Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '09

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
487
 

E-günlük örgüt kurdu

Sabah iş yerine gelir gelmez ilk yaptığım şey sirkeli su içmek oldu. Dün gece bir arkadaşımla beraberdim. Eve gider gitmez Joker ve Boss'un yemeğini verip çıkardım, Boss ile oyun oynadım, Joker ayak altında "bunlar ne yapıyor acaba" diyerek koşturup durdu. Saat 21:00 gibi ikisini de yerlerine koyup çıktım. Evden çıkmadan bir-iki kadeh rakı içmiştim. Arkadaşımla birlikte iken de içtik. Uzun aralıklarla görüştüümüz bir arkadaş olunca sohbet derin oluyor. Bu yüzden sabah vücudum, "uyandır beni" diye bağırıyordu. Bir açıdan iyi oldu. Çok hareketli bir yaşamın ve işin içinde olmaktan vücudumda alkol kalmamıştı. Dün gece iki üç günlük alkolü bir arada aldım. Antimikrobiyal stok yapmak gibi bir şey... Sabah servislerine çıkınca ister istemez kendime geldim ve hiç bir şeyim kalmadı. Acaba yine kanımdaki alkol seviyesi düştü mü?

Merhaba e-günlüğüm; Hava çok güzel, trafik sakin, ağaçlar, böcekler, kargalar, kediler, köpekler çok sessiz, etrafta bir huzur kokusu var. (veya bana öyle geliyor)

Bir haftadır semt halkından bir kaç kişi belediyelerle uğraşıyor. En sonunda örgüt kuracağız ve devlete karşı "gelgenekon" mücadelesi vereceğiz. Yolları düzenlerken arka cadde de yol ayrımına bir "kalça" yapıldı, şey pardon, "göbek" yapıldı. Tamamı beton olan göbeğin (ay yazarken bir tuhaf oluyorum) orta kısmının çiçeklendirilmesi için Önce büyük şehir belediyesi arandı. "orası Kadıköy belediyesine ait biz karışmıyoruz" cevabı alındıktan sonra ("yahu Kadıköy bölgesine ait de, neden sen düzenledin yolu" diyemedik) Kadıköy belediyesi arandı ve onlardan da "proje büyük şehir belediyesinin biz karışamayız" cevabı aldık. ("kim karışıyor kardeşim bilen var mı, karışmıyorsanız ben karışıp, her yanı karıştıracağım" diyemedik) Ve örgütü kurduk. Örgütün adı: Belediyen karışmadığı düzenlemeleri düzenlemesi adına imza toplama ve mücadele örgütü. (BKDDAİTMÖ) Beş yüz imza toplanması gerekiyormuş. Ben yirmi isim ve imza ile yerimi aldım. (çok sahtekarım çok) Bakalım bu uğurda verdiğimiz mücadelede kaç arkadaşımız tutuklanacak, kaç arkadaşımız işkence görüp sorgulanacak... En önemlisi de kalçayı, ay pardon göbeği çiçeklendirebilecek miyiz?

Değeli e-günlüğüm; Öğleden sonra pazara gittim. Vallahi ihtiyacım olduğundan değil, ekonomiye katkı olsun diye. Roka, pazı, deniz börülcesi, dere otu, maydanoz vb. yeşillikler ile, patates, kuru soğan, kavun, yeşil soğan aldım. Bira daha ki haftaya kadar yeter. Yalnız pazar yine pahalı olmuş. İlgilenen hanımlara ve beylere duyurulur.

Biraz önce servisten geldim. Linda ile akşam yemeğimizi yedik ve artık gidiyorum. Bu gün böyle işine gelirse e-günlüğüm. Ne bir güncel haber, ne de yorum var. Sade bir günlük işte. Her zaman uzun uzun yazacak halim yok ya. Hadi hadi çok konuşma bakayım. Yarın yine yazışırız nasılsa. Hoşçakal.

Biliyor musun: İlk metro hattı Londra'da 1863 yılında işletmeye açıldı...
Çirkin söz: "İnsanlar kurtçuklara benzer. Küçük, kör ve değersiz." David Smith
Güzel söz: "Başkalarına karşı zafer kazanan kuvvetlidir. Kendi nefsine karşı zafer kazanan ise kudretlidir..." Lao-tzu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 512
Toplam yorum
: 333
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 548
Kayıt tarihi
: 06.02.08
 
 

Bir varmış, bir yokmuş... Sağlık, huzur, mutluluk. Başka hiç bir şeye önem vermem bu hayatta. Bu yüz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster