Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
342
 

Düşmedi düşürülemedi direnişimizin son kalesi...

Düşmedi düşürülemedi direnişimizin son kalesi...
 

Önünde saygıyla egiliyorum. Degişimin ve gelişimin hızla sürükledigi ve tüm degerlerin birbirlerine girdigi günümüzde hiç bir zaman mevzisini terketmeden duran bir direnişin öyküsünü bulacaksınız.

Tanışmamız yıllar önsesine dayanır.O masum hali ve tavırları ilk günki tezeligi ve güzelligi ile hep yerli yerinde.İnsanız hepimiz bizler hırsın ve kibirin arasıra girdabına kapılıp unutsak ta o sadık temiz ve yerli yerinde.

Yüzyılları eskittigi zaman diliminde nelere şahitlik etmedi ki .Nice savaşlar gördü ülkeler işgal edilirken o bir adım geriye gitmedi yerini terketmedi.İhtilalerin şahitligini yaptı alın yazısı gibi agzını bıçak açmadı.Sevdalıların sırdaşı hüzünlü ve hasret kokan kışlaların vazgeçilmezi oldu hep.Zil sesleri okullar onunla mana kazandı.Grev çadırları çıglık çıglıga tren sesleri vapurların sessizligi yaran ugultularının tanıklıgını yaptı hep.Sabahların buz gibi ayazları üşümüş ellerin can dostuydu hep her halinde sevdik biz seni hatamız varsa affet.

Kapitalist sermayenin gücü her şeyi degiştirmeye yetti, yaşam tarzımız giyim kuşamımız müzik tutkularımız, aşklarımız ve başkalarına benzemek adına yok olmaya yüz tutarken o kendinden emin degişmedi ve degiştirmek isteyenlerin önünde saygıyle egiltmesini bildi.

Küresel sermaye dört bir koldan çullandı üzerine cicili bicili yenilikler ile sarıp sarmalasa da nafile o pes etmedi şimdi en güzel gönül tahtında kurulu yeri.6. filoya taş atan özgürlük aşıklarının vazgeçilmez dostları oldular hep.Sosyete ile arası hiç iyi olmadı her nedense, dokular uyuşmadı senelerdir.ve bu günlerde birşeyler oluyor ülkemizde herşey birbirine karışmış.O da sosyeteleşme ye yüz mü tutmuş ne.

Her ticaret erbabı başarılı bireyler hep onun tezgahından geçtiler.İlk heyecanı onunla tattılar hep.Özgüven ve kişlik egitiminin ilk basamagıydı ilk staj kapısıydı hep.Bizler çok şanslıydık belkide senin gibi biriyle omuz omuza olmanın tadını çıkardık yıllardır..

İşte degişmeden de ayakta kalınıyormuş.Bizler ibret alıp gelecegimize sahip çıkmalıyız.Bir gün içim sıkıldı onu aramaya koyuldum dertleşmek iyi gelirdi derken Obizi başkalarıyla degişmiş birden.Kulaklarımın pası silinsin dedim ses yok kokusu gelir dedim eser yok.Ne gür sesiyle bagıran simitçi vardı ne mis gibi kokan kurabiye simitlerden eser.Simit saraylarında simit evlerinde bulabilirsiniz siz asilzadeyi.Ne hamburger ne mak danılts neler denendi bilseniz Oher zaman sessiz yıgınların efendisi oldu gitti .Her ne yazılsa ne söylenirse söylensin seni çok sevecegiz gel bekletme ne olur gür sesiyle simitçi ve susam kokulu simitleri.

Ayrılmaz ikili olduk bizler seninle bir gün dogacak mutlu günlerde seninle olacagız biz.Degişmedin ya onları diz çöktürdün son kalemizde.

ihsan zeybek

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 510
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

Sevgiler ve bilgiler paylaştıkça çoğalır. Buraları da tecrübe paylaşım alanları degil mi ki? Anadolu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster