Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '14

   
  Kategori
  e-Ticaret
  Okunma Sayısı
  112
   

  E-Ticaret sitesi kurmak için ne yapmalıyız ?

  E-Ticaret sitesi kurmak için ne yapmalıyız ?
   

  E-Ticaret günümüzün en göze yatırım alanı. Girişimciler, yatırımcılar, kobilerden holdinglere herkes e-ticaret ile ilgili bir çalışma yapmakta yada planlamakta. Ülkemizde birkaç sene öncesine kadar kobiler için gereksiz bir satış kanalı, girişimciler için zor bir yatırım alanı ve büyük sermaye şirketleri için ise potansiyeli düşük bir sektör olarak görülen e-ticaret çok kısa sürede tüm bu ön yargıları alt üst etti. Genç nüfus ve yüksek bilgi erişimi sayesinde e-ticaretin aslında satış için olmazsa olmaz, girişim için oldukça makul  bir sektör olduğu ve doğru yapıldığı takdirde ise büyük potansiyele sahip olduğu artık kabul edilen bir gerçek.
   
  Bu kadar gözde bir alan olunca hakkında konuşulan, yazılıp çizilen de hayli çok oluyor. Ve bu bilgi kalabalığı yatırımcıların bazen e-ticaret operasyonunu küçümsemesine neden olabiliyor. E-ticaret başarı e-ticaretin gerekleri doğru yapıldıkça büyük yada küçük her bütçe için mümkün. E-ticaretin gerekleri başlığını açmak gerekirse başarıya ulaşmak için altyapı, işletme ve pazarlama konularındaki plan ve stratejimiz bizi başarıya ulaştıracaktır,
  Altyapı bir e-ticaret yatırımı için çözülmesi gereken ilk noktadır. Bir ticaret yatırımı için mağaza ne demekse altyapı da e-ticaret için aynı anlamı taşımaktadır. Yatırım planımız doğrultusunda ihtiyaç duyulacak özelliklere sahip olan bir altyapı bizi başarı yolunda kesintisiz taşıyabilmelidir. E-ticaret yatırımının en bilinmeyen ve teknik bilgi birikimi ve bilgisayar teknolojileri hakkında bilgi gerektiğine inanıldığı için en korkulan aşaması altyapı çözümüdür.
   
  Ancak günümüzde bu işi firmalar adına, istenilen ölçekte altyapı hizmetini, yazılımından donanımına har yönüyle çözen servis sağlayıcılar mevcut. Bu sayede en ufak bir teknik bilgi sahibi olmayan kişiler bile rahatlıkla e-ticaret sitesi kurabilmektedir. Burada başarının anahtarı iş planınızda geçerli olan ölçekte bir çözümün tercih edilmesi çünkü şuan ki imkanlarla bir ev hanımı rahatlıkla evde yaptığı el işi ürünlerini e-ticaret sitesi ile satabilir fakat servis sağlayıcılar günde binlerce ürün ve sipariş işleyebilen altyapılarda sunabilmektedir. İhtiyaçtan fazla yatırım yada az altyapı yatırımı e-ticarette bize zarar olarak dönecektir.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 112
  Kayıt tarihi
  : 21.03.14
   
   

  1985 yılında Tekirdağ / Çorlu’da doğdum.   Bilişim ve bilgisayar sistemleri ile 1999 yılı..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster