Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1947 yılında Erzurum'da doğdu. Başak burcundadır. Eğitimini  Ankara'da sürdürdü. DTCF Alman Filolojisi  1972 yılı mezunudur. Dışişleri Bakanlığı İç ve Dış Teşkilatlarında Uzman, İdari Ataşe - Muavin Konsolos olarak görev yaptı. 2012 yılında emekliye ayrıldı.öncelikle TSM, halk müziği ve Klasik Batı müziği sever. Şiir denem..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Sevgili ablacığım, toplumun vazgeçilmez unsuru olan, yapıcı, güzelliğe ve doğruluğa yön verici varlıkları kadınlar hakkındaki bu güzel şiirin alkışa şayandır. Bütün dünya kadınlarının kadınlar gününü kutluyorum. Üzülerek itiraf etmek gerekirse, ülkemizde, ezilen, darp edilen ve koca şiddetine maruz kalarak hayatını kaybeden kadınların sayısı, toplumun büyük tepkisine rağmen, gün be gün yükselmektedir. Siyasi erkin, bu vahşet dolu tabloyu değiştirmek yolunda, eğitim başta olmak üzere, caydırıcı yasaları vakit geçirmeksizin hayata geçirmesi beklenmektedir. Yöneten ve yönetilenleri dünyaya getirenlerin analarının kadın olduğu akıldan çıkarılmamalı ve bu konuda kadınlar kadar erkekler mücadelede öne çıkmalıdır. Bu vesile ile senin, ailemizdeki diğer kadınların ve MB ailesindeki saygıdeğer hanımefendilerin dünya kadınlar gününü tebrik ediyorum.

07 Mart 2021 09:15
AYRAN ÇORBASI

Sevgili ablacığım, bu güzel tarifinde, nur yüzlü ve yufka yürekli annemin içenlere derman olan lezzetini buldum. O harika anamızı rahmet ve sevgiyle anıyor ve özlüyorum. Bu meyanda doğum gününü kutluyor, sağlık, huzur ve esenlik dolu nice senelere sevdiklerinle birlikte ulaşmanı temenni ediyorum. Sana ve enişteme, Murat'a, Füsun'a ve tatlı torunlara selam ve sevgiler iletiyorum. Refik

28 Şubat 2021 17:53
ONURUM

Sevgili ablacığım, çok anlamlı bir şiir. İnsanın, kendi onuru ve diğerlerinin onuruna vereceği değerin göstergesini bu şiirinle çıkarmışsın. Bütün değerler, para ve mal gibi kaybolup gitse de, insanlar, eğilmeden, bükülmeden onurunu korumak doğrultusunda gösterdikleri dirençle saygınlığını koruyabilirler. Cenap Şehabettin'in bir vecizesinde, "menfaat sandalyeye benzer, başının üstünde taşırsan alçalırsın, ayaklarının altına alırsan yücelirsin" deyişinde de onurlu insanların icabında her türlü menfaatten vazgeçebildiğine işaret eder. Ne mutlu onurunu koruyan ve dik duran, prensipli insanlara.

14 Şubat 2021 00:25
 
Toplam blog
: 44
Toplam yorum
: 311
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 517
Kayıt tarihi
: 30.12.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster