Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '12

 
Kategori
Ekonomi - Finans
Okunma Sayısı
1249
 

Ekonomik kriz 2014 yılında bitecek...

Ekonomik kriz 2014 yılında bitecek...
 

Ekonomik krizin neden ve nasıl başladığını kimse anlayamadı, yoksa bu da bir alamet miydi?


Uluslararası Para Fonu (IMF), Dünya Ekonomik Görünümü Raporu’nun bir bölümünü yayınladı. IMF uzmanlarının bulgularına göre, küresel kriz dünya ekonomilerindeki büyümeyi en az 7 yıl süre ile olumsuz yönde etkileyecek. Hem de ne etkileme. Yedi yılda, kriz öncesine kıyasla ortalama yüzde 10 daha düşük üretim yapılabilecek. Bu sürede, büyüme rakamsal olarak krizin başlangıcındaki düzeyine gelemeyecek.

Evet, doğru okudunuz. Ekonomik kriz tam yedi yıl sürecek ve yedinci yılın sonunda yani 2014 yılına geldiğimizde ekonomik kriz bitecek. Ama bu kriz ekonomi alanında alınan tedbirlerle, paranın yönlendirmesiyle, devlet adamlarının politikalarıyla gerçekleşmeyecek. İnsanlar dindarlaşacağı için, Allah’a inanç artacağı için, Darwinizme materyalizme sırt dönecekleri için, Allah inancı artacağı için, Darwinizm’e ve materyalizme karşı tavır alınacağı için, 2014’ten sonra bir gelişme yaşanacak. Hatta geçen gün Yunanistan’daki ekonomik krizden dolayı insanların kiliselerde yalvararak dua ettiklerine dair haberler çıkmaya başlamıştı.

Sonuç olarak insanlar 2014 yılında ekonomik krizin bittiğini görecekler. Ama bu insanların azgınlaşmasına, dünyaya dalıp, vur patlasın, çal oynasın şeklinde bir hayat dönmelerini sağlamayacak. Tam tersine yeniden İslam’a ve Kuran’a dönüş olması nedeniyle müthiş bir bereket gelecek. Çünkü dünya eğlence yeri değil, insanlar Allah’ı unutup samba yapmak için, barlarda sabahlamak için, dinle alay etmek için dünyaya gelmiyorlar. Burası eğlence yeri değil. Buraya Allah’a kulluk yapmaları için, imtihan için geliyorlar . Burda imani eğitim için geliyorlar. Allah’ı görmek, Allah’ın sanatını bilmek, Allah’a derin saygı ile bağlanmak, Allah’ı derin sevmek için geliyorlar. Böyle gaflet içinde, dalalet içinde, Darwinizmi, materyalizmi savunarak, hâşâ dine kafa tutarak, İslama kafa tutarak çılgın bir hayat için değil. Öyle olduğunda böyle oluyor işte. Onlar zannediyorlar ki durduk yere 2014’te durduk yere bir rüzgâr esecek ve ekonomik kriz düzelecek. Halbuki alakası yok. Siz de göreceksiniz, imana dönüş olacağı için düzelecek. İnsanlar Allah’a şükretmeyi öğrenecekler, hamd etmeyi öğrenecekler, Allah’ın güzelliğini hakkıyla takdir etmeye başlayacaklar ondan sonra ekonomik kriz diye birşey kalmayacak.

Bu söylediklerimin gerçekleşmesine çok az bir zaman kaldı, biraz bekleyin, hep birlikte yaşanan gelişmeleri seyredeceğiz...

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2164
Toplam yorum
: 456
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 2334
Kayıt tarihi
: 24.11.10
 
 

Bir firmada CEO olarak çalışmaktayım. Sizinle hobilerimi, düşüncelerimi, izlediğim filmleri, tattığı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster