Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '14

 
Kategori
İnsan Kaynakları
Okunma Sayısı
158
 

Eğitim müdürünü kime bağlayalım?

Eğitim müdürünü kime bağlayalım?
 

Eğitim Müdürünü Kime Bağlayalım?


Değerli Dostlar,
Birkaç gündür insan kaynakları uzmanı arayan ilanları inceliyorum gerçekten enteresan ilanlar ile karşılaşıyorum. Bu kadar üstün niteliklere sahip bir insan neden insan kaynaklarında calışsın diye kendime sormadan edemiyorum doğrusu. Böyle bir insan bence şirkette CEO olarak başlamalı bence. Bu noktada insan kaynakları departmanlarinin işlevlerini, görev dağılımlarını, iş tanimlarini yeniden ele almamiz gerektiğini düşünüyorum.

 
Insan Kaynaklari yonetimleri kurumlarda stratejik önem tasimakta kurumlarin calisanlarina karşı yasal sorumluluklarinin yerine getirilmesinden, çalışanların özlük işlerinin yapılmasına, mesleki gelisimlerine kadar bir çok konuda sorumluluk tasimaktadirlar. Bu noktada departmanda çalışan personelin niteliği ve uzmanligida cok onem kazanmaktadir. Hiç bir fonksiyon birbirinden onemsiz ve değersiz değildir. Hepsi uzmanlık alani gerektirmektedir. Demek istediğim bir insan kaynakları uzmanindan tum ik fonksiyonlarını yerine getirmesini beklemek ütopik ve gayri bilimsel bir yaklaşımdır.
 
Bu noktada Eğitim fonksiyonu önem kazanmaktadir. Eğitim başlı başına bir uzmanlık alanı ve kurumlar acisindan stratejik öneme haiz bir işlev oluşturmaktadır. Eğitim insan kaynakları yönetimi açısında ayrı olarak ele alınmalı ve bütünlük acisindan ayrı yonetilmeli ve icra edilmelidir. Böylece verimli ve değerli olabilir. Insan Kaynakları Yönetimi bütünlüğü icerisinde egitim fonksiyonunun ele alınması diğer ik fonksiyonlarının da sağlıklı işlemesi acisindan gereklidir.

Herkese iyi bir hafta ve bol kazançlar temenni ediyorum.

Erkan Bayhan
erkanbayhan@gmail.com
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3500
Kayıt tarihi
: 21.01.14
 
 

İnsan Kaynakları ve Eğitim Üzerine Ne varsa...Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster