Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Şubat '09

 
Kategori
Yolculuk
Okunma Sayısı
3265
 

Düşen THY' nın Tekirdağ uçağı ve bilgi kirliliği...

Düşen THY' nın Tekirdağ uçağı ve bilgi kirliliği...
 

Türk Hava Yollarına ait Tekirdağ yolcu uçağı, Hollanda'nın Amsterdam kentinde Schiphol havaalanına inerken yere çakıldı.

Türk Hava Yollarının Terlikli Genel Müdürü Temel Kotil’in ilk yaptığı açıklamaya göre; “Hamdolsun ölü yok” denilmişti.

Ancak daha sonradan anlaşıldı ki! 10 ölü 50 yaralı olduğu bildirildi. Bu yaralıların 25’nin durumunun ağır olduğu bildiriliyor.

Her olayda olduğu gibi! Bu elim kazada da bir bilgi kirliliği ve eksikliği zaman geçtikçe su yüzüne çıkıyor.

Bu bilgi kirliliğinin bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum. Hollanda Tv. sine göre uçak inişe geçerken, uçağın sol motorunun düştüğü ve uçağın dengesini kaybedip, piste yetişemeden yere çakıldığı!

Kimine göre ise hava şartlarının ve uçağın yere sapa sağlam inecek düzeyde olduğunu, büyük ihtimalle pilotaj hatası nedeniyle uçağın düştüğü iddiası da var.

Terlikli Genel Müdürün söylemlerine göre; Pilotun çok tecrübeli ve tam eğitim aldığı için kazanın hafif atlatıldığını(!) bildiriyor.

Böylesi bir olay karşısında, halka yalan söylemeden, yapılacak olan gerçekleri ortaya koymak, aldığınız bilgileri halkla detaylı şekilde paylaşmak olmalı.

Oysa Terlikli Genel Müdür olayı detaylı incelemeden ve araştırmadan hemen halkı yatıştırma(!) gayesi ile derhal açıklamaya girişip, halkı yanlış bilgilendirerek, yolcu yakınlarını sevindiriyor! Ancak, kısa bir süre sonra gerçekler ortaya çıkınca, halkın tepkisi televizyonlara yansıdığı kadarıyla çok büyük.

Olayla ilgili detaylı soruşturmanın devam ettiği Hollanda yetkililerince de açıklanıp, ellerinde detaylı bilgi olmadığından, yeterli bilgi veremiyorlar. Yani hiç kimseyi boşuna ümitlendirmiyorlar.

Bu blog yazımı yazarken, daha hükümet kanadından bir açıklama yoktu. Ancak Pilotlar Derneği yetkilileri halkı yatıştıracak açıklamalarla meşgullerdi.

Buradan ölenlere tanrıdan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dilemekten başka elimizden her hangi bir iş gelmiyor.

Biran önce bilgi kirliliğinden kurtulmak ve gerçekleri öğrenmek herkes gibi bizimde dört gözle beklediğimiz bir haber. 25.2.2009 saat 15.00

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 2749
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster