Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
424
 

E-günlük sakin, sakin...

Merhaba e-günlük;
Erken açtım bügün dükkanı. Sipariş vermiştim, sabah damacanaları çıkardım erkenden, hazırlık yaptım. Zamanın önünde gitmeye bayılıyorum.
Her zaman olmasa da çoğu kez bir sonraki saate, güne, hatta bazan haftaya bile hazırlıklı girerim. Her günün ardında hesapta olmayan işler, olaylar saklıdır. Onlarla baş etmek için de hazır olmak gerek diye düşünürüm. Hep de öyle olur. Her şey tamam dersiniz, yeni bir şey çıkar. Biri gelir, biri çağırır, biri hastalanır, birinin size ihtiyacı vardır vs. vs.

Kamyon bugün gecikti. Genelde öğleden evvel gelirdi. Ben de oturdum biraz yazayım dedim. (13:30)
Dün gece rakıdan önce bir güzel dondurma yedim. Pek yemem ama nedense canım çekti. Biraz da boss ve linda'ya verdim. Yalana yalana yediler dondurmayı. Havalar çok sıcak olduğu zaman köpekler de halsizleşiyor. Çok etkileniyorlar sıcak havadan. Linda dükkan da serin yer de ama boss dışarıda olduğu için biraz etkileniyor. Ben de akşamları oyundan sonra, onu sulayarak rahatlatmaya çalışıyorum.
Bir adet fazla çamaşır makinası vardı ve uzun zamandır başımdan atmaya çalışıyordum. Ancak işine yarayan birine vermek istiyordum. Dün buldum sonunda verecek birini. Yeni evlenen birine verdim, çok sevindi...
Linda ile yemeğimizi yedik bitirdik, ben çayımı içtim ama halen kamyon gelmedi. Bazan böyle olur. Benim bayi'yi en sona atarlar. Anlaşılan geç gelecek.
Bu gün yeni bir abone yaptım. İlk suyu aldı, umarım devam eder. Damak tadı olayı çok hassas bir olay. Bazıları çok beğeniyor, bazıları hiç beyenmiyor. Tabi bana beyenenler lazım. Beyenmeyen küçük kızına almasın... Aslın da abone olmasını beklediğim bir sürü insan var ve bir çoğu arkadaşım. Ama insanlar günlük işlerinin arasında unutuyorlar.
Evet sevgili e-günlüğüm; Son cümlelerimden sonra nihayet kamyon geldi ve biraz önce boşaltma işlemi bitti. (17:45) Bugün de antremanımı yapmış oldum.

Datça'da bir yunus katledilmiş e-günlüğüm; Karnını kesip, kuyruğuna naylon iple tuğla bağlamışlar. Tecavüz de etmilerse hiç şaşırmam. Yorum bile yapmak istemiyorum...

Bu gün haberleri okudum da ülke gündemi yine arapsaçına dönmüş. Her kafadan bir ses çıkıyor. Hiç birini duymuyorum valla. Bunun apolitiklikle bir ilgisi yok, çok bepolitiğimdir. Ancak amcalar artık abartıyorlar. İnsanları nasıl abondone ederiz de bu ülkeyi yiyip bitiririz hesabı yapmaktalar. (bu kadar haber yorumu yeter)

Kamyon geç geldi, yoruldum, kafam çalışmıyor. Neler yaptığımı bile unuttum.
En iyisi burada keseyim ve sana veda edeyim. Yarın yeni bir gün, yeni umutlar, yeni heyecanlar gelir bana. Ben de yazarım dolu dolu sana. Anlaştık mı günlükçüğüm? (Sıkıysa anlaşmadık de)
Hadi kal sağlıcakla. Bak Ömer Hayyam abin ne diyor? Hoşçakal...

Varlığın saklı, senden, benden;
Bir düğüm var ki ne sen çözebilirsin, ne den
Bizim ki perde arkasında dedikodu;
Bir indimi perde, ne sen kalırsın, ne ben...
Ö. HAYYAM


Biliyor musun? Ortalama olarak Amerika'da günde üç adet cinsiyet değiştirme operasyonu yapılıyormuş... (düşündürücü)
Güzel söz: "Herkes sorunlar üzerine konuşur, ama hiç kimse bu sorunların çözümlerini bulma zahmetine katlanmaz. Herkes çapraşık konulardan yakınır, ama bu çapraşıklığın nasıl çözümleneceğine aldırmaz. Herkes kendine yarar bir düşünceyi, dilediği yerden alır, ama bunun üzerinde bir çalışma yaparak, bu düşünceye bir katkıda bulunmaya çabalamaz... K. CHESTERON (ne uzun konuşmuşsun be abi:)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

SN; MURAT BEY KUTLARIM SIZI YAZILARINIZ COK GUZEL, COK DOGRU HARIKA, OMER HAYYAM 950 YIL ONCEDE HIRKA TURBAN GUZEL AMA TANRI KANARMI BUNLARA,ICIN TEMIZ OLMADIKTAN SONRA, ORTUNMUSSUN KAC PARA DEMISTIR. NE KADAR GUZEL VE YERINDE BIR SOZ. HOLLANDA DAN SELAM VE SEVGILER. YAZMAYA DEVAM YAZILARINIZI ZEVKLE OKUYORUM SAYGILAR

Guler seberol 
 18.06.2008 21:14
Cevap :
İlgi ve Katkılarınıza teşekkür ederim. Aynı duyguları paylaşmak bana gurur verdi, teşekkürler...  19.06.2008 9:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 512
Toplam yorum
: 333
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 541
Kayıt tarihi
: 06.02.08
 
 

Bir varmış, bir yokmuş... Sağlık, huzur, mutluluk. Başka hiç bir şeye önem vermem bu hayatta. Bu yüz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster