Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '13

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
311
 

Eğitim Güncesi

Eğitim Güncesi
 

İstanbul'dan  merhaba,

Bundan böyle, bloğumda, eğitim adına gelişen süreci beraber takip edeceğiz. 

Bu eğitsel gezi sürecinde  beni yalnız bırakmayacağınızı ümit ediyorum. Sizlerle paylaşacağım iletişsel zincire katkılarınızı  heyacanla bekliyorum.

Eğitim; bireye kasıtlı ve istendik bilgileri edindirme süreci olarak öğretildi yıllarca bizlere... Eğitim; doğumdan ölüme kadar öğrendiğimiz bir çok olguyu içinde barındıran, politik, sosyal, bireysel, toplumun standartlarını yükselten oldukça zor bi süreçtir... Bireyin yaşadığı toplumun değer yargıları yaşam biçimi, tutumları, davranışları kişiliğimizi geliştiren bütün sürecin toplamı eğitim açısından oldukça önem arzeder... Yetenek tutum ve davranışlar bu sürecin toplamıdır. Seçilmiş ve kontrollü bir çevrede sosyal yeterlilik ve optimum  bireysel gelişmeyi sağlayan sosyal bir süreçtir. Aynı zamanda planlanmış bir şekilde  insanların davranışlarını oluşturma yönünde de önemlidir.

İnsan kendi bilgi edinme süreci içinde eğitsel seyrini tamamlayacağı gibi konturollü bir biçimde (okul) de bu yolculuğunu sonlandırabilir. Atalarımızın beşikten mezara kadar eğitim sözü boşuna değildir.

Eğitimin bugününü iyi anlayıp doğru tahlil  etmek için, tarihsel değişimi doğru anlamak ve aktarmakta da yarar vardır. Bu görevi yerine getirme çabası içerisinde olurken çorbada tuzumuzun olmasını yürekten diliyorum.

Sizlerin de tarafıma sunacağı katkılar insan faktörünün, faaliyetlerinin eğitim sağlayacağı ivmeyi   artıracak, yüzümüzde gülümsemeyi ebedi kılacaktır.

Türkiye'de ve dünyada bireye odaklı eğitim anlayışına adapte olduğumuz bu günlerde eğitim felsefesi, amacı, doğası ve içeriği bakımından yüzümüzde gülümse  olacağına bir işaret gibi...

Kalbinizden sevginin, yüzünüzden tebessümün ,geleceğe olan umudunuzun tükenmediği günlerde buluşmak dileğiyle... 

 

Filiz Demir, Erdal Ceyhan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 294
Kayıt tarihi
: 24.06.13
 
 

Eğitimci- Kişisel Gelişim Uzmanı- Yazar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster