Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ağustos '12

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
323
 

Duvarlar üzerime yıkılıyor - Benim şarkılarım

Duvarlar üzerime yıkılıyor - Benim şarkılarım
 

Aşk da dört mevsimdir.

Aşk mevsimi

Fırtına mevsimi

Yanma mevsimi

Ve gözyaşı mevsimi

Ancak; mevsimler eşit değildir.

Bazen aşk sürer yıllarca. Bazen fırtına mevsimi uzun olur. Bazen karışır mevsimler. Siz yanarken söndürür durur gözyaşlarınız. Hep dumanınız tüter.

Aşk mevsimi;

Siz kendi halinizde hayatla boğuşurken, hiç aklınızda yokken, olmadık bir anda aşk gelip çalar kapınızı. Bir açarsınız, gözleriniz kamaşır. Rengarenk bir dünya, daha önce hiç görmediğiniz güzellikte.

Bilmediğiniz hazlar, heyecanlar, mutluluklar, peşi sıra. Nefes bile almadan sevme zamanı. Zamanın farkına varırsınız. Yaşamanın… Ömür dersiniz kelebeğin ki kadar. Dünyanın merkezindesinizdir sanki. Sürekli saatleri dakikaları günleri sayarsınız. Yanınızdaysa ne kadar kalacağını, uzaktaysa ne zaman geleceğini düşünürsünüz. Sahip değil de ait olduğunuzu hissedersiniz.

Fırtına mevsimi

Sonra bir gün bir şey olur. Gelmesi gereken yere gelmez. Ya da bir yalan, ya da bir güven sorunu. Veya uzun, uzun aramalara rağmen açılmayan telefon… Bir şey, bir şey, bir şey işte. Hava bulutlanır, rüzgar çıkar, gittikçe sertleşir. Dökülür yapraklarınız, kırılır dallarınız. Ama olsun dersiniz “Aşk emek ister.”  Bütün hayatınızı o kaplar. Kırık bir kalple dolaşırsınız. Günlerce aç kalıp ona hediyeler alırsınız. Fakat her geçen gün işler gittikçe sarpa sarar. Ve mevsimler er geç gelir sizi yaşar.

Yanma mevsimi

O artık aramaz sizi eskisi kadar. Hep siz ararsınız. Sesinde bir donukluk vardır, İçinizi üşür. Bir gün ayrılmak istediğini söyler. İşte yalnızsınızdır. Yollara düşersiniz. Göz göze gelirsiniz. Gözler sanki onun değildir. “Ne söyleyeceksen söyle, işim var” diye çıkışır öfkeli bir sesle. Siz bütün söyleyeceklerinizi unutmuşsunuzdur. Artık siz bir pervanesinizdir, o bir ateş.

Bir mesaj atar umutlanırsınız. Aşk böyledir işte. Size olmayacak şeylere inandırır. Siz pervanesiniz artık dedim ya… Çarpar, çarpar düşersiniz.

Gözyaşı mevsimi

Bir gün son defa öpersiniz alnından. Teni teninize son defa değer. Arkasını döner gider. Aylar sonra çaldırırsınız telefonunu, başka bir adam açar. Kıyamet başlamıştır. Güneş tekrar doğmaz. Tekrar dönmez dünya eskisi gibi. Artık kimse sizi görmez. Hiç kimse size yardım edemez. Gözyaşlarınız ayaklarınızın altındaki toprağı bataklık yapar, batarsınız… Boşuna bağırıp durmayın. Kimse duymaz, kimse kurtaramaz sizi.

Şarkımın linki:

http://www.dailymotion.com/video/xsov5a_duvarlar-uzerime-yykylyyor-ahmet-karakayan_music

Duvarlar üzerime yıkılıyor

Kadehler dolup dolup boşalıyor

Peşisıra sigaralar yanıyor

Sürekli odalar dolaşılıyor

Sensiz geceler

Geçmiyor tükenmiyor

Evde sensiz bir saat durulmuyor

Yenmiyor içilmiyor uyunmuyor

Ne balkon ne pencere kar ediyor

Bu gönül illede seni istiyor

İçim daralıyor

Yalnızlık çekilmiyor

Şu an kapımın zilini bir çalsan

Açsam kapıyı karşıma sen çıksan

Sarılsam boynuna öpsem ağlasam

Seni nasıl sevdiğimi anlatsam

Nerdesin kiminlesin 

Geri döner misin

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"bütün mevsimlere var mısın,ey sevgili?" diye sormak istedim.duygulu bir yazı..her cümle başka bir ders sanki..umarım kapılar açılır ve hep sevgiyi bilenlerle karşılaşılır:)))Bu arada yanma mevsimi pek fenaaaaaa:((((

LALE KARTAL 
 17.11.2012 1:57
Cevap :
Bütün mevsimler yaşanacaklar. Çok tşk.ler  21.11.2012 16:30
 

Zaman içinde hepimiz o yıkıntının altında kalmışızdır. Önemli olan elbette en az yara ile kurtulabilmek... Ama olmuyor tabii. Şarkınızı dinlerken yaranızın hala kanadığını hissettim. Umarım geçer, dönmese de!

Melek Koç 
 05.09.2012 22:10
Cevap :
En az yara ne demek::)) Yara azise ben kanatıyorum. Mazohistlik var ya da acıdan korkmuyorum:) Çok tşk.ler Melek hn.  05.09.2012 22:44
 

Yorgunum uzun zamandır,konuşamıyorum.Biliyorum geç de kaldım,okuyamamıştım,belkide ondan günlerdir susuyorum.Ne olur'yıkılmasın üstümüze duvarlar'.Yanmaktan,fırtınadan,sevdadan korkmuyorum da!Korkarım yıkılan duvarların yıkıntısı ile ezilecek olan kumruların yuvasız,yavrusuz kalmasından.Daim sevgiyle...

Berna AYTAC 
 28.08.2012 10:28
Cevap :
Şşşt küçük kız!!! Pişt!!! HAdi gülümse::))  29.08.2012 11:07
 

Hep aynı mevsimler üzerinde gezinip duruyoruz... Kendimize yeni bir mevsim yaratmalıyız belki... sayısını, süresini, adını kendimiz koymalıyız..Çiçeklerini kendimiz dikmeliyiz. O mevsimi kalbin en derinlerinde saklamalıyız... Hayat bizi hangi mevsime sürüklerse sürüklesin... Arada aralayıp kalbin ucundan içine bakmalıyız...Mutsuz olmak istemediğimde çok polyanna oluyorum sanırım.. Affınıza sığınarak yazdım mevsimlerinizi çürütmek için değil, hepsi gerçek, hepsi yaşanası... Adı ne olursa olsun hepsi ayrı yakıcı! Yüreğinize sağlık, Saygılarımla,

Leyla Kanat 
 27.08.2012 11:04
Cevap :
Mevsimleri biz değiştirebilsek keşke değil mi? Ayrıca ben Polyanna'yı hiç sevmedim ki. Kapitalist düzen romanı gibi. Küçücük çocuklara boyun eğmeyi kabullenmeyi de öğretir mutluluk adına. Evet hepsini yaşamalıyız. Bütün mutlulukların bedeli mutlaka ödenecek işte. Affıma sığınmak nasıl cümle? Benim için her zaman çok değerli yorumlarınız. Sevgiler   27.08.2012 19:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 269
Toplam yorum
: 1541
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 574
Kayıt tarihi
: 16.05.08
 
 

Güzel sanatlar fakültesi Müzik bölümüne gitmeme rağmen, fakülte sonunda yıllardır yaptığım turizm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster