Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '13

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
380
 

Düşündüm taşındım…

Düşündüm taşındım…
 

Evimde şu an internet yok. Ama bağlatmaya niyetim var.

Blog yazarlığı bende hastalıktan öte bir şey. Hani sahne tozu yutmuş olsaydım şu anda Türkiye’nin en iyi oyuncularını cebimden çıkarabilirdim.

Blogdan ayrı kalacağımı bile bile internet bağlantısının iptali için ısrar ettim. Çünkü yeni evin borcuna gireceğimiz için taahhüdü biten internete yeniden para ödemek işimize gelmedi.

Blogdaki veda yazıma yorum yazan yazarlara çok teşekkür ediyorum.

Düşündüm taşındım ve Asi Güvercin’in kadrajını genişletirken onu yeni ufuklarda uçurmaya karar verdim. Bu yüzden veda yazımı yayından çektim.

Milliyet blog yazarlarının çok iyi bildiği ve yeri geldiğinde cefasını çektiği bir gerçek vardır.

Bir yazar veda yazısı yazıp çekildiğinde bir süre sonra yeniden yazsa da yazıları eskisi kadar okunmaz. Okur sayısını çoğaltmak için birkaç kere yazması gerekir.

Bu yüzden ben de unutulmamak için internete her bağlanma fırsatı bulduğumda yepyeni yazılarla karşınıza çıkma kararı aldım.

Ancak eskisi gibi güncel olaylarla ilgili yazılar yazma ihtimalim çok düşük. Elbette sinirimi zıplatmaya hazır haberler istisna.

Bu konuyu defalarca dillendirmek istedim. Her defasında Süt Kardeşler filmi aklımdan geçti.

Hani Kemal Sunal (Süt oğlan), Şener Şen (Kumandan) ve Hale Soygazi’nin (Bihter) başrollerini paylaştığı unutulmaz film.

Sütoğlan, sütannesinin evinde “Emir eri” kimliğiyle yaşamak zorunda kalırken kumandanına gider ve der ki:

“Kumandanım! Düşündüm taşındım, bir emir erinin yeri gemisidir. Bu nedenle ben gemime dönmeye karar verdim.”

Kumandanın bu düşünceyi onaylamasıyla gitmeye karar veren Süt oğlan, Bihter ile karşılaştıktan sonra hemen kumandana gidip,

“Kumandanım! Düşündüm taşındım, bir emir erinin yeri kumandanının yanıdır. Bu nedenle ben gemiye gitmekten vazgeçtim,” der.

İşte benim bu siteyi bırakamamam da böyle bir şey!

Bir de “Süt Kardeşler” filminde “Seni sevmedim Süt oğlan. Babanı da sevmezdim,” repliği vardır ki önyargıyı ifade eden bu repliği başka bir yazıda ele alabilirim.

Şimdilik beni okumanızı tavsiye ediyor sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

Asi Güvercin

asiguvercin60@hotmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Önemli olan sitedeki sorunlar.. insanların yanlış tutumları vs. vs. Bunlar olmasa zaten böyle düşünsel gel-gitler de yaşamayacak insanlar. Ne yazık ki aklı başında çoğu insana pek hitap etmiyor burası. Yoksa yazma eylemi zaten sürer. Bir kez yazmaya başladı mı insan, yazmayı bırakamaz; ister burda, ister başka yerde, ister kendi kendine ama yaşadığı sürece ve zamanı ve koşulları elverdiğince mutlaka yazar. Onun için yazdımdı yazmadımdı diye kendini fazla da kasmaması,bunun öyle pek de üstünde durmaması lazımdır insanların. İçinden geldiğinde yazar, gelmediğinde yazmaz, bunun için "ille de" bir açıklama yapmak durumunda da değildir. O veda yazılarının "çoğu" da veda etmek için değildir zaten, kişinin sitedeki bazı durumlar nedeniyle kendi memnuniyetsizliğini dile getirmiş olabilmek içindir. Tabii ki istisnaları da vardır ama,çok çok az istisna dışında, hani demek istemektedir ki aslında, şunları şunları bi düzeltin de ben de şurada rahat rahat,mutlu mesut yazabileyim diyedir:) Sevgiler

Filiz Alev 
 20.03.2013 16:52
Cevap :
Her şeye rağmen yazmak güzel Filiz abla. Elbet bütün insanların aynı olmasını bekleyemeyiz. Ancak kendi savunma mekanizmamızı güçlendirerek yolumuza devam edebiliriz. Yorumun ve desteğin için teşekkür ederim Filiz abla. Sağlıcakla ve huzurla kal...  23.03.2013 14:28
 

Yazmak hastalıktır; evet tıpkı sahne tozu yutmak gibi... Yorum değil elbet derdimiz ancak ne yazık ki öyle oluyor,unutuyorlar. Yazmaya devam diyelim Kaleminize bereket Sevgiyle kalın

SAHAFÇA 
 18.03.2013 0:21
Cevap :
Çok haklısınız. Hani bir ara verildi mi bütün umutlar kesiliyor. Sağlıcakla...  19.03.2013 13:27
 

Mutlu oldum. Güzel güzel yaz yine.

Erdal Ceyhan 
 16.03.2013 19:54
Cevap :
Teşekkür ederim Erdal abi. Sağlıcakla...  19.03.2013 13:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 389
Toplam yorum
: 851
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 526
Kayıt tarihi
: 07.03.11
 
 

1984 yılında Tokat'ta doğdum. Şu anda İzmir'de yaşıyorum. İki yıldır yazdığım bir ortamda yepyeni..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster