Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ekim '18

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
112
 

Duymak İstiyorsun Madem

Duymak İstiyorsun Madem
 

Duymak istiyorsun madem, söyleyeyim. Ben seni sevdim. Konuştuklarımız sakladıklarımızın örtüsüdür, seni anlatacak değildim. Aklımı yitirmekten korkmadan bir rüya üzerine çıkıp geldiğim kentte aynı göğün içinde dolaşıyor olmak … Kovansız arıların dağıldığı gibi dağıldı düşlerim her yana.

Söz vermiştim kendime, kurcalamayacaktım. Bu bir felaket olurdu. Nasıl inandımsa artık öyle.

Çocukluğum boyunca oynadığım hayal kahramanım hissiyatımda beliren yol gitme eylemlerine sebep olduğunda anlamıştım. Yönüm sana doğru. O senaryoyu ben yazmadım. Öyle olsaydı eğer an durmaz bozardım.

Yaramızı aynı yerde saklıyorduk. Farklı zamanlarda başına gelip yokladığımız  o yara aynı yara. Karşılaştığımızda aynı anda yaramızı yoklamaya gelmiştik. Ne işin var yaramın başında diye tersledin, o benim de yaram diyemezdim.

Kendimi avuttuğum okumalarım yazmalarım hep oldu. Yaşamak yazmaktır kimileri için. Ben de biraz öyleyim. Nereye kaçsam kapsayacak, nereye sığınsam bulacak o gözleri tanıyordum öteden beri.

Elverişli duruma getirilerek yaşanılan kurgusal yaşamdan farklıdır hakikat. Bu sebeple kendime ihanet etmedim. Alışılagelmiş arayışlar çıkışı göstermez öyle değil mi? Arayış içinde olmayacak kadar yürüdüğüm izden emindim.

Arlanmaz kentlerin ödül vaatleri geniş adımlarla yürüyenlerin belgeliklerden kopyalanan birkaç evrakın karşılığını ödemeksizin sahip olunan değerlerle yüklü.

Sandığın gibi olmayabilir. Tüm zamanların raksına dönen bir düş elçisiyim. İçine doğduğum kültürün özüne dolandığım için ne geri var ne de ileri. Her şey olması gerektiği yerde, zamanda ve olduğu kadarla devinir.  Ömür denilen yaşam kesitinde yaşantıyla gelen ne varsa, inkarına kalkışmadım. Temiz ve düzgün yaşamış olmamın nedeni tektir o da sezgilerim.

Uykunun göz kapaklarının ikinci kez içe açıldığını erken yaşta deneyimlediğim için belki de … Bilmiyorum. Gönül evrenine götürülmektir uyku. Uyumayı severim. Saflığın olanca temaşesinden göz kırpışlar kapıp gün yüzüne uyanmak nedir iyi bilirsin.

Ben seni çok sevdim. Duymak istiyorsun madem söyleyeyim.

Kurcalama, yorarsın kendini. Böyle yaşanacakmış. Nedeni sen, ben, başkaları değil.

Emin olduğum bir şey var.

Tamamlanana kadar mecbur birbirimizin umuruna döneceğiz.

Arzı dünya olan canlılığın devr-i kararında daim olan ömürleriz.  Seyir yeri tersinden seyredilemezmiş. Gözlerinde gördüğümün ne olduğunu anladın madem şu nu da söyleyeyim mitolojilere ve farklı coğrafyaların kültürlerine yansıyan denklikleri buldum. Edebiyatta çığır açamayabilirim belki ama ömrümce yazacağım kaynağa ulaştım sayılır. Vakit dolduğuna göre özgürlüğüne kavuşacaksın nihayet. Geçmiş olsun.

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 79
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 86
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

 İşim, uğraşım yazmakla ilgili ve yazabilmek için hayatı okumak çabasında dönenmekte olan Türkiye..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster