Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Haziran '12

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
1521
 

Edremit’te çok büyük yeni hastane yapılıyor

Edremit’te çok büyük yeni hastane yapılıyor
 

Edremit’te çok büyük yeni hastane yapılıyor


Balıkesir ili Edremit ilçesine çok büyük yeni bir devlet hastanesi kazandırılacak. Arazi belirlendi. Sıra takas yolu ile  devir işlemlerinde. Kadıköy Belediye sınırı içinde Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait arsanın takas yoluyla alınarak Edremit Devlet Hastanesi yapımı için araziler Balıkesir’den gelen heyet tarafından yerinde görülerek çalışmalara başlandı.

Edremit Kaymakamı Osman Tunç, Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürü Muhammet Şakir Erarı, Balıkesir Defterdarı Yakup Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Hasan Yılmaz, SGK İl Müdürü Ömer Çalışkan, Edremit Sağlık Grup Başkanı İncilay Dönmez, Mal Müdürü Abdullah Karadeniz, Edremit Devlet Hastanesi Başhekimi Cengiz Güngör, Kadıköy Belediye Başkanı Hasan Özel ve AKP İlçe Başkanı Harun Yüzüak, Kadıköy bölgesindeki vakıflara ait yaklaşık 40 dönüm arazi ile Zeytinli bölgesindeki Turban tatil köyü karşısındaki hazineye ait olan sazlık alanın takas yolu ile değiştirilmesi konusu, arazilerin yerleri heyet tarafından gidilerek incelendi. 

Heyet daha sonra Altınoluk’a gitti. Altınolukt’a Heyeti Altınoluk Belediye Başkanı Mimar Hasan Özpolat ve Altınoluk Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Halil Ataç karşıladılar. Heyete kooperatif balıkçılarının kendi yakaladıkları taze balıklardan yapılan Balık çorbası ve Balık ikram edildi.       

Kaymakam Osman Tunç; “Öncelikle İlçemize gelen İl Müdürlerimize gayret ve çabalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Kaymakam Osman Tunç ayrıca; “Balıkesir’den gelen daire amirleri ile arazi dolaştık, vakıf arazisinin, Sağlık Bakanlığı’na takas yoluyla devrini gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Devir gerçekleştiği takdirde Edremit’e büyük bir Devlet Hastanesi kazandıracağız. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor” dedi.

Edremit ile ilgili haber : Beytullah Yılmaz – Gsm: 0 544 864 95 26 – haber mail: korfezdepolitika@gmail.com Havran - Balıkesir

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2071
Toplam yorum
: 106
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 746
Kayıt tarihi
: 04.01.11
 
 

Beytullah Yılmaz 1977 Yılında Balıkesir ilinin Edremit ilçesinde doğdu.   İlyada fotogrametri Har..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster