Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Nisan '15

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
242
 

Düşünerek zayıfla

Düşünerek zayıfla
 

blogumda kullanılan foto www.guzelles.com'dan alıntıdır.


Ah şu bahar
 
Yazın habercisi... Ve ah şu yaz!
 
Benim gibi tombul insanların kabusu!
 
Deniz kenarında yağlarını kamufle edebilmek adına plaj havlunun içine kendini börek gibi sararken, yanından geçen o çöp gibi hatunlar; Mağzada sen kendini 38 beden hissetmene rağmen(!) 42 beden pantolonun düğmesini kapatamama krizi yaşarken aynada sağına soluna bakan o incecik belli, kürdan bacaklı hatunlar ne kadar sinir bozucular değil mi?! Hayır bu insanlar ne ile besleniyorlar ya da neden sen SU İÇSEN BİLE YARIYOR?
 
İşte problemin içindeki çözüm burada. Eğer sen "Su içsem yarıyor" diye yakınmaya devam edersen beyin bu cümleyi bu şekilde algılayarak hücrelerine su ile bile kilo alabilme komutunu verecektir. Beynimizin gücünü aslında hiç de küçümsememek gerekiyor. Sadece komut ver, hayal et ve gerçekleştir!
 
Aynı yöntemleri deneyerek farklı sonuçlar almayı beklememelisiniz. Defalarca diyet yaptınız belki de, değil mi? Hadi spor bir yere kadar da o insanı mutsuz eden, kahredici, öldürücü diyetler. Ama ne oluyor sonra, bir noktadan sonra baskülde gördüğünüz rakam eksilmiyor ve boşveriyorsunuz. Olanca mutsuzluğunuzla kendinizi buzdolabına gömüyorsunuz. Ondan sonra da gelsin pastalar çikolatalar, gitsin fastfood yiyecekler, mantılar, börekler vs. Hızla geri dönen hatta bazen üzerine birkaç sayı daha eklenerek geri dönen kilolar..."Su içsem yarıyor", " Ne yaparsam yapayım metabolizmam kilo almaya müsait", " baskülün üzerinde bir daha 50'li rakamları görebileceğimi artık sanmıyorum"
 
Dikkat ettiniz mi kurulan bu ve benzeri KOMUT cümlelerinin hepsi kilo vermenin önünde kocaman bir engel. Kurduğumuz bu cümlelerle beynimize kilo almak yönünde ya da kilo verememek yönünde komutlar vererek bu amaca ulaşıyoruz. Yani kilo almaya ya da alınan kiloları verememeye devam ediyoruz
 
Peki bunun tam tersini yapsak? Yani bu sefer " ne yersem yiyeyim asla kilo almıyorum" desek, yürüyüş yaparken içimizden "Yürüyorum, zayıflıyorum, karnım eriyor, basenlerim eriyor, göbeğim eriyor..." diye tekrarlasak bunu hayal etsek ve buna gerçekten inansak.
 
Kilo verdiğimizde hala gardorabımızda büyük beden kıyafetlerimizi tutmasak ya da;  Nasıl olsa zamanla yine kilo alırım ve bunlara tekrar ihtiyacım olur düşüncesiyle. Çünkü o zaman beynimize " ilerde tekrar kilo alacağım" komutu vermiş oluyoruz
 
Düşünce gücüyle insanın yanmayan eli bile su toplayabiliyorsa (Nörolog Dr. M. Kammers'in çalışması) aynı gücü kullanarak niçin zayıflamak mümkün olmasın?..
 
Beynimiz olağanüstü kapasiteye sahip mükemmel bir bilgisayar aslında. Sadece o bilgisayara doğru komutlar vermekte bitiyor iş. Hangi komutu verirsen o yönde harekete geçiyor.Önemli olan sahip olduğumuz bu muhteşem güce (beynimize) hakim olabilmek ve onu doğru yönlendirebilmek
 
"Zayıflayabilir miyim, sevgilimle pozitif bir beraberlik kurabilir miyim, sınavda kazanabilir miyim, özgüvenimi elde edebilir miyim, işimde başarı sağlayabilir miyim... NLP uzmanları , bütün bunlara kocaman bir "evet" yanıtını veriyor. Beyin dilinizi "programladığınızda" bu isteklerinize ulaşmanız hiç de zor değil.."
 
"Bizi düşüncelerimizden başka hiç birşey sınırlayamaz" o zaman sınırları belirlemek sizin elinizde!
 
Bence denemekte fayda var, siz ne düşünüyorsunuz?
 
Sevgiyle... 
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 632
Toplam mesaj
: 314
Ort. okunma sayısı
: 154
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Sevgi dolu bir ailenin yarım asıra yaklaşmış bireyiyim. Apartman köşelerinde, bilgisayar başında s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster