Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

kevser şekercioğlu akın

http://blog.milliyet.com.tr/kevser

24 Nisan '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
402
 

Ecelin rengi ne renk?

Ecelin rengi ne renk?
 

Ecelin rengi ne renk? Lime lime olmasın gidişim. Kanlar ortalıklarda, yara hiç istemiyorum lütfen. Olduğum gibi, omuzlarım dik, kırılganlığımı sakladığım gülümsemem dudaklarımda, gözlerim inadına dik baksın yenemediğim hayatın gözlerine.

Sakın ağlamayın ardımdan, hele yüksek sesle. Çaresizliklerimi bohça yaptım, sırtımda götürürüm. Size kalan yürüyüşümün sesi. Geldiğim gibi gideceğim, sahip olduğum emanetlere ihanetlik etmeden. Her şeyi bıraktığım gibi, şiirlerimde sizlerin. Şiirlerin isimlerini sormayın söyleyemem. İsimler benim.

Ne anlamı var ki isimlerin? İsmi değiştirince gözlerdeki ifade değişmiyor ki.

Sakın ağlamayın ardımdan, hele yüksek sesle asla. Yok hayır ölmeyi düşünmüyorum, merak etmeyin. Bu gece kendime, yalnızlığıma acıyasım geldi. Ölmeye niyetim yok ama olur da ummadığım bir anda çalınırsa kapım diye?. Mutluyum her şeye rağmen bakmayın gel-git konuşmalarıma.

Kırmızı mı acaba?

Ateşin içinde kırmızı saklı, yakan dikkati çeken. Taşıyana göre değişen, bazen en bayağı bazen de en asili. Doğurganlık hayata tepeden inme var kırmızı da.

Siyahın cazibesi nasıl durur bilmem ki. Biraz korku biraz uzak, ulaşılmayası. Yok korkarım ben siyahtan nefes alamam karanlıklarda, istemiyorum lütfen.

Yüreğimin içindeki yeri, doldurulamaz yeşilin. İçine huzuru mutluluğu, sevgiyi askı her şeyi doldur, gık demeden taşır hepsini. Ne yüzüne vurur, ne geri ister, istemeden verdiklerini. Kurur kurur yeniden dirilir her bahar. Şikayetsiz yaratıcı can verici.

Ecelin rengi ne renk? Yeşil olsun benim ki!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ölümün rengi yok ki. Kimisi kar beyazı der, kimisi, senin gibi benimki yeşil olsun der. Ama inan ölümün rengi yok! İnan olsun, öleni 2 dakkika daha tutmuyorlar, hemen, hemen gömüyorlar, beyaz çarşaflar içinde. Korkacak bi şey de yok, herkez ölüyor, ama bil ki rengi yok. Renkli olan her şey bizle beraberdir. Bak sağına soluna, her şey ayrı renkte, güzel veya çirkin. Bir de ölüleri düşün, renk veremezsin, kara topraklarda, beyaz çarşaflarda, ama ölüm..... Renk yok. Renk yok.

Murat Ersöz 
 28.04.2007 10:01
Cevap :
Ben eğer varsa diye yeşil istedim. Hani ben yeşil rengi çok seviyorum ya o yüzden. Hoşçakal  28.04.2007 13:31
 

yaşamın rengine katmak için mutluluğun rengini gönderiyorum size.. rengi mi? renk önemli değil ki, ecel de olsa gülümse, gülümse, gülümsemek diyorum.. Son dalganı geçemek için :) sevgilerimle..

erol aslan 
 24.04.2007 18:49
Cevap :
Henüz gülümseyemem, kızlarım için. Gülümseme zamanı geldiğinde yeşil olsun isterim. İletiniz için teşekkürler.  24.04.2007 23:29
 

Bence onun sabit bir rengi yok. Sana ve hayatı nasıl yaşadığına göre değişiyor. Hayatı dilediğince özgür, iliğini kemiğini emerek yaşamış, bu dünyadan mutlu ayrılmışsan huzur veren gökyüzü gibi masmavi. Herşeyden hep nefret etmiş, içindeki öfkeyi hayatın boyunca yenememişsen, matadorun elindeki pelerin gibi alev alev yanan bir kırmızı:) Sevgiler

Haşim Arıkan 
 24.04.2007 15:21
Cevap :
Ben bana göre hayatın kemiklerini bile kemirerek yaşadığımı düşünüyorum ama yinede belirsizlik var ölümün içinde korkuyorum. Nefret ve öfkelerim tabiki oldu ama içimi kemiren cinsinden değil. Ayrıca ifade biçiminize hayran oldum. Bütün renkler öyle güzel ki görmesini bilene. Sevgiyle kalın  24.04.2007 17:01
 

Siz yaşamın renklerini yazın lütfen, size daha çok yakışıyor. Yalnızlığa gelince, hangimiz bir parça yalnız değiliz ki? Cıvıl cıvıl yazılar da yazıyorsunuz siz, arada bir kaç satır hüzün de serpiştiriyorsunuz. Daha güzel oluyor. Yazınızı ilk ben okumuşum, yorumlamadan geçmek istemedim. Açın şimdi pencerenizi ve gökyüzüne bakın. Yaşamın rengini göreceksiniz. Ve hep mavi mavi yazın. Selamlar. V:)

Ümit Culduz  
 24.04.2007 15:20
Cevap :
Zamanımın bol olduğu, sahip olduğum herşeye şükürler ettiğim dönemlerde olmama rağmen bu yazı böyle çıktı. Net bir cevabım yok. Yaşamın rengine gelince öyle güzel gösteriyor ki gözlerim bazen korkuyorum gördüklerimden, kaybederim diye. Siz isteyin ben turuncu bile yazarım. Hoşçakalın  24.04.2007 16:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 354
Toplam yorum
: 1578
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 873
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1965 Akçakoca doğumluyum. Evli ve dört kız annesiyim, küçük bir kızın  anneannesiyim. A.Ü. Halkla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster