Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Haziran '18

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
29
 

Dürüst Olalım. Kusursuz Olan İslâm'dır.

BİSMİLLAH

ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMEDİN VE ALİ MUHAMMED

İslâm mensubu olan bizlere her daim dürüst olamayı, iffet ve ahlak ile yaşamayı, Kur’ân ahlakını ve Sünnet-i Nebiyi kendimize hayat profili almamızı öğütler.

Kusursuz olan İslâm’dır. Günümüzde bir çok inançsız, mantık hatası yaparak bu Müslümanlar üzerinden İslâma saldırıyor. Eleştirilerinin tamamı Müslümanlar üzerine…

Halbuki bu dinin Rehberi bizler değiliz, bu dini temsil makamında da değiliz, bizler bu dine mensub olup bu mensubiyet ile yaşamaya çalışan Müslümanlarız.

İslâm’ı öğrenmek istediğinizde nasıl ki Kur’ân – Hadis kaynaklarına başvurmak zorundaysanız, İslâm hakkındaki bütün değerlendirmelerde Kur’ân ve Hadis üzerine olmalı.

Komşun olan veya mahallede karşılaştığın veya okul arkadaşın olan bir Müslümanın, sana yaptığı herhangi hoşuna gitmeyen davranışa sinirlenip, İslâmı suçlamak akıl ve mantıkla açıklanamaz. Bu din ile ilgili temsiliyet makamı sadece Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Selleme aiddir.  Bu dinin rehberi Peygamberimdir (AleyhisSelam).

Kuran insanların dünya ve ahiret saadetlerini temin etmek üzere inzal edilmiş ilahi kanunlar bütünüdür. İnsanlardan buna uymaları istenir. Kişiler bu ilkelere uyduğu nisbette kamil insan olma vasfını kazanmaktadır. Dolayısıyla ideal ve evrensel ilkelerle onu uygulamaya çalışanların davranışları her zaman aynı paralellikte gitmediği bir gerçektir. Bu gerçek sadece dini uygulamada değil hayatın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Bu gerçek ortadayken müslümanların hatalarından İslama saldırmanın akıl ve vicdanla bağsaşacak bir yönü yoktur. Böyle yapanların tek amacı vardır o da gerçeğe çamur atmaktır.

Kısaca, Kusursuz olan İSLÂM’DIR. Benim hatalarıma bakıp, kusursuz olan dinime saldırman senin mantık ve akıl anlamındaki eksikliğini gösterir ;)

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 173
Kayıt tarihi
: 07.06.18
 
 

İslâm Dini Akla ve Mantığa en uygun olan dindir. Sevgi ve Barış dini olan İslâmın sizi kuşatması ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster