Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Haziran '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
342
 

Eftalya ve Robinson aynı hikayede olur mu?

Eftalya ve Robinson aynı hikayede olur mu?
 

Bir umudun ardına takıldım, sorgulamadan atladım bu kez denize, attığım kulaçlar sana doğru biliyorum ve bu yüzden ilk kez köpek balıklarını umursamıyorum, güçlü bir nefes alıp derinlere de inmiyorum. Suyun altının ya da suyun üstünün değil , olduğum yerin tadını çıkarıyorum, kader ve zamanın kesiştiği noktayı yaşıyorum bu kez.

Her şey güzel giderken, bunu bozacak gemilere de el etmiyorum. Denizin beni senin bulunduğun adaya sürüklemesine izin veriyorum. Aceleci değilim sadece heyecanlıyım. İçimde kıpırtılar balık sürüleri ahenginde bir o yana bir bu yana savruluyor, o kadar güzel ki gümüş parlaklığı, hayranlıkla izliyorum. Seni şimdiden çok özlüyorum.

Özlem büyütür ya bazen sevgiyi, içimde büyüyen sevgi dev bir dalgaya dönüştüğünde savrulacağım yalnızlığına, bir anda darmadağın olacak hayatın ve belki de hayatlarımız. Sendeleyeceğiz her ikimizde, sen bu büyük dalgadan korkacaksın bense geldiğim noktadan korkacağım. Sen yalnızlığında kurduğun düzenin bozulmasında, bense uzun süredir devam eden denizci hayatının bitmesinden şaşkınlaşacağız, kısaca duralayacağız.

Kim bilebilir ki; büyük balık küçük balığı yutabilir tabii ki, ama ya yunuslar kadar senkronize olacaksa bu ilişki? Ben içimde sevgi büyütüyorum ve ilk kez bunun bıkkınlığa dönmesine fırsat vermeme isteği ile besliyorum kök saldığı yeri.

Yüzyıllardan beri gelen insanlığıma sinmiş öğretilere saygım sonsuz, ancak denizden daha derin yüreğin en dibini görmek için yeterli nefesim olduğunu , gökyüzünü aşmak için beni hareket ettirecek zekam olduğunu biliyorum. Umutsuzluğu sıyırıp attım, kendimle mutluyum.Kızmıyor, kırılmıyor ve üzülmüyorum , her şeyi yapabilme gücünün beni yönlendirmesine izin verdim , serildim olaylar denizinin üzerine sırt üstü kulaçlar atıyorum.

Eftalya’ nın varlığına inanacak kadar hayalperest olduğunu biliyorum , beni bulunduğum yerden çekerken dikkat etmez isen savrulduğum dalganın yaraladığı vücudumdaki yüzgeçler kopabilir, uyarıyorum. Köpek balıklarına kaptırmadığım yüzgeçlere sahip çıkmanı diliyorum.

Dediğim gibi bir umut yakaladım, suyun içinde elimde ışık, kader-zaman-sen ve benin kesişmesini bekliyorum…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 73
Toplam yorum
: 52
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 469
Kayıt tarihi
: 31.03.07
 
 

İktisat fakültesi mezunuyum, bankacıyım, çocukları severim...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster