Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mart '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
557
 

Duyguların durduğu nokta

Duyguların durduğu nokta
 

Kelimeler uçuşur. Harfler sarar her yanını. Cümleler gelir birbiriyle bağdaşmayan. Duygular yoğunlaşır, karışır kendi içinde birbirine. Mantık geçit vermez sana. Birini bir yere oturtursun. Arkası gelir dersin. Gelmez. Bir yerden başlamak istersin. Başlamadan bitiverir. Hiçbirini bir yere koyamazsın.

Bir konu belirlersin. Öncelik belirleyemezsin. Beynin o kadardoludur ki. Oysa anlatmak istersin sayfalarca. Neyin zararlarını kime, neyin faydalarını kime anlatacaksın? İnsana zararlı şeyin yine insan olduğu gerçeğini mi? Aynı zamanda da faydalI... İnanmak istemesek de, “Hiç bir gerçek içinde büyüttüğünün karşılığı değildir.” der bir söz. Yaşadıklarından, gözünde büyüttüğün insanın aslında o kadar da büyük olmadığını anlarsın. Yapılan hiç bir iyiliğin cezasız kalmayacağını mı, anlatırsın ya da...

Yaptığın iş bir gönül işidir. Yıllarını verirsin karşılıksız. Hiç bir kaygı gözetmezsin. Ne kariyer, ne para, ne gelecek. Kötü bir finalle son bulur emeklerin. "Akıllı insanları severim. Ne zaman severim. Aklını duygu ve vicdanla bütünleştirdiği zaman. Çıkar hesapları yapıp bir sonraki hamlesini güdümlemediği zaman." der bir insan. Hedefine ulaşmaya çalışırken kırıp dökmeden yani, Onurluca, Hak ederek...

Dostluğu anlatmak istersin. "Dostluk baldır, fakat fazla yeme." der bir Fas sözü. Sahibine minnet duyan ayının hikayesini doğrularcasına... Dürüstlüğü anlatmak istersin. İnsanlar menfaatleri kadar dürüsttür. Menfaatlerin çakıştığı yerde, dürüstlükten söz edilemez. Hayatı anlatmak istersin. "Hayat, mezarların çözdüğü dolaşık bir yumaktır" der Hugo.

Duygularınızı sevginizle beslemeniz dileği ile...


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sahibine minnet duyan, bir yazıma esin kaynagı olmuştu.Doğrularımızı kendimizce sabitleriz akıl defterimize...Defterinizin hep sizin tarafından doldurulması dileğimdir. Esen kalınız.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 28.03.2007 15:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 614
Kayıt tarihi
: 14.09.06
 
 

Bütün insanların o çocuksu saf hallerini koruyabilmelerini dilerdim. Her şeye rağmen.. Tamamen amatö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster