Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Nisan '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
321
 

E-günlükte cumartesi akşamı ve pazar:)

Merhaba e-günlüğüm
Evet günlük cüğüm klavyenin başına şimdi oturabildim. (17:30) Bugün çok çalıştım çok. Artık duvara da yazıyorum ama bu sefer kendi içimden geldiği gibi slogan atıyorum:) Güzel bir uygulama, bol bol dindar müslüman kardeşlerimiz girip içlerini dökmüşler:)

İnsan boş duvar bulunca eline fırçayı, boyayı alıp yazası geliyor:) Eskiden boş duvarlar sadece bir amaç için kullanılıyor olacak ki, duvarlar da "buraya işeyen eşşektir" yazılarından başka yazı olmaz dı. Hatta gazetelerin baş sayfalarına fotoğrafları çıkar dı. Aslında yazıya da gerek yoktu çünkü sadece eşşekler işiyor du:)

Sevgili günlüğüm dün arabamın içini temizlemeye kalktım. Kalkmaz olaydım:) Genel de ay da bir arabamın , ç, ni temizlerdim ama ev, iş, aşk sorunları derken biraz aksatmışım. (sekiz ay kadar:) Öyle bir temizledim ki, bir hafta için de "içinde sigara içilmedi" diye satabilirim:)

Bugün hava açık ve sıcak. Arabanın içi sauna. Bol bol terliyor ve toksinlerimi atıyorum. Bir de kamyon boşalttık iyice terledim. Ferahladım, hafifledim, tüy gibi oldum:) Deodorant asla kullanmam çünkü beslenme şeklimden dolayı tenim ve terim kokmaz:) Kıskananlar oluyor ama beceremiyorlar. Bunun hesabını seneler önce yapmak gerekiyor:)

Taam geyiği bırakalım sadede gelelim. Bir düşüneyim bakalım başka neler yaptım?
Pazar günleri diğer günlere göre biraz daha geç kalkarım. (09:00 gibi) Sabah erkenden havlayan köpeklerim pazar günleri çıt çıkarmazlar. Enteresan ama artık pazar günlerini gerçekten öğrendiler sanıyorum. Her pazar arabama yakıt alırım, yakıt aldıktan sonra istasyonun promosyonu olarak dışını yıkatırım. Bu pazar da aldım ve bütün işlerim bittikten sonra bahçe de bütün gün güzel havanın tadını çıkardım. Boss ve linda ile oynayıp vakit geçirdim. Ev de su bitmiş, sucuyu aradım:) Traş oldum, manikür, pedikür yaptım (dışarıda çok pahalı kendim yapıyorum) Banyo yaptım ve tekrar bahçeye çıkıp bu sefer rakı keyfi yaptım:) İşte koskoca pazar böyle geçti ve pazartesi oldu ama o da bitti.. Zaman ne çabuk geçiyor günlüğüm, geriye bir bakıyorsun ki dolu dolu yaşamışsın. (kendim için söyledim:)

Az kalsın unutuyordum sevgili günlük. Cumartesi gecesi saat tam 21:30 da (randevularıma çok sadığımdır) kapıyı çaldım ve içeri davet edildim. İnanır mısın içeri girince kendimi kız istemeye gitmiş gibi hissettim. Hani evin kızı becerilerini ortaya koyup gelin adayı olarak kendini beğendirmek ister ya, aynen öyle bir hava var dı:) Yemekler, kekler, börekler... İstemeden "daha kaç kişi gelecek" diye sordum:) "Sadece ikimiz" dedi. Çok üzülecekti ve üzüldü. Ben saat beşten sonra kesinlikle birşey yemem ve bütün tekliflere kapalıyımdır. Bu yüzden asosyal bir olarak yaşamıma devam ediyorum:) Zira içki içebileceğimi söyledim e homurdanarak masayı topladı:) (zat-ı alilerimin ilk intibası çok kötü idi) Traş olmamıştım, üzrimdekileri değiştirmedim, iş yerinden çıktıktan sonra boss ve linda yı gezdirip, yemeklerini verip oynayıp, bir çay içip ona gitmiştim. Aslına bakarsan sevgili günlük. O vaziyetteki bir adamı eve davet etmek bir yana kapıdan içeri bile alınmaz:) İnanmak zor da olsa ara sıra cilveleşme hamlelerinin ardından hiç bir şey olmadan saat 00:00 a gelmişti. Müsaade istedim ama kabul edilmedi. Sanırım amaç artıkbir şey yapmak değil di. Sadece mutluluğu bozup daha sonra kendine muhtaç duruma düşürmek (senaryoya bakarmısın) ve ardından bir paçavra gibi savurup atmak. Kısaca benim %99 luk olasılık tutmuştu. Olasılık ya %1 de tutabilir di:) Kalkmaya çalıştığım da saat 01:15 idi ve hala belime sarılı kucağım da uyuklayan bir bayan var dı:) İki şişe bira içti ondan herhal de. İçince sakinleştiğini daha önce keşfetmiştim.
Evet sevgili günlüğüm. Böylece ilk buluşmayı kazasız belasız atlatmış olduk. Umarım bundan sonrakileri de kazasız belasız atlatırım:) Eve geldiğim de her kes uyumuştu ve ertesi gün (pazar) hesap vermek üzere ben de uyudum. Ertesi gün de hesap vermeyi unuttum:)

Çok saygıdeğer sevgili günlüğüm; böyle önemsiz konularla seni meşgul ettiğim için çok özür dilerim ama ne yaparsın bunun adı günlük. En azından bir hafta rahatım. Kimbilir belki bundan sonra hep rahat olurum. (ben onun yerin de olsam bir daha benim yüzüme bakmazdım:)

Bugünlük de bu kadar cefakar e-günlüğüm. Seni yolcu etmeden önce yanaklarından öpüyor, mutluluklar diliyorum:)
Delimiyim neyim, ekrana sarılıp öpüyorum:)
Hoşçakal...

Biliyor musun? Yıllara göre ortalama alındığın da, her sene eşşekler tarafından öldürülen insan sayısı, uçak kazalarında ölenlerin sayısından daha fazla... Düşündürücü. O zamanlar herhal de uçak sayısı eşeklerden az dı, oysa şimdi çok fazla:)
Güzel söz: "Çocuğuna küçük şeylerden zevk almasını öğreten, ona büyük bir servet bırakmış olur... ETIENNE GILSON

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 512
Toplam yorum
: 333
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 548
Kayıt tarihi
: 06.02.08
 
 

Bir varmış, bir yokmuş... Sağlık, huzur, mutluluk. Başka hiç bir şeye önem vermem bu hayatta. Bu yüz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster