Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '17

 
Kategori
Söyleşi
Okunma Sayısı
238
 

Düş Atölyesi yazarı Bayram Taşçı ile...

Düş Atölyesi yazarı Bayram Taşçı ile...
 

Bayram Taşçı


Düş Atölyesi” kitabının yazarı Bayram  Taşçı : “  Dünyadaki başarılı insanların ortak özelliklerinden biri bir düşlere sahip olmaları ve çok çalışmaları.”

SORU- Bize kısaca kendinizi tanıtır mısınız Bayram bey, hangi okulları okudunuz nerelerde çalıştınız?

BAYRAM  TAŞÇI-İlk ve orta öğrenimimi Karabük’te tamamladım, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni ve ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdim.

Üniversite yıllarında Kişisel gelişim, NLP ve Psikoloji ile ilgilenmeye başladım. Tanınmış eğitmenlerden NLP eğitimleri aldım. NLP Practitioner ve ardından Master Practitioner oldum.

SORU- Düş atölyesi nedir? Bu atölyeden faydalananlar neler sağlar?

BAYRAM  TAŞÇI- Düşlere ulaşma konusunda başarılı olmak isteyen herkesin bilmesi gerekenler bu kitapta gösteriliyor... Kitapta insanları rüyalarındaki hayata ulaştıracak en yeni teknik ve yöntemler anlatılıyor. Düşlerinin gerçek olması için uygulanacak strateji ve yöntemler en yalın ve en doğru biçimde sunuluyor. Kitapta düşlere ulaşma ile ilgili yeni ve özgün bilgiler bir potada eritilerek okuyucuya sunulmaktadır.

SORU- Düş atölyesi kitabını yazma fikri ne zaman doğdu ve  Türkiye ‘de alanında ilk kitap  diyorsunuz bunu açıklar mısınız?

BAYRAM TAŞÇI-İnsanların çok büyük acılar çektiklerini görüyorum. Yaşamda bir amaçları bir hedefleri yok. Günlük hayatın keşmekeşi içinde kaybolup gidiyorlar. En küçük bir olayın bile kendilerini üzmesine, alt etmesine ve günlerini mahvetmesine izin veriyorlar. Hâlbuki aynı insanlar yıllar önce neleri hayal etmişlerdi?

Tüm bunları gördükçe insanları bu sıkıntılardan kurtaracak bir kitap yazmaya karar verdim. İnsanların tekrar düşleri olmalıydı, insanlar tekrar düşlerine sarılmalıydılar. İnsanların düşleri olduğunda ve onların peşinden gittiklerinde yaşamlarının çok daha güzel olacağını düşünüyordum. İşte bu amaçla DÜŞ ATÖLYESİ’Nİ yazdım.

Kitap Türkiye’nin İlk ve Tek Düş Kitabı’dır. Sadece düşler üzerine yazılmış bu kadar kapsamlı bir eser bulunmamaktadır.

SORU- Düş atölyesine genelde kimler devam ediyor, kurstan  mezun olanlardan nasıl tepkiler alıyorsunuz?

BAYRAM  TAŞÇI- Tepkiler umduğumdan çok daha iyi. Özellikle genç kesimin yoğun bir ilgisi söz konusu.

SORU- Bugüne kadar çıkardığınız eserler neler başka hangi eserleri yayınlamak istemektesiniz?

BAYRAM  TAŞÇI- DÜŞ ATÖLYESİ ilk kitabım ve devamı da gelecek. Kişisel Gelişim türünde yayınlamayı arzuladığım birçok projem var. Mesela bu sıralar yeni kitabımın çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

SORU-  Türkiye de gençler düş kurmayı öğrenirse hayatta ne gibi başarılar elde ederler?

BAYRAM  TAŞÇI- Albert Einstein: ‘Düş kurmak bilgiden daha önemlidir’ demiş. Bunu söyleyen tüm zamanların en iyi fizikçilerinden biri. Dünyadaki başarılı insanların ortak özelliklerinden biri bir düşlere sahip olmaları ve çok çalışmaları.

Gençler çevrenin olumsuz telkinlerine kapılmadan kocaman düşler kurmalı. Yaşamları boyunca sahip olmak istedikleri şeyleri sürekli zihinlerinde canlandırarak hayallerini odak noktalarında tutmayı bilmeli. Sadece düş kurmak da yeterli değil hemen ardından eyleme geçilmeli. Eğer bunu süreklilik haline getirebilirlerse yaşamda elde edemeyecekleri şey olmaz.

SORU- Kitabınızı özellikle  çocuklar ve gençler okusun istiyorsunuz   kitabınızda yetişkinlere  yönelik şeyler az mı

BAYRAM  TAŞÇI- Kitap 7’den 77’ye herkesin okuyabileceği tarzda yazıldı. Her insanın bir şekilde düş kurduğunu düşünürsek kitabın geniş bir kesime hitap ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

SORU- Düş kurmayı öğrenen gençler ile özgüven arasında ne farklar var?

BAYRAM TAŞÇI- Büyük düşleri olan insanlar kendi potansiyellerinin en üst sınırına ulaşabilirler. Bu da insanları daha özgüvenli ve yaşamdan daha keyif alan bireyler yapar. Önemli olan kendi yeteneklerimizi hafife almadan bir yerlerden başlayabilmektir. Aslında düşündüğümüzden çok daha fazla kaynaklara sahibiz.

SORU- Düş atölyesini genişletmeyi düşünüyor musunuz ?  Türkiye de düş atölyeler var mı sizden başka

BAYRAM  TAŞÇI- ‘Düş Atölyesi ‘ alanında ilk ve tektir. Farkı da buradan gelmektedir.

SORU- Başka neler anlatacaksınız?

BAYRAM  TAŞÇI- Kitabımı herkesin okumasını şiddetle öneriyorum. Eğer yaşamdan daha fazlasını almak istiyorlarsa bu kitabı alıp okusunlar.

İzmir’den yazan bir üniversite öğrencisi bana aynen şunları söylemişti: ‘Hocam kitabınızı okuduktan sonra moralim tekrar yerine geldi ve hayata bağlandım. Özgüvenim eskisinden daha da fazla. Bu kitaptan öğrendiklerimle düşlerime kavuşacağıma yürekten inanıyorum.’

Turan Bey güzel ve anlamlı sorularınız için teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Maşallah  çok güzel bir söyleşi oldu. Hayatta başarılarınızın devamını dileriz.

 

 

Rukiye Türeyen bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1097
Toplam yorum
: 345
Toplam mesaj
: 293
Ort. okunma sayısı
: 1523
Kayıt tarihi
: 28.12.07
 
 

1967 Tokat'ın  Pazar ilçesi doğumluyum. İşitme engelliyim. İstanbul Üniversitesi iktisat Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster