Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Haziran '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
211
 

Duyarlı yapımcı olunuz...

Duyarlı yapımcı olunuz...
 

Televizyonculuk!

Çokça duyduğumuz, duydukça kanıksadığımız, kanıksadıkça da maalesef uzaklaştığımız bir meslek. Tabii ki her program yapan için aynı duyguları hissetmiyoruz. Ancak bu iş öyle bir şekil aldı ki; önüne geçilemez, engellenemez bir hal oluştu.

Program yapıp, REYTİNG patlaması yaşayıp servet sahibi olmak için ''Kocaman'' bir milletin temel taşlarımız sayılan bütün örf, adetleri, ahlaki değerleri yavaş yavaş yok ediliyor. Televizyonun hayatımıza girdiği 1972 li yıllardan beri sürekli toplumlarda yaşanan çirkinlikler, ahlaksızlıklar, entrikalar, vahşi kabadayılıklar, canilikler işlene işlene toplumların huzur, anlayış ve birlikte yaşama hisleri yok ediliyor ve hatta edildi bile... Belli bir kesim bu mesleğin alt dalları ile birlikte bu işten nemalanırken insanlığın en narin, en kırılgan duyguları hırpalanarak, değiştirilerek hatta yok edilerek insanlarımız, insanlığımız tanınmaz bir hal aldı ve bugün ortam yaşanamaz hale geldi.
Bugün büyükşehirlerde nereye baksanız üç-beş işsiz güçsüz takımını yanına toplayan mafyalık, çetecilik yapmaya, işinde gücünde insanların emeğini, ekmeğini sömürmeye kalkıyor. Gözdağı ile tehdit ile insanların haklarını gaspediyor, darp ediyor, hatta öldürüyor. Gazetelerin 3. sayfa haberlerini okumaz hale geldik. İnsan mıyım bende diye düşünür hale getiren haberlere artık katlanamıyoruz.

Doğru uygulandığında toplumu, insanları, ekonomiyi, sanayiyi, ahlakı, kaynaşmayı tek başına başarabilecek bir meslek olan Televizyon Programcılığı mafya dizileri, çete dizileri, enrika dizileri filmleri ile bir toplumu ne hale getiriyor hep birlikte kahrolarak izliyoruz. Bugün kendi adıma reytingi yüksek 8-10 Tv kanalını izlemiyorum. Haber dinlemiyorum. Gazetelerin çoğu haberini okumuyorum. Çünkü ruhsal dengemi bozuyorlar. Atalarımdan öğrendiğim bütün ahlaki değerlerime zarar veriyorlar. Benim yetiştirdiğim ve hepimizin yetiştirdiği o nadide varlıkların (çocuklarımızın) gelişimine zarar veriyorlar.
Hangi reyting getirisi, bir tv kanalında veya filmdeki bir kahramana özenerek ailesini katleden bir kişinin yaptığı suçu engelleyebilir yada ölenleri geri getirebilir. LÜTFEN artık DUYARLI OLALIM. Kendi Örf adetlerimize uygun, sosyal, psikolojik, ekonomik gelişimi destekleyen programlar, toplumsal kaynaşmamızı sağlayan programlar ile üstünüze düşen gerçek görevi hatırlayınız ve bu harika fırsat mesleğini amacına uygun yapınız. Unutmayın PARA bir şekilde kazanılır ve yaşanılır. Ancak kazanılan parayı huzurla kullanabilceğiniz bir ortam ve toplum bulabilirmisiniz? Orası pek belli değil.
Tüm duyarlı insanlarımızı da ''Temiz toplum, Temiz Yayıncılık'' sloganını desteklemeye davet ediyorum. Sonsuz sevgi ve saygılarımla.
''Bundan başka Türkiye YOK''

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 30
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 459
Kayıt tarihi
: 24.11.08
 
 

Merhaba; yazmak, doğa gezileri, müzik dinlemek, doğayı koruma amaçlı programlarda yer almak, resim y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster