Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '06

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
427
 

Eğitimcilere bu polemik yakışmıyor...

Eğitimcilere bu polemik yakışmıyor...
 

Eğitimcilerin şurasında çıkan polemiğe bakın. Cumhurbaşkanı mesaj göndermemiş. Neden göndermemiş..? Haberlerde şura ile ilgili ilk bu haber geçiliyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın mesaj göndermemesinde vardır haklı olduğu bir taraf. Yada atlanmıştır, yada geçerli bir nedeni vardır.. Bu böyle oldu diye hemen önyargılı davranıp şura ile ilgili bu habermi geçilmeli manşetlerden.

Şuranın açılısında eğitimle ilgili önemli gelişmeler yok muydu? Yapılacaklar, değişiklikler, düşünceler bana göre bunlar haber yapılmalıydı başlık olarak. En azından örnek bir davranış olarak.

Tarafsız biri olarak Devletin bu mevkisinde ki insanların halkın önünde kişisel duygularıyla hareket etmemesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle de bu eğitim ile ilgili konularda, gençliğimizin, çocuklarımızn geleceğiyle ilgili konularda.

Şuan eğitim sistemimiz o kadar karışık ki. Öğretmenlerimiz ''biz bile bocalıyoruz, çocuklarımız için zorlu bir sene" diyorlar. ''Okulların açılıp bir aydır işlenilen müfredat değişti'' denen, bir aydır işlenilen konuların derslerin boşa gitmesi acaba bizden başka hangi eğitim sisteminde bulunmakta.

Acil düzenlenmesi gereken işler varken bu polemiğin gereği yok bence.

17. Milli Eğitim Şurası pek hayırlı başlamamış aldığımız haberlere göre fakat inşallah devamı hayırlı olur, geleceğimizin nesilleri için, çocuklarımız için.. Bugünden sonra şuradan yararlı ve faydalı haberler alırız inşallah..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 2369
Toplam mesaj
: 481
Ort. okunma sayısı
: 3737
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster