Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Temmuz '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
708
 

Durdurun dünyayı inecek var

Durdurun dünyayı inecek var
 

Hayat acısıyla tatlısıyla, yaşanmışlıkların bıraktığı izleriyle devam ediyor. Rüzgarla savrulan yaprak misali oradan oraya koşuşup duruyoruz. Su gibi akıp giden yaşamı durdurmak olası değil.

Acaba kaçımız akşamları başımızı yastığa koyduğumuzda davranışlarımızın, sözlerimizin muhasebesini yapıyoruz?

Bugün kaç kalp kırdım yada bakışlarımla, sözlerimle incitici oldum mu? Yapılmaması gereken davranışlarımızdan kurtulmanın sözlerini veriyor muyuz kendimize? Yoksa dünyaları ben yarattım havalarında mı dolaşıyoruz etrafta.

Bir tebessümün, güzel sözün ne zararı olur bize. Etrafımızdaki insanları güzel sözlerle işlerinde teşvik edici olmak, onore etmek ne eksiltir bizden? Hiç tanımadığımız komşumuza her sabah günaydın demek dilimizi mi yorar? Onurumuzu mu incitir?

Dikkatli gözlerle baktınız mı etrafınıza ya da kendinizi gözlemlediniz mi? Kimi zaman alışveriş merkezlerinde alıyoruz soluğu, aldıkça alıyoruz bütçemiz elverdiğince. Ama yine gülümseyen gözlerle bakamıyoruz. Sanki hiçbirşeyden mutlu olamıyoruz, hiçbir şey tatmin etmiyor bizleri.

Aslında eksik duygularımızı, yalnızlıklarımızın açlıklarını kapatmaya çalışıyoruz. Yalnızlık dediysem, etrafımızın bomboş olmasını kastetmiyorum. Kalabalıklarda yalnızız. Gerçek anlamda dostlukları yitirdik ,yüzeysel, sığ artık arkadaşlıklar, güvensizlik ve yarış var aramızda. Hepimiz ruhen açız aslında sevgiye açız, sevilmeye açız, gülen gözlerle bakan , güzel sözleri ruhundan süzüp getiren insanlara açız.

Kısacası insanlığa açız.

Ne olur artık kendimize gelelim. Şu kısacık dünya kime kalmış bize kalsın. Arkamızda bırakacağımız güzel izler, hoş sedalar olsun. sevelim tüm insanları.

Geleceğimiz kötülüklerin, kötülerin elinde olacaksa, durdurun Dünyayı inecek var.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 814
Kayıt tarihi
: 29.07.06
 
 

Merhaba,Başlamak için ilk kelimeleri bulmak bazen ne kadar zordur. Hani yüzmeğe çalışan bir çocuğun ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster