Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mart '14

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
137
 

Düşüşün ardından ayağa kalkmak, öfke patlaması

Düşüşün ardından ayağa kalkmak, öfke patlaması
 

öfke kontrolü


Bir yönetici asistanı olan Cindy, kusur bulmaya meraklı iş arkadaşı yüzünden sürekli stres altındaydı. Fazla eleştirel ve mükemmeliyetçi olan bu kadın sürekli Cindy'yi çekiştirip duruyordu. Bir gün kadın, Cindy öğleden sonra doktor randevusuna gittiğinde onun yerine telefonlara baktığından şikayet edince bardak taştı.

Cindy iki saat sonra işyerine döndüğünde kadın ona yaklaşıp, uzun bir aranın onun için ne ifade ettiğini sorunca, bunalmış olan Cindy sonunda patladı ve kadına hakaretler yağdırmaya başladı. Diğer iş arkadaşları şaşkın gözlerle bakarken hasmı soğukkanlılığını korudu. Patronun payladığı da o değil, Cindy oldu.

İster haklı ister haksız olun, bir rakibiniz kendinizi kaybetmenize sebep olduktan sonra hasar kontrolü yapmalısınız. Öfke patlamanızı haklı çıkarmaya çalışmak yerine patronunuzdan karışıklık için özür dileyin. Pişmanlığınızı öğle yemeğinde iş arkadaşlarınızla paylaşın. Sözlerinizi kısa tutun ve sadece öfkenizi belirtme şeklinizin yanlışlığından ve sebep olduğunuz rahatsızlıktan ötürü duyduğunuz üzüntüden bahsedin. Samimi olursanız insanlar affedecek ve unutacaktırlar. Ne de olsa çalışma arkadaşlarınız da muhtemelen hasmınizm tuhaflıklarını ve kendilerinin de aynı durumda benzer tepki vereceklerini biliyor olacaklar.

Çalışma hayatı ve kişisel gelişim hakkında çokca makalelerin paylaşıldığı sayfaları okuma için linkten takip edebilirsiniz

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2760
Kayıt tarihi
: 25.12.11
 
 

İş fikirleri hakkında makaleleri takip etmek ve paylaşmayı çok severim. Bilgisayar başında çok va..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster