Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Temmuz '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
153
 

Düştü bir can yok oldu

Düştü bir can yok oldu
 

Uzun zamandır blogumu ihmal ettim. Bu yazı yazmadığım için değil yazıyorum yazdıklarım kendimi tanımak için çıktığım içsel seyahatlerim ile ilgili oluyor ve bunları günlüğümde topluyorum. Bugün tekrar bloguma merhaba demek istedim.

Avcılar'daki metrobüs köprüsünün yıkımında ölen işçi ve olayın dramı beni çok etkiledi. Neydi bu işçinin ölüm sebebi trafiği kapatmadan köprü yıkımını yapmak için alınan tedbirin eksikliği miydi?

Bu işçi öldü gitti geriye kalanların acısı sürüyor gün olacak o da azalacak, belki de yok olacak.

Neyi anlamakta zorlanıyorum biliyor musunuz ? Bu olayın çok sessiz ve sakin bir şekilde kabullenilip bırakılmasını.

Bu çok mu basit çok mu sıradan bir olaydı? Burada ölen ve yaralanan insanlar ve aileleri bir desteği sahiplenmeyi haketmiyor muydu? (bahsettiğim destek maddi değil) Yoksa onlar bu desteğe layık mı değildi? Hani haklarını arayanların popüler olamayacakları bir konu muydu?  Basit bir iş kazası olayı yapılacak birşey yok işçi çalışmasaymış orada. Belki de günlüğü aşağı yukarı 25 tl ye gelen maaşını haketmek için oradaydı.

Bakın konu ile ilgili bir haberde yazılan paragraf;

"FACİADAN DÖNÜLDÜ

Vinçle üst geçidi taşıma sırasında yaşanan göçükte ayrıca büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Tam o sırada geçmek üzere olan bir metrobüs göçüğün altında kalmaktan son anda kurtuldu.

 Metrobüste bulunan yolcular, "Biz geçmeden kısa bir süre önce yaşandı. Çalışmanın olduğu dar alandan metrobüsleri geçiriyorlar. Çok riskli bir durum. Kaza sırasında yerde yatan yaralılar vardı. Hastaneye götürüldü" dedi. " 

Olayın ciddiyeti anlaşılıyor değil mi? Oradan araba ile geçen bir kaç kişi de aynı şeyi düşündüklernden bahsetti  aralarında konuşmuşlar bu başımıza düşebilir diye ancak piyango bu işçiye vurdu.

VE   D Ü Ş T Ü   B İ R   C A N   Y O K    O L  D  U

Ben taksim'de, Kadıköy'de insan hakları için, özgürlük için, birlik için yürüyenlere sesleniyorum, toplu halde ses oluyorsunuz, ne için gündemdeki popüler olaylar için, ses getirecek konular için, bana öyle yapmacık, öyle sıradan geliyor ki bu yaptıklarınız içtenliğiniz yok oldu gitti.

Bu ya da bunun gibi neler neler oluyor görmek istemediğimiz, bunlar yaşamın içinde ki acılar değil mi? Bence en az bu da bir tecavüz kadar çirkin çünkü onun hayatına tecavüz ettiler gerekli önlemleri almadan ve bunun bedelini canı ile ödedi.

Eşinden dayak yiyen kadının özgürlüğünün gaspı kadar önemli çünkü hayatını gasp ettiler ..

Töre cinayetleri kadar acımasız, bir hiç uğruna yok oldu...

Teröristlerin saçtığı dehşet kadar can alıcı görünmeyen, nereden vuracağı belli olmayan tedbirsizlik ile savaşın kurbanı. vs. vs. vs. vs......

KÖTÜ ŞEYLER HEP BAŞKALARININ BAŞINA GELİR DERİZ, PEKİ BİZ DE DİĞERLERİ İÇİN BAŞKALARI DEĞİL MİYİZ?

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

MERHABALAR...Sevgili can dostu,güzel blog arkadaşım BELGİN hanımcığım..! :-) Önce tekrar HOŞGELDİNİZ..! :-) Evet malesef ki haberi okuyunca bende çok üzüldüm.. İşte boşuna dememişler tam ALATURKA bir olay, bu tamirat işi AVRUPA'da olsaydı. Tam önlemler alınır.Örneğin, GECE :24.00 ile SABAH :05.00 arasında yol tam TRAFİĞE KAPATILIR. Her türlü EMNİYET TEDBİRLERİ alınırdı... İşte bu da ALAFRANGA bir olay.. Eve malesef ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR..! Size sonsuz sevgiler ve selamlar.. :-)) NECİP KÖNİ - ADANA / TR

Necip Köni - Adana / TR 
 28.07.2012 19:01
Cevap :
Malesef tedbirsizlik ve duyarsızlık...  02.08.2012 10:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 44
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1073
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

Seyahat etmeyi, doğada yürüyüş yapmayı, yazmayı, çizmeyi, boyamayı, fotoğraf çekmeyi, annemin yap..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster