğer Teknik Direktörseniz AAvcı gibi, Milli Takımın en zor deplasman maçında en iyi adamı, gücünü göstermek adına oynatmayabilir, bunun da tercihiniz olduğunu ekleyip bana saygı duymak zorundasınız da diyebilirsiniz. Çünkü o maçın bir daha oynanma şansı yoktur. Ve siz bir şekilde haklı olduğunuzu savunur ve yanınıza ,çıkarları olanları çekebilirsiniz. 

Teknik Direktörlük işinin tanımı açık ve net yapılmamıştır. Onlar bağlı bulundukları yöneticilerin ağızlarına bakar işlerini sürdürürler. Üstelik insanların çoğunun akıllarına getiremeyeceği kadar çok parayı ceplerine koyarak. Bir Teknik Direktör  yaşıyor ve hangi takımın başında duruyorsa o işe ait görevleri, sorumlulıkları ve yetkileri açık ve net yazılı olmalıdır.Özellikle bizim ülkemizde yapılan bir çok transfer yanlışı yalnızca yönetime kesilir.

Dün Madridde Real, City i son 15 dakikada attığı üç golle 3-2 yendi. İki defa geriye düştüğü maçı kazanmak kolay değildir. Belki Real bu maçla kötü başlayan sezon çizgisini terse döndürmüş olabilir. Tabii bu gerçekten önemli bir skordur. Muhtemelen Jose Maurinhoya yazılacaktır. Ancak bu tamamen Mancininin eseridir. 

Bazı Teknik Direktörlerin oyuna hiç etkisi yoktur. Elindeki oyuncuları sahaya sürer ve duruma göre değişiklik değil de, eldeki kadroya göre değişiklik yaparlar. Mancini de bu tarz bir teknik adamdır. Takımla saha içinde fazla oynayamaz. Rakibe karşı önlem alamaz giden maçı geri çeviremez ama dünki gibi alınan maçı verebilir. Ama o bir çok insanın aklına dahi getirmeyeceği paraları kazanır. Kazandığı bu paralar da garip futbol seyircisinin cebinden çıkar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 167
Kayıt tarihi
: 08.09.09
 
 

01.04.1956 doğumluyum. İnsanca yaşamın en önemli değer olduguna inanırım. Paylaşmanın önemine ina..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster