Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
74
 

Dünyayı kadınlar yönetebilir; lakin hâkimiyet kurduklarında bize iyi davranacaklarından emin değilim

Dünyayı kadınlar yönetebilir; lakin hâkimiyet kurduklarında bize iyi davranacaklarından emin değilim
 

Kadınlar neden güven vermez anlamıyorum. Mesela nedensiz öldürür sonra da oturup ağlarlar gibi geliyor bana. Kadınların erkekler gibi işte böyle on binlerce yıl zulüm yapmayacaklarını biliyorum ama örneğin bir yılan bir çocuğu soktu diye yeryüzündeki bütün yılanları öldürebilirler.

İşi düşmanlık ve intikam boyutlarına getirmeyecekleri konusunda onlara güvenebiliriz ama ok yaydan çıktı durumlarında kontrol edilmeleri zor olur bence.

Hiçbir şey olmasa bile, kendilerine yapılan yüzyılların zulmünü dava edebilir; hatta terazi burcundan olanlar burçlarının özelliğinden aynı zulmün birebir erkeklere yapılmasını talep edebilirler çünkü kadın unutmaz.

Ve intikam defterlerinde kayıtlı kendilerine yaşatılmayan hayatların rövanşı… Sezar’ın manitasını terk etmesinin öcünü almak için onlar da bizi terk edebilirler. Tecavüzcü Coşkun’un kadın versiyonu geçmiş tüm tecavüzleri unutmayacaktır.

Dünün ağası yarının hanım ağası olacak, biz erkekleri kapısında yanaşma yapacak ama bize çizmelerini parlatma dışında yanaşmayacak.

Hele de dört karı üst üste kumanın öcünü fena alacak on dördümüzü birden yatağa bağlayacaklar…

Daha kıyamete çok var… Yani onların devri de gelebilir. Belki Tanrı da bizim gibi güvenmediği için onları güçlü kılmadı, her şeyde bir keramet vardır.

Hatırlayın bir gün futbolu kadınlar matinesi yaptık az kalsın stadı yıkıyorlardı. Öyle ki ürettikleri işitilmemiş küfürler yüzünden TDK yeni bir sözlük hazırlamak zorunda kaldı. Yanime çevirdikleri filmler RTÜK’ten geçmez.

Kadınların yönettiği bir dünyada biz erkeklerin hali nice olur bilmiyorum… Hayvan severlikleri tavan yapar, bizim yerimize kedileriyle yatarlar. Ya çevre duyarlılıkları… Valla popomuza çöp kutusu koyarlar!

Cemile Torun, NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok güldüm, hem de üzüldüm. Biz kadınlar hakkında düşüncelerinize Kerim bey, selamlar

Cemile Torun 
 04.03.2017 0:49
Cevap :
Tevatür, belki olur anlamında...   07.03.2017 20:56
 

Kadınlar erkeklerden daha iyi yönetici olurlar, ama erkekler yönetimi elden bırakmıyorlar.Selamlar iyi geceler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 03.03.2017 23:32
Cevap :
Göreceğiz bakalım, inşallah dediğiniz gibi olur.  06.03.2017 13:18
 

ne diyon len, simdiden elinde sopa olanin amaninnnnn idareyi ele aldiklarinda her gun civili sopayla doverler haberin olsun!

Newyorker 
 03.03.2017 16:53
Cevap :
Sopa üstelik çivili ha!Sen neydiyon ağam!  06.03.2017 14:28
 

Kerim bey kadınlar dünyaya hakimler ve istediklerini harfiyen yaptırıyorlar.Ama biz farkında değiliz. Sizin yazdıklarınızı halen bize yaptırıyorlar ama çaktırmadan.Neden okuyor erkekler, neden çalışıyorlar? Bizler kadınların kölesiyiz.Size günaydın desem belki yanlış olur. Zira siz de bunun farkındasınızdır.

yılmaz çetingöz 
 03.03.2017 13:18
Cevap :
"Kerim bey kadınlar dünyaya hakimler ve istediklerini harfiyen yaptırıyorlar.Ama biz farkında değiliz. Sizin yazdıklarınızı halen bize yaptırıyorlar ama çaktırmadan.Neden okuyor erkekler, neden çalışıyorlar? Bizler kadınların kölesiyiz." İlginç bir yorum olmuş; zaten şimdi de istediklerini yapıyorlar diyorsunuz...  06.03.2017 13:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6232
Toplam yorum
: 15267
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 635
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster