Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Haziran '15

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
219
 

EGD'nin görkemli "Yaza merhaba!" etkinliği

EGD'nin görkemli  "Yaza merhaba!" etkinliği
 

 

Bir yıl sonrasını düşünüyorsan, tohum ek ağaç dik / Ama yüz yıl sonrası ise düşündüğün, halkı eğit. / Bir kez ürün verir, ekersen tohum / Bir kez ağaç dikersen, on kez ürün verir / Yüz kez olur bu ürün halkı eğitirsen. / Balık verirsen bir kez, doyurursun halkı / Öğretirsen balık tutmayı, hep doyar karnı..."    

Kuan Tzu 

 

 

 

Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak, çağrılı konuklarını geleneksel ‘yaza merhaba’ etkinliği için bu kez 10.06.2015 günü ‘Park Bosphorus Hotel–İstanbul’  adresinde ağırladı. Salona eğitimci arkadaşım  Emin Hasan Doğan ile girdiğimizde güler yüzle karşılandık!

 

***

Her yıl birkaç kez etkinlik düzenleyerek çok sayıda insanı buluşturup tanıştıran, gönül alan ve hak edenleri ödüllendiren Celal Toprak’ı kısaca tanımak isteyenlerin olacağını sanıyorum:

Ankara İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi’ni bitirerek yüksek öğrenimini tamamlayan Celal Toprak, meslek yaşamına 1980 yılında gazete muhabiri olarak başladı.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak; insanlara güler yüzle yaklaşan, sevilen ve sayılan bir basın adamı! Meslektaşları, kendisinden olumlu örnekler edinmektedir. Meslek kuruluşlarında da başarılı performansı görülmektedir.

Gazeteci olarak tanınan Toprak; çok sayıda dernek, vakıf ve platformun kurulmasında önemli oranda işlev üstlenmiştir. Şimdilerde Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanlığı görevini başarıyla sürdürmekte olup, küresel ısınma konusunda sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir. Kimi TV kanalı ile yerel radyolarda ekonomi programlarını yapmaktadır. Basında yayımlanan çok sayıda yazıları mevcuttur. 

Ekonomi Basını Başarı Ödülleri töreninde beklenen açılış konuşması gerçekleştiren EGD Başkanı Celal Toprak, Türkiye'de özlem duyulan havayı EGD'de yaşadıklarını belirterek: "Farklı düşüncelerde olmamıza karşın ekonomi gazeteciliği ortak noktasında bir araya geldik ve bunu başardık. EGD'nin uyguladığı modelin Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum." dedi. 

Törende Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın törende yaptığı konuşmada, "Türk bankacılık sektörü sürdürülebilir ve sürekli bir büyümeden yanadır. Bu büyümeyi finanse edecek mali güce sahiptir. Türkiye bu finansal gücü üretime ve istihdama dönüştürecek bir reel sektöre de sahiptir. Fakat Türk bankacılık sektörünün bu işi devam ettirebilmesi için sermayesini koruması ve biriktirmesi gerekiyor. Gelecek kuşaklar için istihdam sağlamak ve bunu finanse etmek Türk bankacılık sektörünün sorumluluğudur. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Bu ülkeye yatırım yapıp da zarar eden hiç kimse olmamıştır. Bu ülkeye geç geldiği için üzülenleri de hala fırsatın kaçmadığı konusunda bir kez daha haberdar ediyoruz." dedi.

Ülkemizin dört bir yanından 800'ü aşkın ekonomi gazetecisinin üyesi olduğu Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin (EGD) geleneksel "Yaza Merhaba!" buluşmaları, çağrılan konuklarla birlikte ekonomi zirvesi konumuna dönüştü.

İş dünyasının tanınmış adları, bürokratlar, yerel yönetim ve merkezi yönetim görevlileri, basınla yakından ilgisi olan gazeteci ve yazarlar, siyasetin üst düzey yöneticileri ve tüm ekonomi çevrelerinin yetkilileri etkinlikte “Gönül ne çay ister ne çayhane / Gönül sohbet ister çay bahane.” yaklaşımıyla buluşup mutlu oldular!

Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin (EGD) geleneksel "Yaza Merhaba" etkinliği ve "Ekonomi Basını Başarı Ödülleri" töreni, Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda Park Bosphorus Hotel İstanbul ve Sony Xperia katkılarıyla gerçekleştirildi.

EGD Başkanı Celal Toprak, Türkiye'de özlem duyulan havayı EGD'de yaşadıklarını belirterek, "Farklı düşüncelerde olmamıza karşın ekonomi gazeteciliği ortak noktasında bir araya geldik ve bunu başardık. EGD'nin uyguladığı modelin Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum" dedi.

Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Gökhan Öğüt ise EGD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri törenine destek vermekten mutluluk duyduklarını belirterek, bundan sonra da ekonomi basınıyla her türlü desteği paylaşmak için hazır olduklarını dile getirdi.

Etkinliğe, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Borsa İstanbul Genel Müdürü Tuncay Dinç, TBB Genel Sekreteri Ekrem Keskin, İSO Meclis Başkanı Şekib Avdagiç, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, TÜRKTOB Başkanı Yıldıray Gençer, Kocatepe Kahve şirket temsilcileri Hüseyin Gazi Toraman, Alp Güven, SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz'un da aralarında bulunduğu iş dünyası temsilcileri ile EGD üyeleri ve davetliler katıldı.

Vodafone’un desteğiyle düzenlenen EGD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri, yapılan kimi alışılmış konuşmalar sonrasında sahiplerini buldu. Gecede ödül alanlar şöyle sıralanabilir:

- Söyleşi Röportaj (Yazılı Basın) - Ceyhun Kuburlu, Hürriyet (Arda'nın ekonomisi)

- Söyleşi Röportaj (Televizyon) - Özlem Dalga, Bloomberg HT (Jean Claude Trichet röportajı)

- Ekonomi Haberi (Yazılı Basın) - Aram Ekin Duran, Ekonomist (TÜSİAD, Yeni DEİK'i mahkemeye verdi)

- Ekonomi Haberi (Televizyon) - Sinem Yöndem, Güngör Yılmaz, CNN Türk (Türkiye'nin çocuk işçileri)

- Ekonomi Haberi (İnternet) - Dinçer Gökçe, www.hurriyet.com.tr (Faiz paralarını Kızılay'a bağışladılar)

- Köşe Yazarı - Hakan Güldağ, Dünya

- Ekonomi Programı (Televizyon) - Cem Seymen, CNN Türk (Para Dedektifi)

- Ekonomi Programı (Radyo) - Güngör Uras, NTV Radyo (Ayşe Teyze Ne Yapsın)

- Grafik Tasarım (Yazılı Basın) - Tayfur Çay, HT gazete (Avrupa'da kutsal ruh ikizi)

- Yerel Basın Ödülü - Akın Bodur, Ses Gazetesi (Eve teslim kaçakçılık dönemi)

- Jüri Özel Ödülü - Anıl Emre, HT gazete (Mucize diyebilmek için büyüme hızını 30 yıl daha devam ettirmeli)

- Jüri Özel Ödülü - Sibel Atik, Ekonomist (Rusya'da 500 milyon dolar yıllık kira gelirimiz var)

- Nezih Demirkent Özel Ödülü - Şükrü Kızılot, Hürriyet

- Namık Ahıska Özel Ödülü - Jülide Yiğittürk Gürdamar, Dünya (İşte Borsa'nın yeni işlem salonu)

- Bülent Yardımcı Özel Ödülü - Bora Erdin, Sözcü (Sermayesi 6 lira kazancı 3 bin lira)

- Esen Salihoğlu Özel Ödülü - İsa Yazar, Zaman (Toplu ölene maaş var tek başına ölene yok)

- Vodafone Türkiye Özel Ödülü - Ahmet Can, Hürriyet

- Park Bosphorus Özel Ödülü - Burak Coşan, Hürriyet

 Ekonomi Basını Başarı Ödülleri'ni belirleyen seçici kurul üyeleri ise şu adlardan oluştu:

"Rüştü Bozkurt (Dünya), Vahap Munyar (Hürriyet), Şeref Oğuz (Sabah), Jale Özgentürk (Radikal), Olcay Büyüktaş Akça (Cumhuriyet), İsmail Altunsoy (Zaman), Emin Çapa (CNN Türk), Ali Çağatay (Bloomberg HT), Fikri Türkel (Vahdet Gazetesi), Zafer Özcan (Bugün), Fikret Çengel (Türkiye), Celal Toprak (EGD), Atilla Kızıltan (Sözcü), İdriz Çokal (Para Dergisi), Mustafa Kemal Çolak (Ekonomist), İbrahim Acar (Yeni Şafak), Hasan Süel (Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı), Bahri Şahin (CVK Park Bosphorus Hotel Genel Müdürü)"

Ustaca programlanmış, nezih bir ortamda gerçekleşen  EGD’nin ‘Yaza Merhaba’sı oldukça beğeni topladı! Gerçekten görkemliydi! Sayın Toprak’ı, Esra Eren’i ve emeği geçenleri kutluyor, başarılar diliyorum.

 

muhsindurucan@hotmail.com

 

 

 NOT: İlgili fotoğraflar, slayt görünümünde aşağıda görülebilir.

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 769
Toplam yorum
: 492
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1273
Kayıt tarihi
: 18.08.08
 
 

Kırşehir Erkek İlköğretmen Okulu'nu, İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, İstanbul Çapa M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster