Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
529
 

E-günlük suç işlemek istedi:)

Şimdi devir, suç işleme devri. Hazır hapishaneler tıka basa dolu iken suç işlemek lazım. Nasılsa içeride yer kalmamış, belki salıverirler... Bakana sorarsanız, eski hükümetlerin uyguladığı aflar yüzünden bu hale gelmiş. Ardında yatan rant nedir bakanım? (veya bakmayanım, görmeyenim) Sen doldur suçu olanı olmayanı içeriye, ondan sonra da hapishanelerde yer kalmadı, yaşam koşulları çok kötü diye açıklamalar yap. Çocuklara tecavüz edenler dışarıda, ekmek çalanlar içeride. Kredi kartı borcunu ödeyemeyenlerin hepsi içeride. Akrabalarınız, yandaşlarınız, uygulamak istediklerinizden pay almak için sırada bekliyor herhalde... O kadar çok haber var ki bir türlü ortalık sakinleşmiyor. Hani ortalık bir sakinleşse, önce baş haber olacak, sonra gündeme oturtup planladıklarını yapacaklar ama bir türlü olmuyor.

Merhaba e-günlüğüm; eminim hapishaneleri özelleştirmeyi planlıyorlar ve kimlerin talip olacağını şimdiden görür gibiyim... Hatta hapishaneleri bile görür gibiyim. Parası olan süit koğuşta kalacak, olmayan normal koğuşlarda. Sınıf sınıf ayrılır koğuşlar ve koğuşlara giden hizmet. Lüks otellerden farkı kalmaz kimileri için hapishaneler. (zaten şu anda da kısmen öyle)

Dün akşam da şaraba devam ettim. Bakalım Ömer Hayyam haklı mı diye deneme yapıyorum. Şimdilik rakı içmeye biraz ara verdim. Fakat bir blog yazarımızın Hayyam'ın dörtlüklerinden örnek verdiği gibi, bir başka oluyor muş sevgili ile içince... Gerçi bütün içkiler sevgili ile içince bir başka oluyor ama bu şarabı bir süre yalnız denemek lazım... Hani zarar veriyorsa sevgiliye vermesin diye. Yoksa başka bir sebebi yok.
Boss bile şaşırdı. İki akşamdır bahçede gidip gelip kadehi koklayıp duruyor. Rakı içtiğim zaman bir kez koklar sonra koklamazdı. "Bunu ben de içebilirim" mi demek istiyor acaba? Neyse bir akşam veririm, tadına bakar. Bir de her akşam isterse halimiz harap. Ne de olsa dişi köpek. Şarap sevmesi çok doğal... Erkek olsa rakı içer. (dermişim)

Sabah ilk kez abuk bir kahvaltı yaparak evden hışımla çıktım ve iş yerine geldim. Bu gün de bir aksilik bekleyerek güne başladım. Aradan bir saat geçmedi, araba ile yolda kaldım. Akü basmıyor du. Çevrede 4 adet oto elektrikçisi var ama hiç biri çare olmadı. Bir arkadaşımı çağırıp akü takviyesi yaptırdım ve doğru bir akü bayisine gidip akü aldım. Bu arada bir kaç aboneye geç gittim. İşin en enteresan tarafı da bilgisayarın karşısına oturduğum anda bilgisayar kitleniyor. Ne elektrik varmış ben de... Akşam eve gidince evin elektrik girişine bağlayayım da elektrik bedavaya gelsin bari... En sonunda işimi hallettim ve şimdi rahatım. Yakında huzura kavuşursam henüz ortalarda görünmeyen keyfimide inşa edeceğim...

Bu gün alışveriş yaptım ve şarap almayı ihmal etmedim. Öncelikle, bittiği için yapamadığım kahvaltılıklarımı aldım. (yaşamımın en önemli bölümü sabah kahvaltısı) Bu akşam da şarap içip, kendimden geçeceğim. Öyle ki; gören "hey şarap nereye" diyecek... (bunu da Ö. Hayyamdan arakladım)

Değerli e-günlüğüm, iş pek hareketli değil. Yine herkes krizden sözetmeye başladı. (ara vermişlerdi) "İkinci dalga geliyor" haberleri yeniden krizi hatırlattı. Demek birinci dalgayı atlattık. Hadi hayırlısı. Kristal büfe'de Elif'in yanına gittim. O da işlerin düşmesinden şikayetçi. Bir çay içtim ve sohbet ettik. Çok komik kız ya. "akşamları beni eve giderken en az 10 köpek koruyor ve eve kadar benimle geliyorlar " dedi. Ben de saf, saf, "nasıl oluyor" diye sordum. "Beni hamburger sanıyorlar" dedi. Çok güldüm. "Akşama kadar insan burada durunca koku siniyor, hayvanlarda eve kadar peşimden ayrılmıyorlar" diye ekledi.

Akşam oldu ve ben yine alışveriş yapacağım. (bu gün ikinci olacak) Köpeklerin yemeklerini yapmak için evde sebze kalmamıştı, onları almayı unuttum. Aklımda iken gideyim de alayım. Sonra unuturum falan. Dönünce yine yazmaya devam ederim e-günlüğüm.

Evet e-günlüğüm izin verdiğin için teşekkür ederim. kabak, havuç, lahana, pırasa alıp geldim. Karabiber alacaktım ama unuttum, artık onu yarın alırım.

Akşamı ettik yine. Ne dersin yarın yazışır mıyız? Yazışırız elbet. Şimdilik hoşçakal

Biliyor musun: Bir saat süren bir seks ilişkisi sırasında vücut 360 kalori yakarmış... (bir saat mi, o kadarcık mı? Ey araştırmacı amca veya abla, kalori yakmak için, o işin süresinden çok sonucu önemli)
Çirkin söz: "Bekar erkekler, kadınlar hakkında, evli erkeklerden daha çok şey bilirler. Eğer bilmeselerdi onlarda evlenmiş olurlardı..." H. L. Mencken (demek bekar kadınlar da bu yüzden evlenmiyor:)
Güzel söz: "Bir milletin medeniyet seviyesi, üzerinde yaşadığı toprakları ağaçlandırmasıyla ölçülür." Franklin Roosevelt (şimdi medeniyetin ölçüsü ağaçlar değil, binalar oldu)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzel bir konuya değinmişsiniz bu gün. Ben Elektirik, telefon, vergi, ne varsa günü gününe öderim, ödemeyenlere af çıkar, gelin anlaşalım kampanyası.AAAAA Bana ,enayi sen günün gününe öde faturalarını bak ödemeyenler akıllı ,af çıktı der gibi.

Fatma Güneş ERGEN 
 16.12.2008 17:57
Cevap :
Aynen öyle işliyor sistem. Vergi, kredi kartı borcu, elektrik, su gibi ödemeleri gününde yapanlar her zaman enayi konumuna düşüyorlar... Katkınız için teşekkürler  17.12.2008 8:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 512
Toplam yorum
: 333
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 541
Kayıt tarihi
: 06.02.08
 
 

Bir varmış, bir yokmuş... Sağlık, huzur, mutluluk. Başka hiç bir şeye önem vermem bu hayatta. Bu yüz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster