Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Aralık '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
560
 

Eeee… Ben bu açılımdan bir şey anlamadım!

Eeee… Ben bu açılımdan bir şey anlamadım!
 

Kaynak:Yine ben! Arkasında durmam gereken yazılarıma ithafen!


Milliyet Blog camiamızın müthiş bir açılımına tanık olduk, Ahmet Bey yazılarını yorumlara açtı! Doğruya doğru, “Madem öyle, buyurun böyle…” dedi; demedi mi?

Şahsen bir dönemler iyice kafaya koymuştum bir şeyler yazmayı kendisine, yorumlara kapalı olunca tek yol mesaj atmaktı, lakin şöyle bir göz gezdirdiğimde yayınlanan mesajlara, pek açık itiraf ediyorum ki vazgeçtim!

Ahmet Bey’in yazılarımı yorumlara artık açtım diyen bildirisiyle, inanın tüm samimiyetimle itiraf ediyorum, bundan sonraki yazılarımı dediğini düşünmüştüm, lakin vaktim elverdiğince “Batch” usulü denilen yöntemle rasgele üç-beş eski yazılarına girdiğimde her birinin yoruma açılmış olduğunu gördüm!

Böyle bir otomatik sistem var mıydı, bilemiyorum, inanın ben tek tek her yazımıza özel bir durum sanıyordum, hoş, o seçeneği hiç kullanmadım, ama yani sanıyordum ki yazı başına çalışan bir seçenekti, yoruma açılsın mı, evet, hayır!

Ya ben kullanmadığımdan dolayı pek bir cahildim, ya da Ahmet Bey her bir yazısına revizyon uygulamıştı ki, kendi adıma ifade edersem, ciddi bir emek harcanmıştı!

Lakin, yine o merak duygumdan ötürü, aradım, taradım, sevgili Ahmet Bey’in yazılarına doğru dürüst bir yoruma rastlayamadım; oysa pek heyecanlanmıştım, kimler söyleyemediklerini söyleyecekler, kimler seslerini duyuracaklar diye!

İtiraf edeyim ki, Ahmet Bey’in yazdıklarını kanıtlayacak şekilde verdiği linklere ne tıklarım, ne de yazdıklarını şahsi olarak ciddiye alırım; yazdıklarına ayetler, suretler ile karşılık da veremem, zira benim inancım kul ile Yaradan arasında olandır, fazla da ciddiye almam yok o surede ne denmiş, ne demek istenmiş, efendim hadis miymiş, mehdi mi gelecekmiş; insan olmayı becerebilirsem ne mutlu, inancım Allah, Tanrı, Yaradan, adı mühim değil, her bir dinin Allah’ı ayrı olacak değil, yani!

Demem o ki, laf yarıştıramam, bir-kaç şey söyleyesim vardır kendisine, ancak yazdıklarına Kuran, inanç adına yazacak çok lafı olanlar var, biliyorum, lakin, hiç birinin mi sesi soluğu çıkmıyor be arkadaş!

Haa, o denli doğrudur mu yazdıkları, kimse karşı çıkmıyor, yorumlara bakıyorum da, teşekkürden başkası yok!

Kendimi çoktan geçtim, işim kul ile yaradan arasında, ancak söz söyleyebilecek kişilerin var oluğunu rahatlıkla gözlemliyorum; ama ne hikmetse hiçbir kulun yorumuna rast gelemiyorum; bilemedim vallahi, “Aç, aç!” diyenler mi yok oldular ortadan, yoksa Ahmet Bey’in açılımı mı göstermelik olan!

Durum her ne iseyse, sevgiyle kalalım; sevgi adaleti de içerir, iyi niyeti de, yalanı dolanı doğruya çevirmeyi de…

Gülgün Karaoğlu

Aralık, 23/09

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu konuyla ilgili kararsızlık içindeyim. Ahmet Secer'in yaptığı saygı mı yoksa saygısızlık mı? Aslında sadece kendisini destekleyecek yorumlara açık olduğunu gösteriyor. Böyle olmamalı. Hadi o bir kenara yorumumuzu yayınlamayıp da mesaj yollamasına ne demeli? Burası birçok kişinin fikirlerini paylaştığı bir yer. Eğer yazılan yoruma göre adam seçeceksek hiç yazmayalım. Ya da değişik isimlerde kayıt yaptırıp kendi yazdıklarımıza yorum yapalım da yazımız zengin görünsün. :) Şaka bir yana ben böyle bir şeyi etik bulmuyorum. Gelen hediyeyi kabul etmemek gibi bir şey. Eğer bu ülkede müslümanlık bu kadar yozlaşıyorsa ben giderek ateistleşirim ve eylemimden de bu tür dincileri sorumlu tutarım. Hazır yılın sonuna gelmişken buradan sadece bütün Müslümanların değil mesajımı okuyabilecek herkesin yeni yılını kutluyorum. Hoşgeldin 2010. (Happy New Year Everybody and WELCOME 2010.) En derin saygılarımla...

Ali Haydar ÖZKAN 
 29.12.2009 19:37
 

Su andaki grip asisida etkisizlestirilmis grip mikrobunun vücuda verilerek insan vücudunun bu hastaliga karsi modifikasyonunu saglamaktir. Yani bagisiklik kazandirmaktir. ( Yinede asinin güvenirliliginin sorgulanmasinda yarar var kanisi tasiyorum) Saygilarimla. ( Yazdigim cok uzun yorum icinde hem sizden hemde okuyuculardan özür diliyorum)

Utku Aksu 
 25.12.2009 23:47
Cevap :
Sevgili Utku Bey, bu aydınlık, öğretici ve katılımcı yorumlarınıza çok, ama çok teşekkür ediyorum! Her bir cümlenize de katılıyorum! Merakla bekliyorum, bakalım, bazı bloggerlardan açıklama gelecek mi? Katılımınız değer kattı, her zamanki gibi... Çok selam ve sevgilerimle...  28.12.2009 21:13
 

Modifikasyon: Işık, ısı ve besin gibi çevresel faktörlerin genleri etkilemesi ile canlıda oluşan karakterlere modifikasyon adı verilir. Oluşan değişiklikler kalıtsal değildir, yani yavru bireye aktarılmaz. Mutasyon: Sıcaklık, kimyasal maddeler ve radyasyon gibi çevresel faktörlerin genlerin yapısını bozması ile canlıda oluşan karakterlere mutasyon denir. Vücut hücrelerinde oluşan mutasyon sadece canlıyı etkiler kalıtsal değildir, üreme hücrelerinde oluşan mutasyon ise kalıtsaldır ve yavru bireye aktarılır. Varyasyon: Aynı türdeki canlılar arasında mutasyon yada çevresel etkiler sonucunda oluşan farklılıklara varyasyon adı verilir. Adaptasyon: Canlının var olan karakterinin bulunduğu ortama uyum sağlaması sonucu yaşamına devam edilmesi olayına adaptasyon adı verilir. Canlının var olan karakterinin ortama uyum sağlayamaması canlının ölmesine neden olur bu olaya "doğal seçicilim" adı verilir.

Utku Aksu 
 25.12.2009 23:45
 

Onun varligini kanitlamaya calismak, dolayisiyla yaradilis teorisini temcit pilavi gibi sürekli isitip isitip gündeme getirmek abesle istigaldir. Öylesine celiskili bir durum ki, nedense bazi blog lejyonerleri saplanti derecesinde bu konunun üzerine gidiyorlar. Tanrinin varligini yaradilis teorisine dayandirarak kanitlama görevini kimden aldiklarini bilmiyorum ama, eger gercekten inaniyorlarsa bilmeliler ki herseyi yaratan yön veren en büyük gücün böyle birseye ihtiyaci yoktur. Eger ihtiyaci varsa, bu blog lejyonerlerinin neden ihtiyaci oldugunu anlasilabilir bir sekilde izah etmeleri gerekir. Son söz: Insanin gen haritasi cikarilirken dönemin Amerikan baskani Cilinton “tanrinin insani yaratirken konustugu dili ögreniyoruz demistir.“ Kisaca bir bilgi: Kalıtım: Canlının anne ve babasından üreme sırasında DNA aracılığıyla aldığı karakterlere kalıtım denir.

Utku Aksu 
 25.12.2009 23:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1269
Toplam yorum
: 4372
Toplam mesaj
: 226
Ort. okunma sayısı
: 1311
Kayıt tarihi
: 18.09.07
 
 

İzmir, 1963 doğumluyum. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce bölümü mezunuyum ve özel bir şirkette ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster