Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ağustos '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
236
 

Ekonomi İyi, Güvenlik Sıfır!

Ülkemizin ekonomik durumu iyidir, şu anda başka ülkeler mesela Avrupa kriz yaşarken bizim durumumuz iyidir Allah’a şükür. Duble yolların yapılması trafiğe nefes aldırırken paramızın değer kazanması, sıfırlardan kurtulması ekonomiye canlılık, bize moral olmuştur.

Ama terörde gelinen nokta iç açıcı değildir! Daha doğrusu çok fenadır. Şimdi başta idarecilerimiz olmak üzere herkes düşünmeli. Bu noktaya nasıl gelindi diye?

Benim görüşüm şudur:

Sıradan bir vatandaş en ufak bir olaya karışsa polisimiz, mahkemelerimiz ona dünyayı dar eder! Mesela polise karşı gelen bir gence meydan dayağı atılıyor, karnını doyurmak için fırından ekmek çalan çocuklara 17 yıl hapis veriliyor! Ama teröristlere ve yandaşlarına hep nedense müsamaha ile yaklaşılıyor! Mesela arife günü teröristlerle sarmaş dolaş olanlara nedense “Bu ne muhabbet?” demekten öteye gidilemiyor!  “Durup düşünmemiz lazım!” deniyor. Daha neyi ve ne kadar düşüneceğiz Allah aşkına? Bu kişiler derhal neden tutuklanmıyor? “Sertlik çözüm değil, daha fazla demokrasi!” diyenlere lütfen kulak asmayalım. Suçluları cezalandırmayacaksınız da daha ne yapacaksınız Allah aşkına?

Hep merak ediyorum, kafası kızdıkça, ikide bir devletin malına saldıran, otobüs yakan, yolculara molotof kokteyli atıp ölümlerine ya da yaralanmalarına neden olanlara ne  işlem yapılıyor diye? Banka vitrinlerini  yerle bir eden, esnafa zarar veren terör yandaşlarına su sıkmaktan başka ne yapılıyor?

Avrupa Uyum Yasaları çıkardınız da, açılımlar yaptınız da ne oldu?

İçimizdeki hainler ve bölücü terör örgütü yandaşları daha fazla demokrasi, daha fazla açılım diyerek ülkemizi, milletimizi felakete sürüklüyorlar. Canımıza ve malımıza kastedenlere daha ne kadar müsamaha edeceğiz?

Bu ülkede yaşayan ve bizle hiçbir sorunu, derdi olmayan ve adeta Türkleşmiş  diğer etnik kökenlileri de hortlatmaya çalışmanın anlamı ne? Anlamı yok tabi. Öyleyse çıkıp, “Benim Gürcü, Boşnak, Laz, Çerkez vatandaşıma da açılım lazım!” demenin ne anlamı var? Bu çok üzücü ve düşündürücü bir konuşmadır…

İktidarda olanlar muhalefete ya da muhaliflere laf yetiştirmeye, onları sindirmeye çalışmak yerine tüm zaman ve güçlerini terör belasına yöneltseler çok iyi olacak… Yoksa ülkenin birliği elden gitmek üzerdir…

Bizden uyarması…

Burada satırlarıma son verirken ülkemizi cansiperane savunan asker ve diğer güvenlik kuvvetlerimizin ve tüm ulusumuzun bayramını en iyi dileklerimle kutluyorum…

Şen ve esen kalın…

*

2012

Dr. Atanur Yıldız

Kocaeli.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 488
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 261
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster