Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '12

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
1672
 

Düşlerin pastacısı--Çilekli Pasta

Düşlerin pastacısı--Çilekli Pasta
 

bir gün karşılaşırsak diye, kendimi hep sana sakladım


Taaaaa 2000ler. O zaman sanırsam modaydı sinema filmi değilde, tv filmi yapmak. Sanki yönetmenlerin kendisi deneme çalışmaları gibi. Çağan IRMAK'ta öyle yapmış gibi. Kendisinin ilk benimde tek izlediğim Çağan IRMAK filmi. Filmi ilk kez izlediğimde internette bir araştırma yaptım. Film genelde sevilmiş ama herkes birşeylerin eksik kaldığını söylüyor filmde. Bende biraz biraz bunlara değinmek istedim.

Herkesin ortak kanısı Yasemin KOZANOĞLU'nun bu filme özelikkle Uğur POLAT ustaya yakışmadığı yönünde. Evet buna bende katılıyorum. Bu kadar donuk mimiksiz halk tabiri ile 'odun' gibi oynanmaz ki arkadaş. Sanırım o ara ellerinde başka alternatif yoktu. E diğer kanı ise filmde ki yardımcı kadın oyuncu rolündeki kişinin başrolden daha güzel olmasıydı. İlk izlediğimde o kızı seçmediği için az söylenmedim Uğur POLAT'a :). E müziklere diyecek bir şey. Kendisi Bora EBELİOĞLU imzası taşıyor. 

İzlemeyenler için olayı özetlersek: Ünlü bir tv yıldızına aşık, çok güzel hikayeleri olan bir pastacı varmış. Her yemeğe her pastaya hikayesini katar onunla lezzet bulurmuş yemekler ve pastalar. Ama çilekli pastayı kimselere vermezmiş, taa ki sevdiği onu yiyene kadar. Günün birinde sevdiği kız çıkmış karşısına   ama olamamışlar beraber ta ki kız çilekli pastanın tadını hiç bilmediğini ve tatmak istediğini söyleyinceye kadar.  Çok kısa oldu ama her şeyi anlatırsak hiç izlenmez sonra. 

Filmde her pastanın hikayesi anlatılıyor çilekli pasta hariç. Bence bütün bir film çilekli pastanın hikayesi. Çoğu kişinin 10 üstünden taş çatlasa 6 verebileceği film benim gözümde çoktan 9 aldı kaç sene önce. Bende bıraktığı etkiden midir yoksa çileği çok sevdiğimden midir bilmem ama film koleksiyonumun en gözdelerindendir kendisi. Filmde geçen bir kaç söz ve şarkısın sözleriyle ve en kısa zamanda izleyebilmeniz dileğiyle.. 

 

 

''Sana bakabilseydim bir kez daha ama sen yanımdayken..''
''Seni ne zaman gerçekten öpebildim? Kalbini bana verebilecek kadar cesurmuydun? Cesaret mi, gerçek mi ?''
 
''Resmin duvarda asılı, ilk aşkı seninle yaşadım,
bir gün karşılaşırsak diye, kendimi hep sana sakladım.....''

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 938
Kayıt tarihi
: 10.02.12
 
 

Artvin- Hopa doğumluyum.elektrik-elektronik mühendisiyim. İşten fırsat buldukça kendimce yazdığım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster