Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ekim '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
1188
 

Dünyanın yarısı kadın ama kadınların dünya ile ilgili hiçbir konuda söz ve karar hakkı yok

Dünyanın yarısı kadın ama kadınların dünya ile ilgili hiçbir konuda söz ve karar hakkı yok
 

Sorunun kadın cinsiyetinden kaynaklandığı artık anlaşıldı. Zira yeni kavramlar/ söylemler kadın kimliğinin dünya siyasetinde daha etkin olması gerektiği yönünde. Üstelik erkek popülâsyonundan da kadınlara ciddi destek var.

Siz 7 milyar dünyalının 3,5 milyarı kadınlarsınız ve yaşadığınız dünyada bir ağaç yaprağını dahi yerinden oynatmaya yetkiniz yok; yazıklar olsun, bu güç sizde var göstermiyorsanız size, değilse mücadelenize engel olan herkese her şeye!

Ben bir dünyalı olarak merak ediyorum mesela, 3,5 milyar kadın niye var; Horistanlı ayı bilmem neyin kokmuş ayaklarını yıkamak için mi yaratıldınız? Doğal olarak tek başına erkekler tarafından dizayn edilen dünya hayatı da IŞİD olacak ve sizler de mal gibi pazarlarda satılacaksınız!

Dünyada yaşayan insanların yarısı erkek yarısı kadın olduğu halde dünyaya ve hayata sadece nasıl erkekler yön verir! Böylesine aptalca bir şey olabilir mi ya! Tanrı kitabında “Ben erkekleri yarattım, kadınları erkeklere yardımcı yarattım” diyorsa bilelim. Ve böyleyse kadınları yetiştirip okutmanın da gereği yok; şalvarını bağlayalım sakallının koynuna verelim!

Ya ben kafayı yedim ya da bu insanlık zır deli; 3.5 milyar kadının dünya siyasetinde nasıl hiçbir etkisi ve yetkisi olmaz ya! Valla hiç kimse kusura bakmasın,  kadın deyince benim aklıma sadece Merkel ve onun gibi birkaç tanesi geliyor; geri kalanı ineklerle birlikte sayıyorum!

Peki, kadınlar bu durumdan neden rahatsız değiller; onların onuru yok mu, et parçası mı bunlar. Ben kadın olsam böyle bir rezilliği kabul edemem, BM binasını basarım valla billa! Ben 3,5 milyar kadınsam dünyada benden izinsiz yaprak kımıldamaz!

Bir yerlere göstermelik birkaç tane Merkel serpiştirmişler “Kadınlar hayatın her yerinde”  Kimi kandırıyorsun, kadın zevk havuzlarında denizkızı Eftelya! Kadın kimliğinden rahatsızım. Kadın olarak yaratılsaydım bu boş kimlik nedeniyle utanırdım! Dünya kadınları için karar zamanı: Saçlarını ılık dağ esintileriyle taramak mı, zulüm rüzgârlarına karşı dağıtmak mı?

Benim gördüğüm sizi öne getirmiyorlar değil, siz öne gelmiyor, öne gelmek için uğraşmıyorsunuz. Erkeklerin yarısının yapmak istediğiniz şeyler konusunda yanınızda olduğunu biliyor musunuz? Ne yapalım, hâşâ Tanrı’yı gökten indirip size yardımcı mı yapalım? Başka ne istiyorsunuz?

Japon imparatoru, Amerikan başkanı, Rus devlet başkanı, Çin başbakanı… Siz kadınlara da herhalde inek imparatorluğunun kraliçeliği verilmiş! Dünyada şunu yapmışsınız, bunu yapmışsınız, işe yaramışsınız, bunları konuşmuyoruz. Dünya bilinmeyen bir yöne doğru gidiyor ve siz dünya kadınları bir kez olsun, bir dakika olsun dümene geçmemişsiniz. Göreviniz muhteşem kalça ve harika dudaktan ibaretse bilelim ve sesimizi keselim. Erkeklerin yönetmesine izin verdiğiniz dünyada şikâyete hakkınız yok!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sorun kadın cinsiyetinden kaynaklanmıyor. Sorun insanı bölmekten, parçalamaktan, ayırmaktan kaynaklanıyor. Kadın eşittir insan, erkek eşittir insan demediğiniz sürece belki canlı olarak varlığınızı sürdüreceksiniz ama "insan" ve "insanlık" hep tartışma konusu olacaktır. Selamlarımla

Sevim Karaman 
 19.10.2014 15:59
Cevap :
Güzel yorumunuza teşekkür ederim Sevim hanım.Selamlar efendim.  20.10.2014 19:09
 

Okudum tebessüm ettim yoruma ne yazsam diye düşündüm düşündüm..doğru sözlere ne denir :) selamlarımla.

Tülay EKER 
 18.10.2014 9:32
Cevap :
Teşekkür ederim,selamlar arkadaşım...  20.10.2014 18:59
 

öncelikle merkel kadın'sa ben değilim:) ve ikincisi birçok erkek ve kadın yöneticiyle tanıştım, ben dahil çoğumuzun fikri erkek yöneticilerin daha iyi olduğu her anlamda..kadın başbakanı da gördü bu ülke..yaradılış olarak sanırsam dediğiniz dümene kaptan değiliz, aman olmayalım da..ama dümene kaptan yardımcı oluruz..pehh bu rezilliğe kadını da katın da görün dünya kaç bucak:) saygılar sana..

mis-tress 
 17.10.2014 19:16
Cevap :
Belki kadınların etkinliği farklı sonuçlar doğurur...  20.10.2014 18:52
 

Kıymetli Korkusuz Kerim: Sizin yazılarınızı okumasam üzülürüm. Bazı yazılarınızı okuduğuma pişman oluyorum ve sinirleniyorum.Zaten sizin fikrinizin, zihninizin ve iç dünyanızın tümüne insan teni ve eti yerleşmiş.Bu yabancı görseli yukarıya alacağınıza bizim Türk yerli görsellerimiz dahi iyiydi. Korkut gerçekten kadınlar " Biz susalım erkekler konuşsun, biz yere bakalım erkekler bize baksın gibi bir suskunluğa bürünmüşler" Adem'in baldırından yaratıldı kadınlar erkeğin yardımcısı anlamı oradan geliyor.Bilimsel bir yazı olmuş, lakin yine etli, yine tenli olmuş.Saygılar sunuyorum.

Mehmet Burakgazi 
 17.10.2014 18:35
Cevap :
Benzer konulu iki yazı yazdım; birini 350 kişi okudu diğerini 20 kişi...Bunun nedenini bir türlü anlamadım.  21.10.2014 19:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5710
Toplam yorum
: 14408
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 640
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster