Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
375
 

Duygular Törpülenir mi Usta

Duygular Törpülenir mi Usta
 

İzmir hipodrom sokağında yürürken gördüm ve gençlik işi çözmüş ne güzelll deyip hemen resimini çektim.Kelimeler, anlamlar albayım özellikle anlamlar ..


Her sabah rutin yaptığım işler var benim. Sabah evden çık işe git sistemi aç nescafeni al kapı önüne çık ve kimselerden çıt çıkmaz iken bakınmaya düşünmeye devam et.

Telefonumu elime aldım facebookta anılarım kısmına baktım. Hani değişiyoruz diyoruz ya bu da yalanlarımızdan bir tanesi sanırım. Paylaşımlarımın bile ortak noktası aynı. Uyandım bir an uyandırdı Oğuz Atay'ım geçen sene bu vakit bu gün 21.20 de paylaşmışım.

'' Kelimeler, albayım, bazı anlamlara gelmiyor. Anlamlar, albayım,bazı kelimelere sığmıyor.'' Oğuz Atay... Hevesimikırdılar benim albayım !

      Kelimelerr kelimelerr anlamlar anlamlar deyip beynimde dönüp durdurdum. Neden yazamıyorum dedim. Duygularım mı kayıp ? Vakit ! Aşk ! Eksik ! neydi eksik ? Herşey tamam olsa da hep eksiklik duymaz mıyız ?  Bunları düşünürken babam geldi aklıma bana arada deli dumrul derdi buna ek olarak da  yazdıklarımı okusa ''sana rahat batıyor'' derdi canım babam.

    Rahat batmıyor da insanlar batıyor gözüme gözüme, gönlüme gönlüme...

     Ülkemizde yaşananlar batıyor canım yanıyor anlatamıyorum...

     Hadi aşk yazayım diyorum sonra bakıyorum ya... ölürüm, nefes alamam dediğimizde ölmediğimizi, yaşadığımızı görüyorum.. o zaman aşk yalan mı ? 

    Ya da olursa olur olmazsa çay demleriz faslı mı ?

    İçimden gelmeli yazmak ve harfler akmalı ... Olmayınca ben de çay demleyip durdum işte. 

    Yani..aslında...

    ''Kendimi haklı görüyor değilim ama kendimi savunuyor da değilim. - hele yargılamayı hiç beceremiyorum., kendimi de dünyayı da..- Dünya ne ise oydu ; ben de ne isem o oldum uyuşamadık. Hepsi bu ."  Oruç Aruoba

    Benim mevzu da kısaca bu...

    Yazsam aşklar sonradan yalanmış gibi  oluyor.

    Olanları yazsam birilerinin yaralarına dokunuyor YASAK !

    Sövsem AYIP !

    En iyisi sus kızım Tülay suss elbet konuşmanın da zamanı gelir  dedim.

    Usuldan gelmeye başladı mı ne ?

    Belki de yorgunluğumun sonu  karıncanın ilk toprak altından çıkışına benziyordur. 

    Yaşamak bazen yoruyor insanı. Anlamı yok yorgunlukların yüklemleri eksik mana veremediğin duygular geriye dönüp baktığında sadece yaşanıp gidiyor kah gülümsetiyor kah ağlatıyor. Garip olanı ise hep gülümsüyorsun ağlamaklı anları kimseler görmüyor. 

  Öğrendiğini fark ediyorsun.. hep gülmeyi hep kahkaha atmayı için yanarken bile...

   Duygular törpülenir mi usta ?

    Neyse rast gele diyeyim yazmayı özlemişim sizi özlemişim. Bilin istedim.

    Kategori kısmında ''deneme'' yi tıklayacağım olmuyor kaçıp duruyor kelimeler içimden diyorum ki ya ben deneme yazmayı çokk seviyorum seviyorum seviyor sev ana aa anammm denemeler de mi kalktı yoksa , yok artık dedim veeee gördümmm ..tıkaladım ..sevindim çok mutlu oldum ki 

    Yazmak mutlu ediyor beni sizi görmek mutlu ediyor ee bunları da bilin istedim.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir Merhaba ile Yaz’ın Yüzüne Bile Bakmadığımız, İhanetle Terk ettiğimiz Bir Kase Çorbanın, Bir Bardak Çayın Bize Küsmediğini, Kıymetini Hatırlatan Kasım Ay’ı İçten İçe Gülümser ve Öykünmenin Ötesinde Bir Dize Belirir Buğulu Camlarda! ‘’Kavuşalım Diye Vardı O Eylül Sabahları, Gülümseyelim Diye Var Sonbahar Yağmurları’’ Öyle ki Tülay Anne: Johann Wolfgang von Goethe der ki; ‘’En Güzel Etki, İki Benzer Ruhun Birbirine Yaptığı Etkidir. Tıpkı Newton'un 3. kanununda olduğu gibi etkiye tepki, burada paylaştıklarınızla beraber bendeki etkiniz çok büyük teşekkür ederim! Aşk ile ilgili verdiğiniz detaya gelince Oscar Wilde'nin dediği gibi ... ''Ama herkes de gene sevdiğini öldürür, Bu böylece biline denilse de, kimse öldüremez kendini. Ah Tülay Hanım hiç duymadınız mı? Ve insanların aşktan öldüğü de büyük bir yalandır diyen W. Shakespeare sözünü! İzmir'e selamlarımla, Sizlere en derin saygı ve sevgilerimle, dualarımla hep aklımdasınız Tülay Anne, Ulu Allah'a emanet olmanız dileğimle..!

SİZ ve ben 
 13.11.2017 5:39
Cevap :
Ne güzel bir yorum teşekkür ederim , görmesek gitmesek bir köy var uzakta gibi , burada yazdıklarımızla paylaşıyoruz ruhlarımızı yüreklerimizi ne güzel geldi sesin çok teşekkür ederim, sevgimle :)  13.11.2017 16:51
 

Ne güzeeeel Yarenim eve dönmüş, iyi ki dönmüş, hoş geldin, her şeye rağmen hayat devam ediyor yaşamak en büyük görevimiz sonra da okuyup yazmak ne gelirse sağlıkla sevgilerimle selamlar

Cemile Torun 
 06.11.2017 22:13
Cevap :
Yarenimm benimmm cansın can hoşbuldum canım sen de hoşgeldinnn , selam ve sevgimlee :)  13.11.2017 16:50
 

O zaman hoş geldin diyelim can arkadaşımıza!

Kerim Korkut 
 20.10.2017 16:10
Cevap :
Teşekkür ederimm :)) hep beraber :)  21.10.2017 11:40
 

Tüm maddi unsurların törpülendiği gibi duygular da törpüleniyor sevgili Tülay hanım, siz yazın bizde okuyalım mutlu olalım hoş geldiniz, sevgi ile sağlıkla kal.

Nizamettin BİBER 
 20.10.2017 15:06
Cevap :
Törpüleniyor diğer taraftan da saklanıyor sanırım an be an gün yüzüne çıkıyor ama ilk anki gibi değil fazla sorgulamamak lazım belki de :) teşekkür ederim selamlarımla :)  21.10.2017 11:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 2595
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 758
Kayıt tarihi
: 20.10.07
 
 

9 Eylül Üniversitesi Maliye bölümü mezunuyum. Şiir dünyam, bir tane kitap çıkaracağım dedim ve  b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster