Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1947 yılında Erzurum'da doğdu. Başak burcundadır. Eğitimini  Ankara'da sürdürdü. DTCF Alman Filolojisi  1972 yılı mezunudur. Dışişleri Bakanlığı İç ve Dış Teşkilatlarında Uzman, İdari Ataşe - Muavin Konsolos olarak görev yaptı. 2012 yılında emekliye ayrıldı.öncelikle TSM, halk müziği ve Klasik Batı müziği sever. Şiir denem..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Her an, her zaman sığınacak en güvenli liman

Aziz dostum, değerli yazar Burakgazi, bütün alemi yaratan, her şeyi gören ve bilen yüce Allah'ın bu niteliklerini bilip de hala, hak, hukuk istismarı yapanların, kendilerinden hiç hesap sorulmayacakmış gibi yaşamlarını sürdürmeleri, ne büyük bir aymazlıktır. Ölümden de korkmayan bu gafillere, bir mevlitte dinlediğim dörtlükle seslenmek isterim.
DÜŞÜNMEZSİN HİÇ ÖLMEYİ
TERK ETMEZSİN HİÇ GÜLMEYİ
YAKASI YOK AK GÖMLEĞİ
GİYMEMEYE ÇARE Mİ VAR.
Selam ve saygılarımla. Refik

24 Nisan 2017 23:10
Ben buyum Anadolu… ya siz?

Değerli Şahin bey, fazla balık tüketimi ile, tahıl tüketimi sonucunda oluşan, idrak farkına işaret etmekte olduğunuzu görüyorum ama, ne yazık ki, istisnaları da olabiliyor. Ancak, Anadolumun insanının erdemi, hakkı ve hukuku bir kenara bırakarak, yaşama kaygısı içinde menfaatleri tercih etmesi, hayli kaygı vericidir. Selam ve saygılarımla. Refik

23 Nisan 2017 01:52
Duaların gücüne inanıyor musunuz?

Değerli Yazarım, Sevgili Erol bey, harika bir yorum ile, Allaha, onun peygamberlerine olan inancı, insanın var oluş amacını, inancın tezahürü zemininde davranış ve düşünce biçiminin nasıl olacağını, bütün açıklığıyla ortaya koymuşsunuz. Ancak, ne acıdır ki, inanç konu edilerek,insanlar birbirini dünyevi arzular ve menfaatler düzleminde,kural ve kanunları tanımaksızın kandırmaktadırlar. Hafız olan rahmetli babam, devletin kanunlarına karşı gelmek Allah'a karşı gelmektir,derdi. Dinin ilkelerine tamamen aykırı olan bu davranış seyrinin, kaderi ve insanların niyetlerini bilen Yüce Allah'tan hiç korkmadan devam etmesi, çok düşündürücü ve acı vericidir. Allah bu sefil temayül içinde olanları bildiği gibi yapsın diyelim. Temennim, Türk ulusunun, Allah'a içtenlikle inanan, bu ülkenin yücelmesi, birlik ve beraberliğinin devamı doğrultusunda, tek yolun Atatürk ilkelerinin ışıklı yolu olduğunu gören bir izana erişmesidir. Bilvesile selam, sevgi ve saygılarımı göndererek sözlerimi tamamlıyorum.

23 Nisan 2017 00:33
 
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 262
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 368
Kayıt tarihi
: 30.12.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster