Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Aralık '06

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
897
 

Eğer istersen...

Eğer istersen...
 

Güvenin kazanılması zor kaybedilmesi ise öyle kolaydır ki. Onun olmadığı yerde yaşamak bile istemez insan çoğu zaman. Hele bir de ilişkindeyse bu güvensizlik, ne yaşadığını anlarsın ne de karşındakine sevgini tam anlamıyla verebilirsin.

Aşkın kalbinde güven yatmaz mı? O oluşturmazmı yapı taşını aşkın. Güvenmediğin biriyle aşk, aşk olur mu?

Burnundan getirmez mi hayatı? Boğazına dizmez mi onsuz geçirdiğin saatleri. Kabusun olmaz mı geceleri onsuzken?

Bir ilişki düşünün aşk var hatta çokça sevgi var ama güven yok. Bir eksiklik yok mu bunda? Hemde tam aşkın kalbinde. Kocaman bir boşluk doldurulması çok zor olan.

Her an aldatılma korkusu ile yaşamak.

“ Ya yalan söylüyorsa” faresi, kemirir beynini insanın.
“ Acaba şimdi nerede?” Sorusu en çok sorduğun soru olur kendine.

Elinde sürekli telefon hafiyesi olursun birden sevgilinin. Gittiği yerlerden ararsın emin olmak için doğrusundan. Ağzından çıkan her kelimesini not edersin hafızana gerektiğinde kullanmak için. Hep bir çelişki ararsın söylediklerinde. Görüşmediğiniz günlerde ne yaptığını sorar, aradan biraz zaman geçinde tekrardan sorarsın yalanını yakalamak için. Ya kafayı yersin sonunda yada yedirirsin.

Sürekli peşinden koşmak yorar seni bir süre sonra. Bıkarsın bu maratondan. Çünkü hiçbirşey anlamazsın aşkından. Hiçbirşey sana zevk vermez olur. Aslında sende böyle olsun istemezsin ama yapacak birşey yoktur.

Sonu hüküm giymiştir aşkın, bedenine göre olan kaftandan. Adı ayrılıktır bu hükmün. Kaderi senin ellerinde de değildir artık. Herşey için çok geç denen noktaya gelinmek üzeredir artık.

Bir adım ötede duran ayrılık aslında çok uzakta durabilir.

Konuşmak ilişkinin başka boyutudur. Konuşarak aşılabilir problemler yada problem olarak gördüklerimiz.

Bazen güven duygusunun belgelere ihtiyacı vardır. Bu belgeleri istemek sevgiliden, dinmesi için acıların birazda olsa.

Güven kazanılması zor kaybedilmesi kolaysa zoru seçip güvenmeyi öğrenmektir şans tanıyarak. En önemlisi; isteyerek.
Çünkü önemli olan istemektir. Eğer istersen bir şans, sonra bir şans daha...
Eğer istersen...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Seversen, gözüne kusurları gelmez arkadaşının. Sevmezsen eğer, yüksek sesle konuşması bile batar, sizi rahatsız eder. Seversen, tam güvenirsin sevdiğine, Onu bir başkası ile gördüğünde bile problem yoktur. Güveniniz tamdır. Ne zamanki sevgide azalma olur, beraberinde yavaş yavaş güvensizlik ortaya çıkar, eşlik eder sevginize, Demek ki güvensizlik başlamışsa, sevgimizi, ilgimizi sorgulamamız gerekiyor. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 23.12.2006 1:11
Cevap :
Bazende çok sevdiğinde güvenemezsin. Aslında kuruntu yaparsın. Her hareketinin altında bir kusur ararsın. Aslında güvensizlik sandığın kıskançlıktır. Aptal yerine konmaktan korkarsın ve hep şüphe ile yaşarsın. Katkılarınız için çok teşekkürler. Sevgiyle kalın...  23.12.2006 11:34
 

Güven vermeyen erkekler Pelin, bence kuvvetli bir mıknatıs gibi çekerler karşı cinsi. Fakat kısa vadede bu kadar etkili bir meziyet olan tekinsizlik, uzun vadede karşı cinsi yıpratır. Desem? Çok mu iddialı our? K.

Kerem Oğuz 
 22.12.2006 23:30
Cevap :
Olmaz Keremcim. Bazı bayanlar bayılır bu tiplere. Daha sonraları kabusu olur o adam. Biliyorum. Sevgiler...  23.12.2006 11:36
 

demişim bende... değildir diye de cevaplamışım.. sevdayı aşka değişmişim.. selamlar ..

Gülden Işık 
 22.12.2006 23:26
Cevap :
Sayın Işık, Yazınızı okudum çok güzel. Galiba haklısınız; en önemlisi sevda. Bu arada kızınız bence çok şanslı bir zenci hastası olan ben torununuza hayran kaldım. Keşke benimde torununuz gibi bir oğlum olsa bilmiyorum anlatabildin mi?zzz  23.12.2006 11:45
 

Sadece sezgiler doğru söyler insana... Akıl, yürek ve sezgiler... Hangisi söylüyor bu cümleyi, ona dikkat etmek gerekli. Aklın aşkla ilgisi yoktur, a sından anlamaz aşkın... Yürek denen şey arsızdır, sırf akla inat olsun diye, sırf kendi istediği olsun diye yanıltabilir bazen. Ama sezgiler... Sezgiler bu dünyadaki her şeyden anlayan ve yalanı bilmeyen belki de tek şeydir. Onlar yalan söylemez, sadece olacakları söyler. Onun için eğer sezgilerinse son bir şans daha ver diyen, kulak vermek lazım... Sevgiler...

Melda 
 22.12.2006 23:07
Cevap :
Kucak dolusu sevgiler Meldacım...  23.12.2006 11:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1145
Toplam mesaj
: 191
Ort. okunma sayısı
: 3235
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ya herşeyim ya hiçim.... Birbirinden güzel fotoğraflarıyla yazılarımı destekleyen canım arkadaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster