Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '07

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
571
 

Ekmek kaça, Merve?..

Ekmek kaça, Merve?..
 

Fasulye kafalı hamarat televoleci, manken kıza sordu: "Pekii...Ekmek kaça?"
Kız, bayağı düşündü taşındı..." Yaa...Ne bileyim, parayı veriyorum, üstünü alıyorum, çantama atıyorum." Televoleci, bütün porselenleri görünecek şekilde yılışık yılışık sırıttı.

Be hey fasulye kafa!.. O kız, ekmeğin kaça olduğunu bilse ne olur, bilmese ne olur?
Günde iki dilim ekmek yiyor, o da çavdar veya kepekli.. 35 kuruş verse ne olur, 35 lira verse ne olur? Zaten artık fırınlarda, boy boy, çeşit çeşit, değişik fiatlarda ekmek var. Ben her gün somun ekmek alıyorum; 100 kuruş...100 kuruş diye cevap versem, dünyadan haberin yok mu diyeceksin? Be hey denyo!

Fasulye! Sen o kadar daldıysan memleket meselelerine; al kameranı, git çamurlu mahallelere! Sor bakalım karşına çıkan ilk sümüklüye; söylesin sana kaç para olduğunu ekmeğin.. Onların evine günde 15 ekmek girer, o bile yetmez! Sen kendine bak fasulye! Halılı otellerde dolaşacağına, güzel kızları dalgaya alacağına, çek lastik çizmeleri, git çamurlu mahallelere... Bana oralardan haber ver!

Ara sıra, çarşıya pazara git. Biraz da pazarcıya, esnafa mikrofon uzat; televoleni oralarda yap. İlginç te olur vallahi. Reyting alırsan maaşına zam da yapar müdürün belki. Haa!.. O kızlara sorduğun soruları müdürüne de sorsana! Hep aynı takımla haşır neşir olmanızdan bıktım artık!

Neyse, ben de sapıttım yine. Sen bu blogu okuyacakmışın gibi yazıyorum. Neredeeee?...
Otellerden, diskolardan, "beach" lerden fırsat mı kalıyor sana, börülce kafalı kardeşim?
Bu gece çok çalışmışındır. Sen git, yat uyu. Yarın da kalk, bizi uyut!


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ama işte bunu da istiyolar. çünkü o evine 15 ekmek giren kızcağız hah bak o da ekmeğin fiyatını bilemiyor diye kendisini kıyaslıyor yerinde olmak istediği mankenle... ah be ağabey... bu gelir dağılımı adaletsizce devam eder, eğitim yerine öğretim verilir,park yerine 20. kez kaldırım yapılırsa bunlar çok olur. Not: örnekler çoktu içinden seçtim. Not2: bir de o çarpı çok şık durmuş. Not3: çalışmalarını görmek isterim.

karga 
 06.09.2007 9:21
Cevap :
sevgili karga, (bulmacasozlugu.com) forum kısmına girersen beni görürsün. karikatür bölümü var. @ adresimi de alırsın. sevgi ve selamlar.  10.09.2007 8:00
 

Sevgili Mahmut doğru diyorsunda memleket meselesi ile ilgili proğramı kim izler ki? O fasulye kafalı adamda, onu oraya yollayanlarda, hangi proğramın daha fazla reyting alacağını herkesten iyi biliyorlar.

zeynel saral 
 05.09.2007 22:53
Cevap :
ama, onların reytingi; bendenizin işkembesini dolduramıyor!  10.09.2007 8:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 288
Toplam yorum
: 1350
Toplam mesaj
: 205
Ort. okunma sayısı
: 1162
Kayıt tarihi
: 18.01.07
 
 

Kendi halinde yazar, çizer, çapraz bulmaca çözerim. İki yüzyıl, bir binyıl gördüm. En sevdiğim hoca ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster