Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Ana rahmi beyin varsa olur doğum

http://blog.milliyet.com.tr/ruskudar

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih bölümü mezunuyum. Öğretmenliğim sırasında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Tarih Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptım. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Arkeoloji bölümünü bitirdim ve aynı süre zarfında Sosyoloji bölümünde yandal yaptım. Okumayı, araşt..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Gökkuşağı…

Rıza Bey, ben not defterin, uzun süredir görüşemiyoruz, nasılsın bakalım? Bu arada 14 Şubat (Sevgililer Gününde) Bursa ile İstanbul’a akşamüzeri yağan yağmur sonrasında gökkuşağı oluşmasına ne diyorsun? Hele İstanbul’daki gökkuşağının daha belirgin görüntü vermesi. Ne dersin yaşadığımız sürecin sonuna geliyoruz diyebilir miyiz? Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

19 Şubat 2018 18:58
Beklenen Zamanın Eşiğinde (2)…

Buradayım, hem tanımlıyorum, hem de tanımlanıyorum; ama bütün bunların Allah’ın kontrolü altında gerçekleştiğine de inanıyorum. Çünkü O’na bağlıyım, O’nun dışında herhangi bir varoloşun kendini kandırmaktan öte bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Düşüncem inanç temelli, inanmadığım bir şeyi söyleyemem; ancak inancım da düşüncem de benden ibaret değildir, her şeyi salt kendimle anlamlandıramam. Yaratana bağlı olmak, diğer yaratılanları da doğru anlamak demektir çünkü. Burası, bunun bilincine varma yeridir işte, mevsimlik dönme dolap değil. Sevgiler.

01 Ekim 2017 20:23
Beklenen zamanın eşiğinde…

Rıza Bey, ben not defterin, son bir yorum yazmak isterim yazına, hem de son yazına. İnsanlık her devirde, kadınına kızına, bu anlamda nice korumasıza, kancık, fahişe vb. sıfatlar kullanagelmiştir. Ama beşeri hayatın gerçek kancık ve fahişeleri insanlığı bir savaştan bir diğer savaşa sürükleyenler olmuştur. Bu kancıklar, kan döküp kan döktürmeden sevk alırlar, insanlığa hayatı dar ederler, hele toplumdaki nice korumasıza da hayatı zindan ederler. Bu yüzden fahişedirler, bu yüzden kancıktırlar. Bunların kimisi eli kalemli, kimisi eli silahlı, kimisi de ilk ikisini her daim kullanan beşeri tanrılardır. Bunların üçü de başsız kıçları üzerinde yaşarlar. Ve her daim insanlığı boğacak cehennem senaryoları yazıp oynasalar da, senaryoları ve oyunlarının bitişiyle de savrulur giderler. Bilmem anlatabildi mi? Beni sonsuzluk yolculuğuna çıkaran rıza, not defterin sana iyi yolculuklar diler; sen yürü, ben de yanı başındayım unutma.

10 Nisan 2017 18:17
 
Toplam blog
: 3337
Toplam yorum
: 2160
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 537
Kayıt tarihi
: 15.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster