Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ocak '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
620
 

Ebedi Barış

Ebedi Barış
 

Başlık Kant'tan çalınmıştır. Baştan söyliyeyim.

Ne şanslıyım ki bloglarda bir ilham perim var. Sayesinde yazı yazabiliyorum. Bakın bu bile uzatılan zeytin dalına bir adımdır. Şimdi gelelim barış pazarlıklarına. İyi bir arabulucu ve sıkı bir pazarlıkçıyımdır. Hatta iyi bir konuşmayıcımdır. İnanmayanlar www.usatolyesi.org adresini ziyaret edebilirler. Aralık ayı felsefe tartışmalarında konuşmacı olarak davet edilmiştim.

Neyse konumuza dönelim. Önce karşı tarafın şartlarına bakalım:

Şart 1: Yazıların önerilmesi kolay iş. Ben barış zamanını öneririm. Karşılığında da benim bir yazımın önerilmesini isterim.

Şart 2: Kral olmak, nobel almak sorun değil. İlk oy benden.

Şart 3: Editör seçkilerine yazılarının alınması için editörlere her gün en az yüz mail gönderir, onları kımıldayamaz hale getiririm. Kendi adıma ikinci şartta olduğu gibi bir beklentim yok.

Sıra geldi benim şartlarıma:

1. Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter, laik, ulus olma özelliğine, tek ve resmi dilinin Türkçe olduğuna, TSK'nın üzerinde oynanan oyunlara karşı tek bir ağızdan hareket etmeye ve yeter demeye, türbanın sanki dinin temel bir özelliği gibi gösterilmesine hayır demeye ve kurumsal alandan çıkarılması gereken neyse yapılmasına söz veren herkesle ebedi olarak barışmaya hazırım.

Tabii bir de liboşluktan vaz geçen ve iki kadeh içince sapıtmayan herkese kapım sonsuza kadar açıktır.

Bende fazla şart yok. Tek bir şart yeter.

NOT: Bazı yorumlar Editör sansürüne uğramıştır. Yorumların silinmesiyle hiç bir ilgim olmadığını buradan duyururum. Kaldı ki bazı yorumlar bazı kişilerin gerçek yüzünü göstermesi açısından son derece eğiticiydi. Saygılarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şaşkın eşek başlıklı yazılarımın ilham kaynağı "şaşkın ördek" başlıklı bir yazıydı... Şimdi hakkını yemeyelim ilham kaynağımızın, ayıp olur... :-)

Haluk Seki 
 03.01.2011 11:18
Cevap :
ikisi de hayvan değil mi? Ha o ha bu:)))  03.01.2011 13:24
 

Sevgili Sehat, faşik avcıları bana da ilham vermişlerdi. Verdikleri ilham "şaşkın eşek1 ve 2" başlıklı yazılarmda öykü olup dökülüvermişti... Gözünüzden kaçtıysa bir okuyun derim. :-) Selamlar, sevgiler...

Haluk Seki 
 03.01.2011 8:37
Cevap :
Gözümden kaçmış sanırım, ya da bir ara bloglardan uzak duruyordum. Ona da denk gelmiş olabilir. Ah şu faşikler yok mu:)) Saygı ve sevgilerimle.  03.01.2011 9:34
 

Ama ben almayayım. Bu yaştan sonra kendime "faşik" dedirtemem doğrusu:) Siz onu bunu bırakın da benim yazımdan sonra yayına verilen yazılara bir bakın! Sırf size ilham vermiyorum yani:)

Ümit Culduz  
 02.01.2011 15:52
Cevap :
Eh şartıma hayır dediğinize göre durduğunuz yer daha da netleşti. Ne diyeyim. Sizi blogların ilham perisi ilan ediyorum:)))  02.01.2011 21:09
 

sen de ne zor ogretmensin ya boyle kazik soru(sart) olumu ya!!!! saglik ve saygiyla

Newyorker 
 01.01.2011 22:59
Cevap :
söylemiştim iyi pazarlıkçıyımdır diye:)) Sevgiler.  02.01.2011 11:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 1134
Toplam mesaj
: 114
Ort. okunma sayısı
: 1709
Kayıt tarihi
: 24.10.06
 
 

Emekli Deniz Öğretmen Subayım. Felsefe ve yabancı dil eğitimi üzerine çalışmaktayım. Yazmak ise b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster