Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ekim '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
3418
 

Dünyanın sonu mu geldi?

Dünyanın sonu mu geldi?
 

Din derslerinde hocalarımız anneniz babanızda olsa onların yanlarında giyiminize dikkat edin derdi de çok saçma gelirdi. Ama bu hikayeyi okuduktan sonra hocalarıma hak verdim diyebilirim.

Arkadaşım internetten okuduğu bir hikayeyi bana yollamış. Bu hikayede bir erkeğin annesini nasıl arzuladığı ve dayanamayarak onunla nasıl birlikte olduğu yazıyordu. Sadece birlikte olmakla kalmayıp aynı zamanda annesinden bir de çocuğu olduğunu yazmış. Bu olay Türkiye’de olmuş üstelik. Dünya ne hale geldi ya. İnanmak bile istemiyorum böyle şeylere. Bir erkek yada kadın annesini- babasını nasıl olur da arzular, onunla beraber olur.

İnanamıyorum ya böyle bir şey gerçekten olabilir mi? Şuan bunları yazıyorum ama nasıl yazıyorum bir de bana sorun. İşte size Allah korkusu olmayan, dini bilgisi eksik insanların ne kadar iğrenç şeyler yaptığının hikayesi.

Tüm bunlar neden oluyor sizce?

İslamiyeti ne kadar tanıyoruz yada?

İşimize gelmeyen şeyler var ya aslında her şeyin bir hikmeti var. Allah Teala bize bunları yapmayın dediyse vardır bir hikmeti deyip yapmalıyız aslında.

Sadece bu hikaye için demiyorum. Her konuda vardır bir hikmet. Kadınlarla beraberken de dikkat etmeli giyime ki lezbiyen ilişkiler olmasın değil mi? Zamanında çok söylerlerdi de saçma gelirdi. Şimdi düşününce…

Bu konu hakkında aslında yazılacak o kadar çok şey var ki? Ama maalesef yazmak istemiyorum. Çünkü midem bulanıyor.

Zamanında Lut kavminin başına gelenleri biliyor musunuz?

Lut aleyhisselam’ın kavmiyle mücadelesi Ankebut suresinin 28-35. ayetleri arasında anlatılır.

Lut kavmi cinsi bir sapıklık olan, şimdilerde eşcinsellik ve homoseksüellik diye tabirler kullanarak insanların gözünde hafifletmeye çalıştıkları erkek erkeğe ilişki gibi ağır bir cürüm işliyorlardı.

Kur’an-ı Kerim bu cürmü “Daha önce dünyada kimsenin yapmadığı iğrençlik” olarak tasvir eder. Hz.Lut, kavminden yaptıkları bu iğrenç işi terk etmelerini isteyince onlar da, “Eğer senin dediğin doğru ise, biz yanlış yolda isek, haydi başımıza bela gelsin” diye karşılık verdiler. Bunun üzerine de Hz. Lut Allah’a dua etti ve Lut kavmine bela geldi. Belayı getiren melekler önce Hz. İbrahim’e uğradılar. Hz. İbrahim meleklere mani olmak istediyse de melekler artık hükmün verilmiş olduğunu, Lut kavminden sadece Hz. Lut ve ailesinin (karısı hariç) kurtulacağını ifade ederler.

Sodom ve Gomore olarak tarihin kaydettiği Lut kavmi, iman etmeyen Hz. Lut’un hanımı ile beraber helak olur.

Şu ayetlerle yazımı bitiriyorum:

Lut, kavmine dedi ki:
" Alemlerde, sizden önce hiç kimsenin yapmadığı 'fahşayı' (hayasızlığı) mı yapıyorsunuz? Gerçekten siz, kadınları bırakıp, şehvetle erkeklere mi yaklaşıyorsunuz? Doğrusu siz, 'müsrif'(haddi aşan) bir kavimsiniz."

Lut Kavmi'nin cevabı:
"Bunları, yurdunuzdan sürüp çıkarın, muhakkak bunlar, çokça temizlenen insanlardır." demekten başkası olmadı.

Bunun üzerine Biz, karısı dışında, (Lut'u) ve ailesini kurtardık; (karısı) ise, helake uğrayanlardan oldu. Ve onların üzerine, bir (azap) sağanağı yağdırdık. Bak! Mücrimlerin(suçluların) akıbeti nasılmış?

[ARAF(7)/80-84]

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet bu ve bu gibi olayların olmasını istemiyorsak ve durdurmak istiyorsak, her insanın başına bir yasakçı koymamız gerekir. Öyle bir yasakçı olacak ki, duuurrr sakın sakın haaa...yapamazsın senin kafanı koparırım...falan... Peki bu mümkün müdür sizce ? Bence mümkündür.. Nasıl mı ? EĞİTİM... evet önce ve önce eğitim. Bizi farklı bi canlı kılan şey vicdandır. ve bu vicdan ancak eğitimle yontulur, eğitimle şekil alır. Her ne din olursa olsun insan ilkönce dini eğitimini alacak, Allah tan korkacak ve vicdanında bir yasakçı oluşacak. Diğer eğitimine de bu yasakçısı ile devam edecek vesselam....

kerem minnetoğlu 
 13.12.2008 11:27
 

Ensest ilişkiler bazı toplumlarda normal karşılırken bazı toplumlarda da gizli kapaklı halde yürütülür. Türk toplumunda ensest ilişki son derece yüz kızartıcı bir durumdur.Fakat ne yazık ki Türkiye'de de yok değildir... Yukarı da annesini arzulayan ve beraber olan bir şahıstan bahsetmişsiniz,özellikle doğu da olmak üzere ve de daha çok halkın kürt çoğunluğunu oluşturan kesimde, babanın ya da erkek kardeşin evde ki kız çocuğunun üzerinde ensest deneyimler yaşadığı oldukça yaygındır. Bu olayı tetikleyen faktörlerin başında da ailelerin geniş olması ve bir arada ve bir odada yatması gelmektedir. Doğuda sıkça karşılaştığımız töre cinayetlerinin ardında da ensest ilişkiler yatmaktadır... Babalarınca ya da erkek kardeşlerince kirletilmiş kız çocukları, olayın derhal örtpas edilmesi için, okula gönderilmediği ve evden dahi çıkarılmadığı halde başkasıyla aşk yaşadığı ve hamile kaldığı öne sürülmekte ve acımasızca katledilmektir. Geçrekler dünyasına hoşgeldiniz.

DrSebahattin Akça 
 11.06.2008 11:03
Cevap :
bu gerçekler ama üzücü. umarım cehalet de diyebileceğimiz bu ilişkiyi aşarız  12.06.2008 12:39
 

Konu çok hassa ve derin, ama yazmak daha da zor tabi, ama yapılması gereken bence sağlıklı toplum, sağlıklı nesiller yetiştirmekle olur. Bu sebebple tüm toplumun ve en küçük bireyi aileden başlayarak, sağlıklı nesiller yetiştirmek ve bunun için gerekli önlemleri almak gerk diye düşünüyorum..kendine iyi bak, en derin sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 24.10.2007 17:51
Cevap :
sağlıklı bir toplum için herkes üzerine düşüni yapmalı doğru. hoşça bakın zatınıza  24.10.2007 23:21
 

Öncelikle sizi tebrik ediyorum.Ben olaya farklı bir pencere açmak istiyorum özellikle bloga yapılan yorumlar nedeniyle. Evrim teorisi, ortaya atıldığı günden itibaren materyalist felsefeye hizmet etmiştir. Bugün de teoriyi ayakta tutmak için çabalayanlar, bu felsefenin bağlılarıdır. Peki teori neden hala savunulmaktadır? Amerikalı evrimci biyolog Michael Walker şöyle bir itirafta bulunur:'' bir Yaratıcı'nın varlığını reddetmesidir'' Şimdi cinsel sapıklıklar; kadın ve erkek tüm insanımıza en ideal yaşam biçimi gibi lanse edilmiş; ve her türlü cinsi sapıklığa, kesinlikle psikolojik baskı türü, önceden hesaplanmış,ince ayarlamalarla, adeta zorlanarak itilmişlerdir,hal böyle olunca sevgili arkadaşım tabiki biri ordan yaw ne alaka bu işin dinle, hadi be bu iş yüz yıllardır var diycekler ve sizin anlattgınız olaya bir kurgu fantazi diycek ama sapık bir kaç kişinin yazdıgı uyduruk şeylerden yola çıkarak koca ECDADIMA dil uzatacaklar senin dogruluk payın ne peki halvet edilen kim?

griadam 
 17.10.2007 20:07
Cevap :
olaya birde bu açıdan yaklaştığınız için teşekkür ederim.  17.10.2007 21:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 286
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1218
Kayıt tarihi
: 06.09.06
 
 

Aslen Hataylıyım ama Eskişehir'de yaşıyorum. Daha doğrusu okul nedeniyle Eskişehir'deyim. Eskişehir'..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster